Ostrov Isola Bella se vznešeně plaví na vodní hladině jezera Maggiore jen 400 metrů od pobřeží Stresy. Měří pouhých 320 x 180 metrů a většinu zabírá palác a zahrada rodiny Borromeů, která si zde vystavěla takový malý ráj na zemi. Žije tu jen 36 obyvatel, ovšem v jednu květnovou středu tady byla větší koncentrace celebrit než na festivalu v Cannes.

Zdroj: Youtube

Ze života mořské panny

Kolekce Cruise je inspirovaná mýtickými podmořskými fantaziemi. Návrhář Nicolas Ghesquièr představil éterický pohled na mořskou pannu ve stylu haute couture. Vycházel z myšlenky, že dívky kráčí z vody, jako mořské panny z jezera. A proměňují se v něco jiného. Pohrává si s mladistvou fantazií a pohádkami, která je z modelů na první pohled patrná. Můžete si všimnout odkazů na potápěčskou výstroj, límce podobající se ploutvím, detaily šupin a kapek vody. Struktury imitující pěnu na vodní hladině.

Jako místo inspirace a první prezentace v Itálii nemohl Nicolas Ghesquièr vybrat lepší lokaci. Oblázkové cestičky a barokní zahrady paláce kdysi americká spisovatelka Edith Wharton přirovnala k renesanční básni. Na místě jak vystřiženém z přímořské pohlednice se u té příležitosti sešla skupina celebrit doslova z celého světa, včetně takových osobností jako Cate Blanchett, Oprah Winfrey, Emma Stone, Jennifer Connelly, Alicia Vikander, Paul Bettany nebo Chiara Ferragni.

Ready-to-wear

Mnohé z kousků Louis Vuitton Cruise jsou zkonstruovány tak, aby se daly nosit každý den. Pojí různé textury, smíšené tvary a materiály, zatímco vypráví o životě tvorů žijících v rozlehlých mořích. Na konci si můžete povšimnout řasených šatů, které symbolizují iluzi mořské panny, jež nachází své nohy a rozkvétá v jemné stvoření.

Zdroj: iGlanc.cz, Louis Vuitton