Jako nejmladší ze tří synů publicistky a režisérky Jany Hádkové je Kryštof Hádek častá volba filmových i seriálových tvůrců. Naposledy na něj vsadila Česká televize v pětidílné retrosérii Volha, která od dubna běží každou neděli. Zde hraje mladého a zábavného řidiče tehdejší Československé televize, jehož největším snem je jednou vozit Karla Gotta a řídit Volhu. Ve skutečném životě, mimochodem trojnásobný otec, už ale dosáhl mnohých úspěchů. Tak si je všechny pojďme připomenout.

Zdroj: Youtube

Tmavomodrý svět

Válečné drama Zdeňka Svěráka je zřejmě první film, který se vám ve spojitosti se jménem Kryštof Hádek vybaví. Důvod je prostý, byla to totiž jeho první velká příležitost ukázat svůj herecký talent a jako četař Karel Vojtíšek byl nakonec v roce 2001 nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

3 sezóny v pekle

Proměnit nominaci ve výhru se mu ale podařilo až v historickém dramatu 3 sezóny v pekle. Jako vtipný a pohledný provokatér Ivan Heinz se roku 1947 oddává volnomyšlenkářské pouti po boku starší a zkušenější ženy. Žádná zodpovědnost a zběsilé tempo těchto dvou silných osobností představuje pekelnou vášeň a nudit se nebudete.

Původně se po Hádkovi chtělo obsadit menší roli. Na castingu byl však požádán, ať zkusí hodně zařvat, i kdyby to bylo něco vulgárního. Tak se do toho opřel z plných plic a prý pronesl jednu hodně sprostou větu. A hlavní role byla jeho.

Bobule 1, 2 i 3

Když ne Tmavomodrý svět, tak se vám vybaví minimálně filmy Bobule, kde ztvárnil vinaře Honzu Adámka. Z původně městského floutka a podvodníčka se z něj v uličkách moravských vinohradů stal hodný a trochu i stydlivý hrdina, který si vysloužil lásku Terezy Voříškové. Bobule jsou letní oddechovka, co nezklame.

Kobry a užovky

V pořadí druhého Českého lva získal v roce 2015 za film Kobry a užovky, kde hraje spolu se svým starším bratrem Matějem Hádkem. Drama vypráví příběh Užovky (Matěj), který je ztracený čtyřicátník a neví co se životem. Nemá holku ani práci. Ale naskytne se mu příležitost, jakou nehodlá promarnit. Kryštof ztvárnil jeho bratra Kobru, je to nezodpovědný magor a feťák, jenž bydlí s věčně opilou matkou.

Modelář

Nominovaný na Českého lva byl i za hlavní roli ve filmu Modelář, kde tvořil dvojku s Jiřím Mádlem. Jsou to kamarádi, co provozují v Praze půjčovnu dronů. Ty jsou pro ně propustkou na mnoho míst, ovšem když se je jeden z nich rozhodně využít k úplně jinému účelu, dění ve firmě se hodně zkomplikuje.

Slaví úspěchy i v zahraničí

Stejně jako předchozí filmy bychom tu mohli jmenovat i snímek Klec nebo Příběh kmotra. Kryštof Hádek má však v bohaté české filmografii i zahraniční úspěchy. Tak třeba v roce 2008 se objevil ve čtyřech sériích irského seriálu Raw, kde hrál Čecha Pavla. Díky této roli se stal v Irsku idolem homosexuálů.

Pod kůží se Scarlett Johansson

Rok 2013 pro něj byl ve znamení filmu Pod kůží, v hlavní roli se Scarlett Johansson, kde padnul za jednu z mnoha obětí této vraždící krásky.

Není pochyb o tom, že Kryštof Hádek patří k jednomu z nejtalentovanějších herců současné generace. O to víc šokující může být fakt, že byl ve čtvrtém ročníku vyloučen z Pražské konzervatoře. Ne snad z nedostatku umu, ale nasčítaným množstvím absencí, jelikož se herectví začal aktivně věnovat už při studiu. Poté vyrazil za zkušenostmi do Londýna na Academy Of Music And Drama Art, kde strávil rok a půl. Není však prvním umělcem, který měl se školní institucí problém a znovu se ukázalo, že když to máš v sobě, ono si tě to najde, ať se vydáš kamkoliv.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, Topzine, Česká televize

Související články