„Některé věci je lepší nechat v minulosti… ale možná ne všechno.” Těmito slovy uzavírá Carrie Bradshaw upoutávku na A jak to bylo dál 2. Podrobnosti o hlavních dějových liniích jsou přísně střežené, takže budete muset ještě do června vydržet. Mezitím ale začněte chladit skleničky na cosmopolitan, protože už teď víme, že se chystá jeden grandiózní návrat.

Zdroj: Youtube

Pozor spoiler!

Jako správná fanynka už víte, že teď mluvíme o návratu Johna Corbetta v roli bývalého přítele Sarah Jessicy Parker. Už v předchozí sérii, která nechala nahlédnout do života Carrie, Mirandy a Charlotte (bohužel bez Samanthy) po sedmnácti letech, divačky napjatě očekávaly, kdy se na scéně konečně objeví Aidan Shaw. Tím spíš poté, co scenáristé nechali hned na začátku zemřít pana Božského na infarkt (všechny jsme to obrečely se spoustou nadávek). Ovdovělá SJP začala znovu randit, ale přece nemůže skončit jen tak s někým, kdo si zrovna do seriálu nakráčí?

S křížkem po funuse, návrat pohledného vysokého tesaře se nekonal a přišlo zklamání. Motivace natočit nové díly byla o to silnější a vážně, je to tam. Aidan se vrátil nejen do seriálu, ale i ke svojí lásce Carrie. Tedy pokud ho chudáka pro změnu v New Yorku nesrazí autobus a hlavní hrdinka se po vyčerpání všech svých životních lásek nerozhodne strávit zbytek života v ústraní, obklopená jen svými manolkami.

A jak to bylo dřív

Ten úplně původní Sex ve městě každou moderní ženu vedl životem. Byl vizionářský, předbíhal svoji dobu. Hlavní hrdinky nám byly tak blízké, protože se zabývaly stejnými otázkami jako my. K tomu všemu byly vždy perfektně oblečené. Sice nám nedávalo smysl, jak můžou nosit vysoké podpatky 24/7, že jim stačí miniaturní psaníčka místo normálně velké kabelky nebo jak si z běžných platů mohou dovolit svůj nákladný módní styl. Ale to vše jsme na nich milovaly a prožívaly.

Pak přišlo pokračování v podobě dvou filmů, kde Božský nejdřív zase vypekl Carrie, kam se přece jen znovu ”vetřel” Aidan, a ačkoliv na ně už nenahlížíme s tak posvátnou úctou, pořád nás čtveřice kamarádek bavila. Lví podíl na tom má určitě Samantha, která teď prostě chybí. Nakolik se ji snaží nahradit nebo jakoby zapojit do děje tím, že si se Sarah telefonují a jsou v kontaktu, což by mělo podobným způsobem pokračovat i teď v nové sérii.

Více poznáme nové postavy

Všichni se shodneme na tom, že scénář první série odrážel témata aktuální doby; nová média, genderová identita, rasismus. V souvislosti s nimi se však v seriálu objevilo několik postav, které nám ale nedávají moc důvodů si je zamilovat a přijmout. Tou byl(a) například nebinární Che Diaz v podání Sary Ramírez. To se teď snad změní. Jeden z hlavních tvůrců, Michael Patrick King, uvedl, že v pokračování půjde více do hloubky její osobnosti. „Chci ukázat rozměr Che, který lidé z jakéhokoli důvodu neviděli - protože byli zaslepení, ze strachu nebo hrůzy. Chci ukázat spíše více Che než méně Che. Opravdu.”

Podle Sarah Jessicy Parker pak bude druhá série o odolnosti, odrazu a znovunalezení smíchu pro lidi, kteří si prožili smutek. Fanoušci by ale zřejmě nejvíc ocenili, kdyby se původně vizionářským ambiciózním Newyorčankám vrátil smysl pro humor a nadsázka, místo toho, aby se dál těžkopádně zabývaly tím, jak dneska už ničemu nerozumí.

Podivuhodné zápletky a nesmyslná rozhodnutí

S napětím rovněž očekáváme, jakým směrem se bude ubírat dějová linka Mirandy, která v původním seriálu platila vždy za toho nejracionálnějšího člověka přinejmenším v celé Americe, zatímco v A jak to bylo dál… bez mrknutí oka zlomila srdce Stevovi a nesmyslně zahodila dvacetiletý vztah kvůli podivnému flirtu s Che, kterému nerozumí snad ani scenáristé, natož diváci.

Podrobnosti neznáme, ale Ramírez uvedla: „První sezóna byla o tom, že soudíme knihu podle obalu, a druhá sezóna je o tom, že tu knihu čteme.” V pokračování rovněž nebude chybět Nicole Ari Parker v roli módní hvězdy Lisy Todd Wexley a vrací se též Sarita Choudhury, která hraje Seemu Patel, přítelkyni Carrie Bradshaw a realitní agentku v jednom. Z drobečků na sítích už také víme, že si ve spin-offu seriálu Sex ve městě střihne roli i Sam Smith.

Podpatky a módní inspirace

Co se seriálu nedá upřít, tak že i v kolonce 55+ a vrcholné menopauze trojice kamarádek i nadále nosí extravagantní šik outfity a cupitá na jehlách. Kdyby se jim k tomu tentokrát konečně podařilo znovu získat náskok nad svojí dobou a využít svůj potenciál a prostředky na víc než debaty o šedinách a výchově puberťáků, byli bychom neskonale vděční.

Zdroj: iGlanc.cz, People, ET online

Související články