Princ Harry jako člen královské rodiny odjakživa mlčel, protože se to tak očekává. Očividně to ale není jeho styl a roky ticha musí ven. Takže je zpátky v Londýně. Bohužel ne proto, aby urovnal spory s bráchou, ale dal co proto u soudu médiím, která mu prakticky ztrpčovala celý život. Pifku na ně má hlavně od chvíle, kdy vstoupila do hry i Meghan Markle. Tehdy se začaly ostřit Harryho vztahy se všemi, kdo se na jeho americkou družku jen křivě podíval. Ačkoliv si o ní každý myslí své, musí se mu nechat, že se za ni bije jako lev, napříč tomu, že ničí své rodinné vazby. A tím se dostáváme k Williamovi.

Zpátky do listopadu 2018

Významný milník jedné bratrské lásky, protože tehdy začalo být patrné, že se stahují mračna. Bublalo to i mezi jejich manželkami - Meghan a Kate - z nichž prostě už nikdy kamarádky také nebudou.

Mohli bychom od té doby podrobně vypsat, co všechno se mezi Harrym a Williamem odehrálo. Pravda je ale taková, že by to dalo na několik stránek a vy byste se s největší pravděpodobností unudili, přestože jsou nesváry z Buckinghamského paláce pikantní záležitost. Je to ale pořád to stejné dokola. Jeden šikanuje druhého, nikdo nemá rád Meghan a musíme o tom mluvit třeba u Oprah nebo ve vlastním dokumentu na Netflixu, William si myslí, že Harry přehání a Kate s Meghan se navzájem uráží. A proč vlastně?

Zdroj: Youtube

William (ne)má problém s Meghan

Když přijde řec na Meghan Markle, v Harrym se vzbouří prudce ochranářské pudy. Jinými slovy, i dobře míněnou poznámku si je poté schopen vyložit tak, že nikdo nemá jeho ženu rád. Ať už jste na její straně, či nikoliv, na jednom se shodneme všichni. Její příchod vnesl do paláce takový průvan, že na zlatých lustrech nezbyl žádný prach.

Nejednou padla v médiích zmínka o tom, jak Harry Willovi vyčítá, že pro začlenění jeho manželky do rodiny nedělá dost. Jestli to tak vážně bylo, nebo si to jen myslel, asi nikdy nezjistíme. Tehdy si William údajně dovolil položit bráchovi otázku, zda si je ”tím vztahem” opravdu jistý. To bylo něco na už tak nabroušeného Harryho. Co bylo míněné jako normální bratrská rada, ho jen rozčílilo a vzal to jako jasný signál, že za jeho svazkem zkrátka nestojí.

Konec všem nadějím

Všichni se občas hádají a rodinné vztahy jsou vždy velmi křehké. Mnohem hůř slepíte rozbitou vázu, když je každý kousek na jiné straně oceánu. Jak jednou pronesl Harry: „Jako bratři vždycky budete mít dobré a špatné dny”. Nechci být pesimistická, ale ty dobré už si očividně vybrali na dlouho dopředu. Je to smutné, protože když byli mladší, byli jako spřízněné duše. Tragická smrt matky je spojila o to víc.

Proč spolu nemohou prostě vycházet a urovnat rozepře? Možná by to i šlo, kdyby Harrymu začátkem letošního roku nevyšla bible jeho pamětí Spare, kde mimochodem píše o tom, jak ho William během hádky o Meghan fyzicky napadl. A takové obvinění už není jen všetečná přetahovaná o bábovičky na královském pískovišti.

Nejnovější zprávy přišly s tím, že Národní portrétní galerie v Londýně, která se již brzy otevře po tříleté rekonstrukci, stahuje z výstavy portrét Williama a Harryho, který namalovala Nicky Philipps dávno předtím, než započali vést svůj ”královský rozhovor”. Ačkoliv tak galerie nečiní na žádost královské rodiny, nedá se ubránit dojmu, že to je taková symbolická tečka za jejich vztahem.

Zdroj: iGlanc.cz, Independent, The Week

Související články