Jedna z prvních věcí, které vás na Martině upoutají, je bohatá vlnitá hříva. Přiznává ale, že teprve nedávno objevila, jak se o záplavu vlasů správně starat. „Dělala jsem špatně všechno – od mytí až po závěrečnou úpravu. Už vím, že základem je kvalitní vlasová kosmetika a že difuzér a dobrý fén zaručí, že nebudu mít na hlavě krep,“ říká herečka, která cenné rady získala od svého kadeřníka Honzy.

Zdroj: Youtube

„Zároveň mi Honza doporučil, abych si vlasy nechala spíš narůst, než abych je stříhala. A byla to ta nejzásadnější rada, kterou mi dal. Myslela jsem, že mikádo a vlasy k uším jsou super, ale v mém případě nebyly. Místo krásného účesu jsem měla na hlavě jakési hnízdo. Délkou vlasy ztěžkly a vlny se zvětšily,“ popisuje Martina, pro kterou bylo také důležité říct si, že když už má tolik vlasů, je třeba udělat z nich přednost a nestydět se za svou ženskost. 

Manželovo triko na vlasy

A jak tedy nyní vypadá hereččina vlasová rutina? „Je to jednoduchost sama. Dvakrát mytí, potom maska, následuje přípravek na podporu vln a místo froté ručníku si vlasy vysuším a vymačkám vlny pomocí manželova starého trika. A pak už jen difuzér a trpělivost. A když mě vlny přestanou bavit, tak si je foukám přes velký kartáč. Ale to chce ještě více trpělivosti, takže to dělám málokdy,“ přiznává Martina, která prošla velkou proměnou.

„Byla sice plánovaná, ale obávala jsem se jí. Nemám ráda změny, a už vůbec ne překvapení. Ale protože už jsem jednou řekla ano, necukla jsem,“ usmívá se herečka. 
Když Martina poprvé uviděla své světlejší vlasy, hlavou se jí honilo, že si na to nezvykne. „Připadalo mi to moc. Ale už po cestě z kadeřnictví jsem v odrazu ve výloze viděla docela pěknou ženskou s krásnou barvou vlasů. A dnes už jsem s barvou moc spokojená.“ 

Tři chlapi a já

S manželem, hercem Martinem Preissem má Martina dva syny. „Tahle maskulinní subkultura, jak jim s úsměvem říkám, je složitý organismus, ale díky jejich mnoha společným zájmům mám spoustu volného času,“ směje se dvojnásobná maminka a dodává, že každý z jejích synů je tak jiný, že se postupně rozdělili k naprostým protipólům.

„Je to zábava. Když jeden – umazaný od barev a se štětcem v ruce – je poučován druhým o pravidlech bojového sportu krav maga. Jsou to dva vesmíry,“ popisuje Martina, která se věnuje také psaní knih, už vydala dvě. „Toužila jsem najít koníček, při kterém budu sama. Je kolem mě spousta lidí a samota je pro mě velmi cenná. A psaní u počítače v přítmí pracovny je přesně to, co jsem potřebovala,“ pochvaluje si. 

ZDROJ: časopis Glanc