Úplně první řada StarDance odstartovala na České televizi 4. listopadu 2006. Tehdy v ní vystoupilo v tandemu s profesionálními tanečníky osm celebrit a vítězem se stal Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. Počítáte správně, že od té doby uběhlo už sedmnáct let a jedno mají všechny řady až doposud společné - moderátorskou dvojici Marka Ebena a Terezu Kostkovou.

Zdroj: Youtube

Srdeční záležitost

Bez nich už by to ani nešlo. „Je to pořad, který mám opravdu rád, ale taky je na infarkt,” komentuje Marek Eben. Kus soukromého i pracovního života představuje pro Terezu Kostkovou. „Vše se v něm prolíná a odráží. Těhotenství, kojení, rozvod, svatba, zrání. Je to pro mě také zrcadlo proměn. Mé, kolegů, společnosti, televize, doby.”

Zatímco moderátorská dvojice zůstává neměnná, o nové tváře na parketu nebude nouze. Jako vždy se sešla rozmanitá sestava. Do boje o titul Krále a Královny tanečního parketu se zapojí těchto deset osobností:

  • herečka Ivana Chýlková
  • herečka Darija Pavlovičová
  • zpěvačka Tereza Mašková
  • zpěvák Richard Krajčo
  • kajakář Vavřinec Hradilek
  • modelka a moderátorka Iva Kubelková
  • herec David Prachař
  • pekař a cukrář Josef Maršálek
  • snowboardistka Eva Adamczyková
  • herec Marek Adamczyk

Strach, očekávání i nadšení

Od účasti v soutěži si každý slibuje něco trochu jiného, ale jak komentovala herečka Ivana Chýlková: „Jednou za život by měl člověk jít do tanečních.” StarDance je rozhodně skvělá příležitost. David Prachař s nadsázkou doufá, že jako bonus podpoří svůj zdravotní stav. „Očekávám prokrvení celého organismu, snížení hladiny cholesterolu, snížení krevního tlaku, příliv endorfinů a docílení lehkého tanečního skluzu!” Tak snad si z těch školních tanečních lekcí všichni ještě něco pamatují. Na parketu totiž přinejmenším o pot a slzy nebude nouze.

A možná poteče i krev. To záleží, jestli se probudí v manželské dvojici Evě a Markovi Adamczykových bojový duch. „Chceme si to vyzkoušet! Navíc nám přijde vtipné, že budeme stát proti sobě, navzájem však budeme jeden druhému přát,” míní olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardingu Eva a její manžel Marek doplňuje: „Aspekt soupeření nevnímám jako důležitý. Zajímavější je pro mě to, že se parta lidí snaží naučit něco nového. Koneckonců, do finále se dostanou dva, takže podle mého se z nás soupeři stanou leda až tam.”

Možné je vše

Za těch sedmnáct let jsme byli svědky snad všech druhů emocí a nejrůznějších příběhů, které takový pořad nevyhnutelně doprovází. Účast by si měl dobře rozmyslet každý, jelikož se jedná o časově, psychicky i fyzicky náročnou disciplínu. Vzpomeňte třeba na biatlonistku Gabrielu Soukalovou, která se kvůli namáhavému tréninku zhroutila, stejný osud po vypadnutí ve druhém kole deváté řady potkal i Danielu Šinkorovou. Zuzana Norisová a Jaromír Bosák ve třetí řadě zápasili s nataženými svaly. Kuchař Filip Sajler si rovnou natrhl úponový sval mezi kyčelním kloubem a páteří. Soutěž dotáhnul jen díky obstřikům.

Oporou a mentory na osmiměsíční cestě budou celebritám profesionální tanečníci. S kým bude kdo na podzim v páru zatím netuší. Dozví se to totiž až v průběhu června. Hodnotit je však místo čtyř porotců budou tentokrát jen tři - Tatiana Drexler, Richard Genzer a Zdeněk Chlopčík. Jan Tománek se letos z pozice porotce vrátí na taneční parket. Na obrazovku ČT vyrazí taneční páry druhou říjnovou neděli.

Zdroj: iGlanc.cz, Česká televize, ČSFD

Související články