Když vznikal tento rozhovor, nebylo ještě jisté, zda bude Luciin manžel David, úspěšný reprezentant v jachtingu, předčasně propuštěn na svobodu v rámci výkonu trestu. To se potvrdilo až po pár dnech od našeho povídání. Pocity, které celá rodina aktuálně prožívá, jsou nepřenosné, ale jisté je, že Lucie i David měli po celé náročné období velkou podporu od veřejnosti, dokonce vznikla petice za sportovcovo předčasné propuštění. Nyní si celá rodina konečně užívá společný čas a září štěstím. Já osobně jsem Lucii stejně jako mnoho jejích fanoušků po celu dobu, kdy zůstala na výchovu svých dětí sama, obdivovala za její statečnost i neutuchající podporu svého muže. 

Instagram? Do hodiny!

Moderátorka přiznává, že v době, kdy živila rodinu jen ze svého příjmu, vše finančně zvládla i díky svým aktivitám na sociálních sítích. „Já jsem do Instagramu původně ani nechtěla jít, měla jsem jen Facebook a nic moc dalšího jsem neřešila. Ale na Instagramu jsem viděla určitý reklamní potenciál, který už v roce 2015, když jsem si účet zakládala, nebyl zanedbatelný. Líbila se mi taky možnost promluvit k většímu množství lidí zcela nezkresleně, autenticky,“ říká Lucie, které prý tahle sociální síť vytrhla trn z paty i během covidového lockdownu, kdy jako spousta jiných lidí přišla ze dne na den o veškeré příjmy.

Zdroj: Youtube

„Tohle byla jediná varianta jak se finančně udržet. A nakonec se dalo všechno zvládnout,“ otevřeně sdílí moderátorka, kterou příjemně překvapilo, že Instagram ve finále není jen o byznysu. „Vytvořila se tam moc hezká komunita lidí, ke kterým bych se asi jen tak nedostala. Sledují mě nejvíc ženy v mém věku, ale i o něco starší a pak hlavně matky s dětmi. A i když se osobně neznáme, vzájemně se podporujeme,“ váží si svých sledujících Lucie a dodává, že ačkoliv je často vnímaná jako ta, co inspiruje ostatní, cítí, že i ona se ráda nechává inspirovat jinými. „Objevila jsem tam mnoho zajímavých věcí, ať už jde o recepty, nebo další témata. Ale mám limit, jsem tam jen hodinu denně. Daří se mi to dodržovat, i když je jasný, že člověk by zvládnul rolovat ty krásný fotky mnohem déle,“ směje se Lucie.

Překonat sama sebe

Na Instagramu moderátorka sdílí i svoje rituály péče o zdraví, například před lety našla zálibu v pravidelném otužování. „Rozčiluje mě, když někdo říká, že je to jen trend a že to najednou dělá každý. Na to vždycky odvětím - no a co, když je to zdravý, ať to dělá každý! Dokonce pozoruju, že se někteří otužující mají potřebu obhajovat nebo se za to dokonce omlouvat,“ vyjadřuje Lucie svůj postoj s tím, že ona sama se do chladné vody ponořuje asi čtyři roky. Zkusila to díky moderování pořadu Sama doma. „Měli jsme tam instruktorku Wim Hofovy metody, o němž jsem něco slyšela ve smyslu, že je to něco jako ‚ledový muž’, ale nepřikládala jsem tomu důraz. Říkala jsem si, že já a otužování vůbec nejde dohromady. Ale jak o tom paní vyprávěla a vyjmenovávala všechny benefity, tak jsem si pomyslela, že se hecnu a půjdu do toho,“ vzpomíná Lucie.

Poprvé to zkusila sice bez příprav, což se nemá dělat, jak už teď sama ví. „Myslím ale, že když chce člověk začít, tak to většinou zkusí takhle natvrdo a zjistí, že se to dá zvládnout, stačí překonat sám sebe,“ je přesvědčená moderátorka, kterou otužování chytlo tak, že u něj celou dobu vydržela a nalákala na něj i manžela. „Je fakt, že mám někdy pár dní, i týden, kdy se neotužuju, hlavně třeba v období kolem periody. To se mi vyloženě nechce a nechci se do toho nutit. Spíš k tomu přistupuju intuitivně . Třeba když přijedu do nějakýho úžasnýho místa, kde je kouzelná příroda a já vidím v rybníku vysekanu díru, neudržím se.“ 

Proč dělám obličeje

Chladnou vodu si Lucie oblíbila i v péči o pleť a dopřává si ji každé ráno. „Mám takový svůj rituálek, že si ráno ošplíchnu obličej tou nejstudenější vodou, která z kohoutku teče, pak si nanesu hydratační sérum speciálními tahy, abych rozproudila lymfatický systém a  chvíli na sebe dělám do zrcadla ‚obličeje‘, neboli praktikuju obličejovou jógu,“ sdílí svoji pečující rutinu Lucie s tím, že si všimla, že jí trochu začínají ‚padat‘ víčka. „Na ně jsem začala používat speciální cviky právě z obličejové jógy. Doufám, že budou zabírat a já těch vrásek nebudu mít zas tak moc,“ přeje si Lucie.

„Nikdy jsem neměla vyloženě krásnou pleť a co si vzpomínám, mívala jsem akné, které  mám doteď. Na mě je hodně poznat, jestli zrovna ovuluju nebo menstruuju, to se na mé pleti ihned projeví, i když už je mi skoro čtyřicet,“ říká držitelka titulu Miss České republiky 2003, která se snaží pleť pečlivě čistit a kvůli hydrataci také pije hodně vody. Jinak na kosmetiku začala chodit až kolem třicítky, dřív v tomhle ohledu nebyla moc důsledná. „Mám u nás v Plzni, kde bydlíme, skvělou kosmetičku, chodím tam každý měsíc. Na celém kosmetickém ošetření nejvíc miluju masáže. To je pro mě úplně největší relax. Konkrétně mi dělají dobře hlavně lymfatické masáže, to je ta nejkrásnější část, pro mě úplný balzám,“ pochvaluje si Lucie, která se snaží chodit i na masáže celého těla. „Považuji je za velmi přínosné nejen pro tělo, ale i pro duši. Tohle je podle mě něco, co by si měl člověk pro sebe dopřávat pravidelně,“ myslí si milovnice masáží. 

Slabost pro vlašák

Na závěr Lucie zavzpomíná ještě na jednu věc, kterou jí přineslo covidové období. Jako mnoho jiných začala v lockdownu péct domácí kváskový chléb, ovšem narozdíl od většiny, kterou prvotní nadšení postupně opustilo, ji to stále drží. „Kvásek jsem dostala tehdy od mé švagrové, která mi přeposlala i vyfocený recept z knihy Ruce v mouce. Chleba, který jsem podle něj upekla, byl tak dokonalý, že dodnes jiný nepeču, jen do něj třeba občas nasypu semínka,“ říká nadšená pekařka s tím, že její děti si domácí kváskový chléb tak oblíbily, že už ani jiný nechtějí jíst. „Dcera ale miluje i bílé rohlíky, takže ty kvůli ní kupuju. Přiznám se, že rohlík si dám sama občas taky, hlavně s vlašským salátem, to je taková moje úchylka,“ uzavírá s úsměvem moderátorka.

Zdroj: časopis Glanc