K astrologii se uchylujeme pokaždé, když chceme určit a předpovědět nejrůznější aspekty našeho života. Každý měsíc má jedno ze svých dvanácti znamení a každé je charakteristické zvláštními rysy, které se dají aplikovat i na náš profesní život. Nedokážeme vám říct, zda ten pohovor příští týden už konečně vyjde, ale pokud chcete lépe porozumět svojí práci, nebo si vzít pauzu, abyste konečně zkusili to, co vás ve skrytu duše lákalo, pak se vám vodítko bude hodit.

Beran

Beranům vládne Mars, žhavá rudá planeta. Takže i oni jsou plní ohně a vášně. Na to konto se v nich mísí směs ctižádosti a cílevědomosti. Z toho plyne, že se jim daří na vedoucích pozicích. Můžete o nich tvrdit, že jsou panovační, oni ale jen prostě rádi mají situaci pevně ve svých rukou a každé překážce nastaví rohy. Dobře se uplatní ve velkém podniku, ale i jako voják nebo dokonce hasič.

Býk

Stabilní, odhodlaný a impozantní zároveň. Skoro až stoický, dalo by se říct. Býci jsou ideální stvoření pro manažerské pozice. Vládne jim planeta Venuše, která symbolizuje lásku a peníze. To proto si rádi dopřávají luxusní zážitky a nevadí jim si na ně tvrdě vydělat. Jste ve znamení Býka? Co takhle práce finančního analytika?

Blíženec

Rozdvojení Blíženci jsou proměnliví jako aprílové počasí, nicméně díky své společenské a otevřené mysli mají široký pohled na svět. Jsou to obvykle skvělí řečníci, kteří se vždy s chutí pustí do nového vzrušujícího projektu. Nejlépe se Blíženec uplatní jako publicista nebo personalista. Na takové pozici mu jistě přijde vhod jeho temperament a trochu toho flirtování.

Rak

Luna symbolizuje podvědomí a náš vnitřní svět, a vládne náladovému Rakovi. Tohle vodní znamení je obdařené velkou dávkou emocí, intuice a přirozeně pečovatelskými sklony. V lékařských a zdravotnických oborech se mu bude líbit, ovšem ve svém přirozeném prostředí se ocitne i jako terapeut, psycholog nebo kouč.

Lev

Já jsem král a potřebuju hodně pozornosti. Takový je Lev. Vládne mu Slunce a rád se pod ním vyhřívá, v záři reflektorů. Zároveň šíří spoustu lásky a vřelosti, a díky své atraktivní osobnosti je přirozený magnet na lidi. Tady je to jasné, ideální povolání pro Lva je někde v zábavním průmyslu. Herec, modelka, influencer. Cokoliv okouzlujícího a zábavného, kde k němu někdo vzhlíží.

Panna

Panna je pod vládou Merkuru a je to takový hnidopich, puntičkář, perfekcionista. Zaměstnejte Pannu jako analytika, eventového manažera nebo produkčního. Když plánuje a analyzuje, je ve svém živlu.

Váhy

Tohle váhavé znamení je obdařené silnou empatií a dokáže dobře pracovat s lidmi, jsou též skvělými mecenáši umění. Váhám se proto bude dařit v umělecké branži, ať už jako kurátorům, umělcům, galeristům nebo rovnou módním návrhářům.

Štír

Trpasličí planetka Pluto patří ke znamení Štíra, což je trochu paradox, jelikož Štíři bývají považovaní za jedno z nejobávanějších znamení celého zvěrokruhu. Má v tom prsty jejich zastrašující a pomstychtivá povaha. Co už, zato je ohromně intuitivní a inteligentní, takže ideální zaměstnání? Učitel nebo psychiatr.

Střelec

Volnomyšlenkáři a kočovníci, co mají věčně toulavou. Rutina ho prostě nebaví, je to ohnivé znamení pod vládou dobrodružného a pozitivního Jupiteru, takže jestli ho chcete unudit k smrti, šoupněte ho za přepážku nebo do kanceláře. Ale takhle instruktor potápění nebo plánovač cest, to by bylo pro Střelce o něčem úplně jiném.

Kozoroh

Kozoroh rutinu a disciplínu zvládá. Vládne mu ambiciózní Saturn, pokud je řeč o kariéře. Poslední zemské znamení je mimořádně houževnaté a nezřídka se ocitne na tabuli jako zaměstnanec měsíce. Je radost s Kozorohem pracovat. V podstatě mu bude dobře na každém odborném postu, kde má určitou jistotu. Třeba datový inženýr. Jelikož má Kozoroh skvělé rozhodovací schopnosti a je svědomitý, bude z něj i skvělý vědec.

Vodnář

V srdci revolucionář s nejvíce pokrokovými myšlenkami, proto bude Vodnář skvělý třeba jako aktivista, politik nebo sociální pracovník. Hledá růst a inovace, rád přemýšlí nejen o sobě, ale vlastně úplně o všem.

Ryby

U Ryby se často setkáte s tím, že se vznáší někde mimo realitu. Vládne jí Neptun, planeta snů, tužeb a pohádek. Ryby jsou obdařené laskavým srdcem, porozuměním, obětavostí. Na meditace a práci s energií bychom těžko hledali lepšího. Toto znamení se velmi dobře uplatní jako instruktor jógy, spisovatel nebo malíř. Pro umění a literaturu má mimochodem vrozený cit.

Zdroj: iGlanc.cz, Lifestyle Asia