Ručníky, do kterých se chcete obléct

Nic nevypovídá o luxusu tak dobře jako měkké, hebké ručníky. Kupte si ty nejlepší, které si v aktuální chvíli můžete dovolit. Zážitek po koupání tím stoupne jednou tolik. Pokud nechcete vyloženě bílé, protože udržet je bílé dlouho vyžaduje úsilí, při výběru barev se držte v zemitých odstínech - hnědá, béžová, olivová.

Další textilie

Nesoustřeďte svou pozornost jen a pouze na ručníky. K umyvadlu a vaně položte huňatý kobereček, do kterého se vaše nohy zaboří jako do obláčku. Pokud máte v koupelně okna, rozhodně na ně pověste závěsy nebo záclony, které celkově prostor zjemní a zútulní. Plnit budou i praktickou stránku.

Jako v džungli

Součástí každé luxusní koupelny nebo lázní jsou živé rostliny. Opět, pokud máte okna a tedy ten komfort denního světla, rozhodně toho musíte využít. Vybírejte takové druhy, které mají rády rosení a vlhkost, a jsou tedy do koupelny jako stvořené. Patří mezi ně třeba lopatkovec, difenbachie, různé druhy palem, šplhavnice, kapradiny. Budete si pak při lenošení ve vaně připadat jako v deštném pralese. Rostliny v koupelně zároveň osvěžují vzduch a zabraňují vzniku plísně.

Pokud hodně chcete koupelnu s květinami, ale nemáte žádné okno, vybírejte ty druhy, které nepotřebují hodně světla, ale i přesto musíte rostlinku aspoň na dva dny v týdnu přenést do jiné místnosti, kam dopadá slunce A pak je tu nouzové řešení v podobě umělých květin. Dnes už při troše snahy seženete i pěkně vypadající.

Dřevo a kámen

Plast je šikovný a má spoustu výhod, zejména pokud jde o údržbu. Nikdy to ale nebude materiál, se kterým dodáte koupelně drahý nádech. Soustřeďte se na přírodní doplňky, textury. Koš na prádlo může být proutěný, kalíšky na kartáčky z kameniny, stojan na mýdlo z bambusu. Pozornost věnujte i takovému detailu, jako třeba košík na toaletní papír nebo záchodová štětka. Všechno by mělo ladit v jednom duchu.

Osvětlení připravené na všechno

Už jste někdy viděli v luxusním spa osvětlení jak na stadion? V lázních je vždy měkké a příjemné světlo, které je na oči příjemné a trochu i schová vše, co se nám na sobě nelíbí. Teď ovšem nemluvíme o koupelně někde na hotelu, ale o vašem bydlení. Pro běžný chod proto potřebujete různé druhy světel. Silné na make-up, vřelé na večerní vanu. Pro tyto účely jsou do koupelny ideální stmívače nebo taková světla, u nichž můžete nastavit jak různou intenzitu svícení, tak třeba žluté nebo bílé světlo. Podle aktuální potřeby.

Vana a sprchový kout

Když přijde na rozhodování mezi vanou a sprchovým koutem, obvykle to za nás vyřeší hlavně prostor, který nám nedá rozměry na výběr. V případě, že se právě pouštíte do rekonstrukce a pořizujete vanu, kupte si volně stojící model. Takový vždy působí více luxusním dojmem. Jestli rekonstrukci neplánujete, a třeba máte jen sprchový kout, upgradujte alespoň sprchovou hlavici. Stojí to minimum, ale zážitek je velkolepý. Pořiďte si masážní nebo dešťovou.

Luxusní baterie

Většina z nás sáhne v koupelnovém studiu po stříbrných vodovodních bateriích. Taková volba má však ve výsledném dojmu podstatnou roli. Měděné, zlaté nebo černé kohoutky jsou mnohem víc elegantní s puncem první třídy. Ve stejném duchu pak můžete ladit i úchytky skříněk.

Hoďte to na podnos

Nepořádek budí stres. Proto sesumírujte své nejcennější toaletní potřeby, které denně používáte a naaranžujte je na podnos nebo tác. Ten může být kovový, skleněný nebo i dřevěný s přiznanou texturou. Díky tomu budete ke svému rituálu v péči o pleť přistupovat s mnohem větším potěšením.

Ať to voní

Posledním a snad nejzásadnějším bodem je vůně. V luxusních lázních je vždy tolik příjemných pachů, které útočí na naše smysly, a díky zákonům aromaterapie nás dokážou už ve dveřích uvolnit. Pokud má být vaše koupelna místem odpočinku a relaxace, musí vonět. Dosáhnout toho je přitom tak jednoduché. Stačí obyčejný difuzér s rákosovými tyčinkami nebo vonné svíčky. Mohou stát poblíž vašeho podnosu nebo u některé z květin.

Zdroj: iGlanc.cz, MHM