BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Snažte se co nejrychleji dokončit pracovní i osobní záležitosti, které máte již delší dobu rozpracované. Půjde to celkem hladce, neboť nástrahy, na které jste opakovaně naráželi, kdosi jiný za vás jednou provždy vyřeší. K vaší velké radosti to udělá takřka nevědomky, a navíc bude mít dojem, že pomáhá hlavně sobě.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Ještě budete v duchu zpracovávat informace, které vás zaskočily. Do neznáma se vám vykročit nechtělo, obávali jste se zklamání, nezdaru. Potěšující je, že na skutečnosti začnete pohlížet s nadhledem, a díky tomu si uvědomíte, že klady převažují nad komplikacemi.

LEV (23. 7.–23. 8.)

Přijdete se skvělým nápadem, jenže si nebudete vědět rady, jak jej máte uplatnit v praxi. Když se soustředíte jen na podstatné věci a nikým se nenecháte rozptylovat, půjde to celkem snadno. Chyb se můžete dopustit jen v případě, že něco budete dělat bezmyšlenkovitě.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Bez ohledu na to, co tvrdíte ostatním, nemá smysl, abyste něco nalhávali sami sobě. Klidně tedy vyzkoušejte to, čemu jste se dosud bránili. Může vás motivovat třeba zkušenost kamaráda. Když se poněkud bláznivá novinka osvědčila jemu, může být prospěšná i vám. A klapne to…

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Řešíte věci, které vám nepříslušejí. Týkají se totiž osob, s nimiž vás spojuje minulost, a nikoli budoucnost. Vaše naléhání, aby si dali život do pořádku, je chvályhodné, jenže marné. Tím spíš, když jste se na zmatcích podíleli, nebo jste neudělali nic, abyste jim předešli.

ŠTÍR (24. 10.–22. 11.)

Překážky zkuste brát jako dar osudu, protože znamenají možnost osobního rozvoje. Sice tohle vyžaduje sebeovládání, ovšem výsledek bude stát za to. Jako spolehlivá finta na překonání vzdoru poslouží, když sami sebe přesvědčíte, že nic neobětujete, ale věci pouze měníte k lepšímu.

STŘELEC (23. 11.–21. 12.)

Budete se bouřit proti věcem, s nimiž jste ještě nedávno rádi souhlasili. Vzhledem k okolnostem je to pochopitelné, ve vlastním zájmu byste však měli postoj změnit. Stane se tak patrně teprve poté, kdy budete svědkem velkorysého činu člověka, do něhož byste to vůbec neřekli.

KOZOROH (22. 12.–20. 1.)

Už vás nebaví stát na místě, případně se motat v kruhu. Vaše přání se splní a události se i bez vašeho přičinění pohnou kupředu. Pro změnu budete mít co dělat, abyste tempo vůbec zvládali. S podporou milovaných a díky drobným omezením dosavadních zvyků se vám to podaří.

VODNÁŘ (21. 1.–19. 2.)

Dosavadní události nasvědčovaly tomu, že jste s dotyčným konečně zakopali válečnou sekeru. Naprostá maličkost, třeba neuvážená poznámka nebo nedodržení úmluvy, zase rozdmýchá zraňující vášně. Jelikož se ještě nemůžete rozejít definitivně, snažte se krotit a situaci nehrotit.

RYBY (20. 2.–20. 3.)

Dost vás zaměstná to, že budete přemýšlet o osobách, které vám vstoupily do života. Budete-li jejich odlišnosti brát bez předsudků, uznáte, že vás v mnoha směrech můžou obohatit. Třeba ve vás probudí emoce, jako jsou soucit, radost z úspěchu druhých a ochota nezištně pomáhat.

BERAN (21. 3.–20. 4.)

Prapodivné reakce vám možná nedávají smysl, ale blízcí se tímto až dětinským způsobem dožadují vaší pozornosti. Jste sice hákliví na to, když vás někdo tlačí do kouta, ale tohle není tento případ. Nic vám neudělá, když budete vlídnější a alespoň občas se podřídíte přání druhých.

BÝK (21. 4.–20. 5.)

Přesně víte, jak by se vývoj dal urychlit, ale nehrnete se do toho. Nejspíš vás odrazuje, že si i ostatní dávají načas. Je však marné doufat, že se věci dají do pohybu samy od sebe. Hnací silou by se mohla stát vidina odměny, za kterou si pořídíte něco, po čem toužíte.

Zdroj: časopis Story, autorka se zabývá sestavováním horoskopů