Tak se nakonec přece jen dočkal. Umíte si to představit, čekat na trůn sedmdesát let a ve třiasedmdesáti teda konečně ”nastoupit do práce”? Měl proto opravdu hodně času odpozorovat od své matky, jak by se měl panovník chovat a co se od něj očekává. Ale co si budem, každému se během zkušební doby občas něco nepovede. Když potom ta zkušebka trvá sedm dekád místo tří měsíců, trochu se to nastřádá.

Camilla, jedině Camilla

Karlův vztah s Camillou by vydal na několikadílný román. Vlastně právě ten se zasloužil o nezapomenutelné chvíle z jeho života. Veřejně monarcha obvykle působil jako klidný a vyrovnaný muž, s Camillou to bylo přesně naopak. V roce 1992 se dostal na veřejnost jejich telefonát z roku 1989, kauza příznačně zvaná Tampongate, v němž se tehdejší princ z Walesu touží nastěhovat Camille do kalhotek a proměnit se v tampon. Ano, zamilovaní lidé občas opravdu hodně plácají.

Každopádně po tomhle už nemělo dál smysl milenku zapírat a Charles s Dianou šli od sebe, přestože trvalo další dva roky, než milostný poměr s Camillou otevřeně přiznal v rozhovoru s dokumentaristou Jonathanem Dimblebym, a za další dva roky, 1996, oficiálně požádali o rozvod.

Když láska porušuje královská nařízení

Rozvod, to je v královské rodině v podstatě sprosté slovo a jako na potvoru se rozváděli všichni. Camilla totiž také byla během románku s ženatým Charlesem vdaná, takže když se konečně 9. dubna 2005 vzali, porušil tím jedno z hlavních královských pravidel, a sice že se člen královské rodiny provdal za rozvedenou osobu, ke všemu se dvěma dětmi. Ale ukázal, že i láska hory přenáší. Nebo přinejmenším porušuje královská nařízení.

Hodně dlouho trvalo, než si tahle dvojka po tom všem naklonila veřejnost na svou stranu. Dnes platí za spřízněné duše, co se spolu umí zasmát, i když se to hodí úplně nejméně. Třeba během oficiálních návštěv. Nikdo nezapomene, jak v Kanadě nedokázali zastavit záchvaty smíchu, zatímco se dívali na tradiční hrdelní tanec katajjaq.

Zdroj: Youtube

Charlesovy pracovní průšvihy

Ať tu ale nemluvíme jen o Camille, nevyhýbala se mu ani řada pracovních skandálů. Jako významný člen královské rodiny máte být politicky neutrální. Tuto neviditelnou hranici ale Charles na počátku roku 2000 překročil, když vznesl v dopisech směrem k tehdejšímu britskému premiérovi Tonymu Blairovi řadu politických požadavků.

Rovněž je normální, že jako monarcha se staráte o několik charitativních organizací. Charles jich založil téměř dvacet a každoročně z nich jdou nemalé peníze na dobré účely. Ale když váš charitativní fond přijme peníze (skoro třicet milionů korun) od rodiny zakladatele teroristické sítě Al-Káida, Usámy bin Ládina, jaksi se dobrý skutek míjí účinkem. Na takových penězích je krev, ať chcete nebo ne. Pochvalu nedostal, ani když si vzal miliony od katarského šejka.

Ta charita přece jen Charlesovi úplně nejde. Však ještě loni v únoru ho britská policie vyšetřovala kvůli podezření z úplatkářství. Ze životopisu by jako dovednost měl vynechat i svůj dobrý odhad na lidi, protože jak jinak si vysvětlíte, že máte za kamaráda pedofila anglikánské církve. Kolik toho vlastně víme o lidech v našem životě? Pojďme raději obrátit list.

Nemanželské děti a napjaté rodinné vztahy

Nic není důležitějšího než rodina. Jak ale přijde řeč na nemanželské děti, ty je u královského dvora potřeba zamést pod koberec. A přece nečekáte, že Charles dobrovolně poskytne DNA. Princ cizoložník, už to se špatně poslouchá, a Camilla údajně nebyla jediná, s kým během manželství s Dianou zahýbal. Bývalá poručnice kanadského námořnictva Janet Jenkins totiž tvrdí, že z jejich letitého nechráněného sexu zplodila potomka. Dalším nemanželským dítětem má být Australan Simon Charles Dorante-Day, který už roky tvrdí, že ho Karel III. a Camilla počali ještě před jeho svatbou s Dianou. A pak se ho zbavili.

Vyvracet nic z toho nechceme, ale zároveň si uvědomujeme, jak je lákavé, živit se myšlenkou, že by nynější král Velké Británie potenciálně mohl být vaším otcem. Karel III. už tak má co dělat, aby dobře vycházel se svými oficiálními dětmi. Alespoň to tvrdil Harry u Oprah, že jeho vztah s Charlesem se po jeho odchodu z královské rodiny rozpadl. Tehdy v Buckinghamském paláci nepochybně lítaly emoce vzduchem, nicméně po smrti královny Alžběty II. zase táhnou za jeden provaz.

Zdroj: iGlanc.cz, Insider

Související články