Výběr velikosti

Sebereflexe je absolutním základem nejen módního úspěchu. Pomyslný kámen úrazu najdeme především u majitelek plnějších tvarů. Mnoho silnějších žen se odmítá smířit s kilogramy navíc, nechtějí investovat do nových oděvů. Vynáší tak modely nesoudné, a to není zrovna lichotivé. Topy, které vytváří efekt housenky, tedy kopíruji tukové bochánky v horní polovině těla, košile, co nelze dopnout, , kalhoty v nichž se nejde pořádně nadechnout či ohnout, šaty přiznávající vystouplé bříško, musí zkrátka z kola ven!

Opomíjený střih

Je opravdu nutné smířit se se skutečností, že jistým typům postav zkrátka mini sukně, zvonové kalhoty, upnuté šaty v cut out designu, oversize pojetí oblečení, nesluší. I když se vám některý z fashion trendů skutečně líbí, nemusí vám vůbec slušet. Existují však snadná a lehce zapamatovatelná módní pravidla, která když si osvojíte, máte vyhráno. Důležitou roli hrají nejen křivky, ale dokonce i výška. Rozdělení různých partií těla má zásadní vliv na výběr jednotlivých perfektně padnoucích oděvů.

Ošemetnost vzorů

Co dříve bývalo ve světě krásy tabu, dnes už dávno neplatí. Boří se stereotypní a konzervativní hranice. V minulosti bylo například nemyslitelné propojit v celku více než jeden druh motivu. Aktuálně má divokost a nesourodost zelenou. Můžete obléci kostky společně s pruhy, spojit různé potisky květin do jednoho outfitu. Samozřejmě v tomto ohledu musíte mít módní cit. Nejde o snadný počin, jak by se mohlo zdát. Také je důležité to, co vyzařujete. Jakmile se v oděvní “divočině” necítíte, nejste natolik extravagantní povahy, okolí si toho všimne. Potřebné sebevědomí bude potlačeno. Nesmíme ani opomenout skutečnost, že jistým tvarům nelichotí všechny vzory. Velmi ošemetné jsou pruhy, ale i překvapivě něžné kvítí dokáže napáchát na postavě neplechu, jakmile není dobře zvolena jeho velikost a odstíny.

Zdroj: Youtube

Materiály nejsou prioritou

Máte za to, že na outfitu poskládaného z černých basic kousků nemáte co zkazit? Omyl! Tmavé odstíny v minimalistickém pojetí jsou sice slušivou klasikou, módní jistotou, ale takový temný look bez zajímavých atributů a žádoucí lehkosti může působit těžce. Nositelce může dodat zbytečně roky navíc. Ač je monotónnost v jakékoliv podobě, tedy kreace tón v tónu, trendy, právě propojení různých textilií patří ke stavebním pilířům vkusného celku. Někdy pro “rozbití” nudného celku postačí elegantní saténová halenka, sexy kožená případně koženková sukně, sofistikované sako tvídového provedení, rafinovaně řešené punčochové zboží.

Výsledné kombinování

A vůbec ten nejsložitější oříšek, kde ženy tápou, je samotné skládání oděvů a doplňků. Přesto, že se snaží občas držet doporučených módních pravidel, chybují. Nemluvě o kombinování stylů. Pokud znáte v tomto ohledu své nedostatky, držte se jednoduchosti. Nepouštějte se do vod nepoznaných. Vkusně zdůrazňujte své křivky, nezapomínejte na pravidlo, kdy v celku by měl být jeden kousek upnutého charakteru, druhý volnějšího. Opatrně s oblečením v prvoplánovém duchu. Přehnaně hluboké výstřihy, sukně připomínající bederní roušky nebo look sprosté divy nejsou vždy vítané. Jen málokterá žena ho umí nosit s glancem.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články