Všechny víme, jak jsou víkendy strávené jen s kamarádkami důležité. Umožní nám totiž odreagovat se od starostí, nechat na pár dní manžela, ať pohlídá děti, zapomenout na práci a hlavně, utužit své přátelství. Jenže v době, kdy otáčíme každou korunu, protože to zkrátka se zběsile stoupajícími cenami jinak nejde, se nám do podobných aktivit investovat nechce. To je však velká chyba, protože jediné, co potřebujete, je najít společný termín a pár skvělých nápadů.

Tak kam to bude?

Když už máte vybraný termín, v první řadě potřebujete místo, kde se ten báječný holčičí víkend uskuteční. Ideální je, pokud má některá z vás domek či chalupu, kam můžete společně odjet a nikdo vás nebude rušit. Pokud žádná z vás podobným místem nedisponuje, oprašte svoje kontakty, zkuste příbuzné, kamarády partnera, zkrátka rozhoďte sítě a poptejte se všude možně. Určitě se pro vás útulné obydlí nakonec najde. Případně by vám někdo ze známých mohl poskytnout alespoň nezanedbatelnou slevu, pokud vlastní dům k pronajmutí.

Nabízí se i možnost, že jedna z vás pošle pryč zbylé členy domácnosti a místo nich si pozve vás. Divila byste se, jak nám občas muži dokážou vyjít vstříc, pokud je ve hře šťastná a spokojená žena. Vlastně i on si může odpočinout. Děti dáte k babičce a partnera pošlete kempovat. Výhra pro všechny.

Určete si téma víkendu

Hlavní linka vašeho dámského víkendu se bude hodně odvíjet podle toho, kde budete bydlet. Ideální je, když to bude někde v přírodě. Pak můžete vyrazit poznávat okolí. Prozkoumejte památky, turistické trasy. Možná se poblíž nachází i nějaké tematické muzeum. Cokoliv z toho vás nebude stát vůbec nic a nebo jen minimální částku. Navíc tak uděláte něco pro své zdraví.

Pokud jste akčnější parta, pojměte to dobrodružně a zavzpomínejte na doby, kdy jste jezdívaly na tábor. Uspořádejte závody, orientační běh, noční bojovku, ale hlavně se u toho všeho pořádně nasmějte a ostatní hoďte za hlavu.

Wellness víkend

Preferujete spíš než běhání po lese zkrášlovací a relaxační procedury? Pak si nezapomeňte zabalit froté župany, svíčky a vonné oleje a navoďte kolem sebe atmosféru jako v luxusním salonu. Můžete si navzájem udělat nehty, vyživující masky na vlasy i obličej. Hýčkejte se a rozmazlujte, protože si to zasloužíte.

Detoxikační jóga víkend

Jste fanynky jógy nebo pilates? Proč si nezacvičit spolu. Pokud možno venku, kde načerpáte mnohem víc energie. Určete jednu z vás jako vedoucí lekce, případně najděte lekci na internetu, rozviňte cvičební podložky, a je to. Náš tip je, abyste si přivstaly na východ slunce. Pro vás všechny to bude nezapomenutelný zážitek.

Jestliže uzdravování těla a mysli chcete posunout ještě na vyšší level, projděte si společně lehkou detoxikační kúrou. Ve skupině se to vždy lépe táhne a jako dobré kamarády se před sebou nemusíte stydět. Takže jógujte, meditujte za soumraku, očišťujte se. A domu se vraťte jako znovuzrozená.

Je libo brunch nebo piknik?

Je logické, že bez jídla se neobejdete, takže na něj nějaká investice padne. Rozhodně však existují levnější varianty, než celý víkend navštěvovat restaurace. Odstartovat ráno můžete brunchem, který bude obsahovat všechno, co máte rády. Klidně avokádové toasty, granolu, smoothie bowls nebo vejce benedikt. A pozor, hlavně nezapomeňte na mimózu.

Cestou z odpolední procházky se zastavte v parku, rozložte deku do trávy a uspořádejte piknik. Pro ten se skvěle hodí lahev limonády a obložené chleby. Kdy naposledy jste něco podobného dělala, jestli vůbec někdy?

Večer pojměte víc experimentálně. Například jako tematickou večeři, kdy si vyberete oblíbenou kuchyni a společně uvaříte pro ni typické jídlo. Nebo uspořádejte rovnou kulinářské utkání. Ať je to větší zábava, stanovte si časomíru, to ve vás probudí soutěživého ducha.

Noc plná her a zábavy

Deskové hry a karty jsou jedna z nejvděčnějších věcí, u které se skvěle zabaví i dospělí. Jestliže si rády hrajete, pak není co řešit. Ale můžete herní noc posunout ještě na další úroveň. Disponuje některá z vás herní konzolí? Pak ji vezměte s sebou a máte na dlouhé hodiny vystaráno, i kdyby venku zrovna celý víkend pršelo.

Stejně tak můžete uspořádat filmový maraton, kdy si pustíte všechny filmy, které jste už dlouho chtěly vidět, ale kvůli povinnostem na ně nemáte čas. Než odjedete, udělejte si seznam a nakupte hodně popcornu a vína.

Naučte se novou věc

Pakliže se společně dáte do nějaké nové aktivity nebo dovednosti, stmelí vás to ještě víc. Co takhle se naučit umění sebeobrany? Pro ženy velmi podstatná věc. Jít ale může o naprosto cokoliv, od hraní na kytaru, přes vaření až po zaplétání obráceného francouzského copu.

V závěru se nezapomeňte společně vyfotit, ať máte památku. A vlastně i to je další ze skvělých společných aktivit, která vás vůbec nic nestojí.

Zdroj: iGlanc.cz