Ať už je jaro, léto, podzim či zima, džínovina je tu pořád s námi. Praktický evergreen se nabízí v mnoha barevných provedeních, designech a střizích. Díky svému nadčasovému vzhledu, snadné kombinovatelnosti, patří kousky z nezaměnitelného materiálu doslova k nutnostem šatníků. Ovšem díky široké škále džínových kolekcí je potřeba dbát na vhodný výběr daných kousků, protože nesprávnou volbou můžete své postavě, vzhledu, uškodit.

Na co si dát pozor?

Klíčovým faktorem je správná velikost, nikdy se nesnažte narvat do menšího oděvu, a jednotlivého střihu. Zvláště ožehavé jsou pak džínsy. Slim, skinny, straight jeans, neboli nohavice s rovným střihem, bootcut, boyfriend, mom typ, a tím seznam modelů kalhot rozhodně nekončí. V tomto ohledu je nutností znát své možnosti s ohledem na stávající křivky. Tím, že se postava neustále mění, je potřeba také pravidelně zvážit, jestli model, co vynášíte, bude i aktuálně lichotivý. Neméně důležité jsou detaily. Takové kapsy v sedací partii mohou napáchat mnoho škody.

Tip: Máte kratší dolní polovinu těla, potřebujete prodloužit nohy? Sáhněte po zkrácené délce kalhot. Nejenže je maximálně moderní, ale kousek odhalené kůže kolem kotníku napomůže k optickému protažení siluety. Maximálního efektu dostanete pak ve spojení kratších džínsů a obuví na vyšší podpatku. Komfort zajistí boty na briketovaném podpatku - malá rada pro ty, co nemusí jehlový podpatek.

Problematické jsou také oděvy s výrazným vyšisováním tkaniny, zesvětlením v daných partiích. Možná působí mladistvě, rebelsky, nápaditě a ležérně, pravdou ale je, že jde o trend již za zenitem. Krom toho, pro mnoho žen po překročení jistého věku nejde ani o vhodnou a vkusnou záležitost. Obdobně tomu je u proděravení. Zde jde sice o přetrvávající módní hit, jen všeho moc škodí. Když už chcete vynést kousek obdobného ražení, pak zvolte jen decentní formu “větrání”.

Možná se pyšníte postavičkou jako lusk, i tak, pokud vám není sladkých “náct”, vyhněte se mini délkám blízce připomínající prostou bederní roušku. To se týká sukní, šortek a šatů. Mnohem větší službu poskytnou oděvy v midi provedení, tedy ty končící v úrovni lýtek. Menšímu vzrůstu padnou délky těsně nad či pod kolena. Tato alternativa je méně prvoplánová, více ženská a vkusná.

Jaké jsou trendy?

Letos k nám zavítala doslova vlna denimu. Nejde jen o jednotlivé oděvy, opět v kurzu jsou i džínové doplňky a propojení hned několik barev denimu v jednomu outfitu. Mixování jednotlivých odstínů nalezneme také v samotných kouscích. Aktuálně jsou žádané především kalhoty, případně šortky, kdy například každá nohavice má jinou barevnost oproti té druhé. Zprvu působí lehce extravagantně, ale při správném zakomponování do outfitu získáte nápaditou a šmrncovní kreaci.

Ideální volbou jsou minimalistické košile v prodlouženém provedení. Ty lze vynést jako šaty, lehký svršek zakrývající sedací partie a dají se kombinovat se všemi druhy oblečení, i s legínami. Opět jde o univerzální klasiku, co poslouží po celý dlouhý rok, lehce je zkombinujete se všemi módními styly.

Absolutním hitem dneška jsou sukně, hlavně midi a maxi délek, často se pyšnící rafinovaným rozparkem odhalující nohy. Tento módní prvek je natolik oblíbený, že jej nosí i většina světově známých žen. Taková džínová sukně vynikne s basic tílkem, topem ve stylu spací košilky, minimalistickou či zdobnější halenkou, crop topem odhalujícím břicho. Džínová sukně si zkrátka rozumí se všemi módními směry.

Pozornost si zaslouží také oblíbené šortky. Svého času měly prim modely velmi krátké, odhalující zadečky. V jednotlivých nabídkách oděvních společností je sice ještě nalezneme, ale jejich sláva už není taková, jako bývala. Aktuálně dominují spíše kraťasy delšího designu s puncem pánského stylu.

Zdroj: iGlanc.cz