Seriál Sex ve městě sázel na čtyři hláškující emancipované třicátnice, které si na Manhattanu nekompromisně razí cestu kariérním i milostným životem a nad ranní kávou probírají lechtivá témata. Důležitou roli sehrálo v seriálu i oblečení hereček, které vesměs pocházelo z dílen věhlasných návrhářů.

Zdroj: Youtube

Za všechny jmenujme Manola Blahnika, na jehož botách si Carrie ujížděla. Její šatník obecně přetékal barevnými a originálními kousky. V seriálu si nejčastěji oblékala sexy hravé šaty s vysokými podpatky. Ukazovala svou ženskost a ráda vystupovala z davu svými nevšedními a poutavými outfity s odvážnými doplňky. 

Sarah Jessica obdržela za roli v Sexu ve městě v kategorii Nejlepší herečka v seriálu čtyři Zlaté glóby a dvě ceny Emmy, ovšem v roce 2010 jí na kontě přistála i nechvalně známá Zlatá malina v kategorii Nejhorší herečka za film Sex ve městě 2.

Jak stárne Carrie

V nedávném rozhovoru pro americkou Vogue herečka otevřela téma hejtů. Ty se na ni snesly při natáčení loňského filmu, který uzavíral osudy postav seriálu Sex ve městě. „Vážně mě překvapilo, jak moc se řeší moje šediny a vrásky. Lidi, za pár let mi bude šedesát, je to normální! Sedím tu s Andym Cohenem, který je úplně šedivý, má spoustu vrásek a vypadá skvěle. Proč je to u něj v pohodě?“ ptá se herečka, podle které je takové chování typickým příkladem misogynie, tedy pohrdání nebo předsudky vůči ženám. 

Není mojí povinností maskovat vrásky a šediny jen proto, že jsem herečka. Nechápu, že to lidi tolik irituje.

Sarah Jessica Parker

„Když vyjdu ze dveří, chci se cítit dobře – podle svých standardů. Nejsem schopná je přesně definovat. Jde zkrátka o můj pocit. Jestli mi někdo tleská za to, že ukazuju šedivé odrosty, nevnímám to jako odvahu. Prosím, zatleskejte někomu jinému, kdo je skutečně odvážný,“ řekla herečka loni pro americký magazín Allure.

Čarodějka po třiceti letech

Jednou z rolí, kde je Sarah Jessica téměř k nepoznání, byla čarodějka v disneyovce Hokus Pokus, která byla uvedená do kin v roce 1993. Málokdo čekal, že se film dočká pokračování, tehdy totiž sklidil spíše kritiku. Ale protože se od té doby vysílal na kabelových televizích každý rok na Halloween, získal i přes nízké hodnocení kultovní status. Hokus Pokus 2 má recenze ještě horší než jednička, přesto se o něm mluví, i díky výrazné vizuální proměně Sarah Jessicy.  Ve Spojených státech se dokonce zařadil do užšího výběru v divácké volbě při hlasování v soutěži Komedie roku.

Za pozornost stojí ale i jedna z prvních filmových příležitostí herečky, a sice role ve sci-fi příběhu Malý navigátor (1986), který patří dodnes ke kultovním peckám fanoušků tohoto filmového žánru. Tehdy jednadvacetiletá Sarah Jessica v něm mimo jiné předvedla nejen svůj herecký um, ale i to, co bylo trendy v roce 1986 – melíry, podmalované oči, vycpávky v ramenou i výrazné doplňky do vlasů.

V devadesátých letech se herečce u filmu začalo vyloženě dařit. K jejím známějším rolím patří například Sandy, prodavačka v komedii se Stevem Martinem Příběh z Los Angeles (1991), nebo newyorská učitelka ve snímku Líbánky v Las Vegas (1992), kterou její ženich ztvárněný Nicolasem Cagem těsně před sňatkem prohraje v pokeru. Zahrála si také královnu televizních hororů v oceňovaném životopisném filmu Ed Wood! po boku Johnnyho Deppa. Drama s prvky komedie režíroval Tima Burton, který označil herečku za výjimečný talent.

Zdroj: časopis Glanc, CSFD.cz