Jahodový měsíc představuje též kvetoucí rostliny, dozrávající plody a bohatou přírodu. Astrologové tvrdí, že letos přinese především naději, vnese do našeho života pozitivitu a pomůže s uskutečněním plánů. Všechna znamení budou optimisticky naladěna k tomu, aby se pustila do nových výprav a šla si za svými cíli. V plné síle na obloze zazáří 4. června v 5:41.

Příběh za jeho názvem

Pro mnoho z vás to bude asi zklamání, ale název ”jahodový měsíc” nemá nic společného s tím, jak onen úplněk vypadá. Jeho přezdívka má vědecký a kulturní význam. Farmářský almanach odvozuje původ názvu od indiánských kmenů Algonkinů a zahrádkáři už vědí, pojmenování souvisí s tím, že v tomto období dozrávají chutné jahody. Říká se mu ale též Kvetoucí úplněk, Úplněk dozrávajících bobulí, v Evropě pak především Úplněk růží a anglický termín ho nazývá Úplňkem narození, jelikož v dané době hodně zvířat přicházelo na svět.

Letos bude hlavně o síle a motivaci, pravidlech a disciplíně. V tom pozitivním smyslu slova. Budeme vystaveni zkouškám, prozření a snad se některým i splní jejich přání.

Péče o zdraví

Fyzickou zátěž minimalizujte a dopřejte si zasloužený odpočinek. Jinak hrozí, že se ozvou vaše kyčle nebo bederní oblast. Zejména pro ty, kteří trpí bolestmi kloubů, bude toho období zřejmě nepříjemné. Během plného měsíce se sportovním aktivitám raději vyhněte, ať si neublížíte. Také se nedoporučuje podstupovat lékařské zákroky, raději je přesuňte na později. V oblasti léčení nebo prevence je vhodná doba se zaměřit na játra, slinivku, slezinu a žlučník.

A teď už si pojďme blíže popsat, co červnový úplněk bude přinese jednotlivým znamením.

Beran

Ohniví Berani se plnou parou vrhnou do nových aktivit a rozhodně nezůstanou na jednom místě. Dost možná se dokonce stane, že se například usadí v zahraničí nebo se vydají na cestu sebereflexe či hledání duše.

Býk

Pro Býka bude toto období naplňující po všech stránkách. Bude mu dobře v romantických vztazích a zaměří se na finanční stránku svého života.

Blíženci

Blížence čekají zásadní rozhodnutí a týkat se budou zejména vztahů. Buď a nebo. Teď je ta chvíle, kdy buďto ve vztahu dlouhodobě setrvají, nebo ho zcela ukončí.

Rak

Jahodový měsíc je pro citově založené Raky zásadní pro jejich kariéru. Místo na city se tentokrát zaměří na svou práci a vytvoří tolik potřebné zdání mezi svými profesními cíli a osobním zdravím.

Lev

Pro Lvy bude především o rodině. Stráví se svými blízkými nezapomenutelné chvíle, včetně partnera a dětí. Nezadaní Lvi se možná vrátí k bývalým milencům.

Panna

Obvykle praktické a cílevědomé Panny obrátí pozornost k domovu. Pod vlivem tohoto úplňku by měly udělat pro někoho blízkého nezištný čin.

Související články

Váhy

Váhy pocítí extrémní motivaci pracovat na dosažení svých profesních cílů. Zejména Váhy z tvůrčích oborů, jako je reklama, marketing nebo psaní textů budou velmi úspěšné.

Štír

Hloubavé a zvídavé Štíry čeká transformace. Upnou se hlavně na vizi blahobytu, bohatství a jak ho uchovat a obnovit.

Střelec

Červnový úplněk se pojí se znamením Střelce, proto je pro něj nadmíru důležitý. Dobrou zprávou je, že veškeré jeho pracovní úsilí přinese ovoce a dostane zároveň příležitost si ”uklidit” na poli osobních vztahů. Čekají ho tvrdá rozhodnutí.

Kozoroh

Pro Kozorohy máme jedno hlavní, ale důležité varování - upřednostněte své duševní schopnosti.

Vodnář

Jindy zdrženlivé a prozíravé Vodnáře přiměje Jahodový měsíc k větší účasti na společenských akcích a večírcích. Jinými slovy to bude více her, méně práce.

Ryby

Ryby, čekejte hlavně skvělé kariérní příležitosti. Na obzoru je nová práce nebo povýšení.

Zdroj: iGlanc.cz, Lifestyle Asia