Austrálie, jak se ukázalo, neplodí jen dvoumetrové svalovce s Thórovým kladivem. Ze země klokanů, surfařů a Celeste Barber vzešlo i něco tak půvabného, jako herečka Margot Robbie. Možná že nezískala další nominaci na Oscara za roli ve filmu Babylon, ale kritici její výkon přesto cení a pro nás je potvrzením, že patří k nejlepším herečkám své generace.

Zdroj: Youtube

Vlk z Wall Street

Film Martina Scorseseho z roku 2013, Vlk z Wall Street, sice nebyla její první role, ale teprve tam jste si jí určitě poprvé všimli. Vedle sešňupaného burzovního makléře v podání Leonarda DiCapria působila sice možná trochu naivně, ale stejně děsně sexy. A to nejen pro muže. Tehdy by si člověk možná pomyslel, že s jejím obličejem má tu roli zadarmo. Tak asi i trochu ano. Ale poměrně brzy na to ukázala, že ta holka je dříč.

Já, Tonya

Na oscarovou nominaci za snímek Já, Tonya z roku 2017 může být právem hrdá. Doslova si ji totiž vytloukla z těla na ledu. Krasobruslení vypadá jako balet, ale je brutální. Tato slova o filmu, kde hraje kontroverzní krasobruslařku Tonyu Harding, pronesla. Příprava na roli spočívala v každodenním vstávání v pět ráno a hned na brusle. Tělo ji ještě bolelo z předchozího dne, než se jedny modřiny zahojily, už měla nové. Každý pád neskutečně bolel, takže to vyžadovalo jak spoustu fyzické síly, tak i té psychické. Mimochodem, životopisná dramata jí očividně sedí, nominaci na Oscara měla i za roli ve filmu Bombshell.

Jokerova holka

Další postava, která je s Margot Robbie neodmyslitelně spjatá, je komiksová mrcha Harley Quinn. Nejprve jako členka Sebevražedného oddílu. Později dostala větší prostor ve snímku Podivuhodná proměna Harley Quinn. Mlácení baseballkou nebo hyena jako mazlíček, když máte chuť na pořádný psychedelický bizár, uvolněte místo Jokerově pošahané ex s rozpustilými culíčky. Nic rozkošného od ní ale nečekejte. Mohla by vám ukousnout ruku.

Harley Quinn v podání australské blondýnky se stala ikonou, rebelské žezlo teď po ní ale převezme Lady Gaga v pokračování filmu s hercem Joaquinem Phoenixem. Úplně se s postavou ale ještě neloučí, protože v přípravách je i další film s pracovním názvem Harley Quinn vs. The Joker, takže se ještě máme na co těšit.

Obsazování vedle těch nejlepších

Zatímco některé herečky musí na role s těmi nejlepšími čekat roky, Margot tak nějak od začátku padají do klína. Několikrát se objevila po boku Lea DiCapria, ještě víckrát na jednom plátně s Bradem Pittem (v Tarantinově Tenkrát v Hollywoodu, Babylon nebo Sázka na nejistotu). Ve snímku Focus vytvořila tandem s Willem Smithem. Kolem toho Oscara zatím trpělivě chodí, ale není vyloučené, že ho jednou nakonec vážně dožene.

Barbie z Barbielandu

Teď ale na všechny předchozí role zapomeňte a zavzpomínejte na své dětství, kdy jste si ještě hrály s barbínama. Ano, přesně tahle legendární světoznámá hračka míří letos v létě do kin a do role hlavní Barbie a Kena nebyl obsazený nikdo jiný než Margot Robbie a Ryan Gosling. Těžko byste v Hollywoodu hledali perfektnější pár. Těšit se podle tvůrců můžeme na růžovou podívanou i dobrodružství. Hlavní zápletka totiž spočívá v tom, že panenka z Barbielandu je z dokonalého společenství vyloučená, jelikož není tak krásná a úžasná jaksepatří. Jedno je jisté, Margot zkrátka není jen herečka jednoho charakteru.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, Collider, The Direct

Související články