BLÍŽENCI (21. 5. – 21. 6.)

Těžkosti, kterých se tolik obáváte, ve finále nebudou stát za řeč. S většinou si hravě poradíte sami a ostatní zvládnete s drobnou pomocí blízkých, zejména partnera nebo přátel. Jakmile si oddychnete, budete mít tendenci vtipkovat, ale na smyslné či nemístné žerty si dávejte pozor, tím byste si opět mohli zavařit.

BERAN (21. 3.–20. 4.)

Není to zdání, nýbrž fakt, že se příbuznému či kolegovi záměrně vyhýbáte. Nejspíš se vám už nechce poslouchat jeho vyprávěnky o geniálních plánech, které stejně nikdy neuskuteční. Zřejmě si v hloubi duše uvědomujete, že jste si svým způsobem podobní, a z toho vás mrazí.

BÝK (21. 4.–20. 5.)

Pohodovou domácí atmosféru si pojistíte i tím, že milovaným budete průběžně připravovat jejich oblíbená jídla. Uděláte jim radost i piknikem v přírodě nebo grilováním na zahradě. Jsou mlsní, takže si zejména víkendový program ochotně přizpůsobí, jen aby nepřišli o vaše speciality.

RAK (22. 6. – 22. 7.)

Potvrdíte si, že jste sehraná dvojka. Společně promyslíte celek i detaily, pak jeden začne a ten druhý v pravou chvíli převezme otěže. Výsledky se právem pochlubíte také oba. Případné připomínky vás nerozhodí, protože vám bude jasné, že příčinou je obyčejná lidská závist.

LEV (23. 7.–23. 8.)

Události naberou rychlý spád. V hloubi duše si oddechnete, protože stereotypy vám už lezly na nervy. Nastane ovšem větší rozruch, než jste předpokládali. Náhle se třeba objeví pracovní příležitost, na kterou jste čekali, nebo vám zkříží cestu člověk, jenž váš život převrátí naruby.

PANNA (24. 8. – 23. 9.)

Nedávné události vás snad přesvědčily, že se nemá žít nanečisto, ale naplno. Otázkou zůstává, jak dlouho vám vydrží báječné předsevzetí, že se přestanete kontrolovat a začnete si užívat obyčejných radostí. Půjde to, když se nebudete tak úporně snažit všemu a všem porozumět.

VÁHY (24. 9. – 23. 10.)

Občas míváte dojem, že jste talentovanější, schopnější a výkonnější než ti, s nimiž přicházíte do styku nebo spolupracujete. Svým způsobem je to pravda, není však vhodné ani strategické, abyste jim to dávali najevo. Když jim ponecháte pocit výjimečnosti, půjdou vám na ruku snáze.

ŠTÍR (24. 10.–22. 11.)

Osud vás svede dohromady s někým z minulosti a dotyčný se bude rozplývat nad vašimi přednostmi. Bude vám to připadat zvláštní, protože v dobách vaší spolupráce nebo vztahu vám právě tyto charakteristické rysy vytýkal. Nehledejte v tom pasti, prostě se změnil jeho žebříček hodnot.

STŘELEC (23. 11.–21. 12.)

Když upravíte pravidla a budete je dodržovat, rozhodně na tom vyděláte. Je však nutné, abyste už dál neotáleli, jinak se vaše momentální nadšení může vytratit a zase začnete hledat rafinované výmluvy, proč je pro vás lepší nic neměnit. Platí to jak pro profesní, tak osobní sféru.

KOZOROH (22. 12.–20. 1.)

V rámci jarního gruntování byste se měli pustit i do uklízení zásuvek a krabic, které jste už dlouhou dobu ani neotevřeli. Než se zbavíte starých a údajně nepotřebných věcí, alespoň si je zběžně prohlédněte. Můžete mezi nimi najít poklady, které ve vás vyvolají příjemné vzpomínky.

VODNÁŘ (21. 1.–19. 2.)

Nenechte se znervóznět člověkem, který je vyhlášený tím, že ze všeho dělá vědu, je chaotický a zmatkuje. Sice vám bude neustále připomínat, že včera bylo na všechno pozdě, ale tak dramatické to opravdu není. Důležité termíny a závazky dodržíte, takže vám komplikace nehrozí.

RYBY (20. 2.– 20. 3.)

Někdo blízký vám prozradí svoje toužebné přání. Dost vás udiví, že se svěří právě vám, a ještě víc to, po čem tolik prahne. Komentáře a výhrady si sice neodpustíte, nicméně mu přislíbíte pomoc. Než do akce zapojíte i další příbuzné nebo přátele, zeptejte se ho, zda o to stojí.

Zdroj: časopis Story