Nové začátky a čistota duše, symbolika známá pro bílou barvu. Ovšem nejen bílá, ale i slonovinová kost, různé podtóny béžové či žluté, jsou aktuálně žádoucí módní záležitostí. Sice už dávno neplatí, že světlé odstíny jsou doménou pouze jarního a letního času, v posledních letech se z nich stal celoroční hit, přesto k prosluněným dnům tak nějak neodmyslitelně patří. Ač o nich ženy smýšlí většinou negativně, mají i své benefity. Jeden z hlavních kladů je skutečnost, kdy kousky ve světlém provedení vnesou do nositelčina vzhledu mladistvost a šťavnatost.

Zdroj: Youtube

Soudnost je klíčová

První trik při sestavování kreace, kde chcete použít oděv v jednom z výše zmíněných odstínů, je zhodnocení vlastních křivek. Pokud máte na svém těle partii neoblíbenou, určitě na ni nechcete poutat pozornost. Zapamatujte se jednoduchý trik. Na problematické části postavy patří kousky minimalistického designu, tmavších barev bez potisků, nápisů, jiných zdobných prvků, a splývaných materiálů.

Na ty partie, které chcete zdůraznit, se hodí oblečení nápadnějšího charakteru. Krajka, hedvábí či satén, různé vzory, zářivé odstíny, zajímavé střihy. Nejenže přednosti podtrhnete, zároveň pohledy okolí nebudou směřovat na místa pro vás choulostivá.

Dvakrát měř, jednou řež

Dalším bodem je vhodný výběr tkaniny. Tím, že světlé barvy již samy o sobě přitahují pohledy okolí, lehce rozšiřují, musíte dobře zvážit, jestli daný model není celkově až moc “těžký”. Některé siluety unesou cokoliv, u jiných je potřeba větší důslednosti.

Plnějším tvarům také lichotí bílá barva, ale základ úspěchu tkví právě v textilii. Již zmíněná krajka, tyl a taft, v kombinaci s bílou umocní jakoukoliv partii na postavě. Mnohonásobně ji rozšíří. To nemusí být vůbec na škodu. Drobné poprsí, malý zadeček, potřebuje trochu toho vylepšení, třeba pomocí světlé tylové sukně.

Lichotící materiály jsou jemné, splývavé, patří k nim bavlna, len, stejně jako satén či hedvábí. U posledních dvou, v posledních letech velmi populárních materiálů, je bohužel ten problém, že mají lesklý povrch. I když splňují kritéria splývavosti, lehký třpyt může přidat na plnosti.

Drobnosti, na kterých hodně záleží

Dvě základní stylingové pravidla máme za sebou, přesto neuškodí znát další fígle v oblékání světlých barev. Nezapomínejte ani na drobnost v podobě spodního prádla. Pod všechny světlé odstíny oblékejte vždy a pouze tělové kalhotky ideálně bezešvého střihu. Ty nebudou prosvítat. Jakmile sáhnete po spodním prádle bílém, bude vidět, a to není vkusné.

Monochromatický look, tedy tón v tónu, patří na piedestal módních trendů. I tehdy, kdy máte oblejší křivky, nebojte se zahalit od hlavy až po paty do světlých barev. Pracujte, jak je psáno výše, s látkami. Perfektně vypadá basic tílko s denimem připomínající čerstvě padlý sníh, i tím lehce modrým. V horkých dnech oceníte přírodní tkaniny, hlavně len. A jestli je něco obzvláště trendy a komfortní, jsou to pospolu ladící komplety.

Skvěle funguje princip analogových barev. Nejedná se o nic náročného. Stačí zapojit zdravý selský rozum, trochu té fantazie. Propojujte mezi sebou odstíny těsně po sobě jdoucí. V případě světlých tónů neuděláte chybu se zemitou barevností, ať už půjde o hnědou nebo khaki. Příjemná neutralita je variabilní, vhodná v každém věku.

Zdroj: iGlanc.cz