Cate Blanchett je žena s názorem

Australská herečka Cate Blanchett koketuje s udržitelností již delší dobu a stejný postoj zvolila i letos v rámci předávání Cen Akademie. Tentokrát ji z dílny Louis Vuitton oslovil modrý sametový top s výraznými ramenními vycpávkami, který pochází z dosud neprezentované archivní kolekce. Doplněný byl dlouhou černou atlasovou sukní, rovněž z udržitelných zdrojů. Připomněla nám tím některé ze svých předešlých modelů, kdy vkusně a nonšalantně recyklovala róby, co už v minulosti do společnosti vynesla. Černé lodičky a diamantové šperky z bílého zlata pak byly jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Zdroj: Youtube

Malá mořská víla

Byl to záměr? Anebo snad promyšlený tah? Možná si to kubánská herečka Ana de Armas ani neuvědomila, ale od hlavy až k patě ve stříbře nápadně vzdala hold ženě, díky níž vstoupila tento rok na červený koberec s nominací na nejlepší herečku v hlavní roli. Řeč není o ničem jiném než o filmu Blondýnka a Marilyn Monroe.

Šaty byly z hedvábné organzy, zdobené lurexovými a skleněnými flitry, zakončené 3D volánkovou vlečkou. Stejně tak doplňky v podobě stříbrných sandálů, náušnic, náramku a prstenu z bílého zlata a diamantů udávaly tentýž směr. Nicméně Ana osobně tento look nazvala ”malá mořská víla.”

Samet a černá klasika

Indická herečka a modelka Deepika Padukone se svezla na černé klasice. Ani málo, ani moc. Tak působila jednobarevná róba z hedvábného sametu s korzetem a rozšířenou sukní. Nelze opomenout ani černé sametové rukavice a černé semišové lodičky. Někdo by mohl říct - nuda. My říkáme, že se to povedlo.

Samet se stříbrnou flitrovou sukní se stal stěžejním kouskem pro režisérku Avu DuVernay. Je víc než nad slunce jasné, že samet bude přinejmenším pro ateliér Louis Vuitton letošním materiálem číslo jedna.

Do třetice černá, i když od sametu teď odběhneme, vstoupila na koberec v barvě šampaňského americká herečka Jennifer Connelly. Elegantní přiléhavé šaty z krepu nápadně roztříštila křišťálovým zdobením v dekoltu.

Dejte slovo mužům

Barry Keoghan je herec irského původu a nejen kvůli drsnému dětství toho má hodně co říct. Film Víly z Inisherinu je důvodem, proč se pro rok 2023 ocitl na listině nominovaných. A jeho levandulový vlněný oblek s kovovými knoflíky ve tvaru květiny je naopak důvodem, proč si zmínku zaslouží i jeho outfit. Doby, kdy se muži drželi čistě v rovině nevýrazných obleků, jsou pryč.

Třeba si z něj příště vezme příklad americký herec Michael B. Jordan. I ten oblékl model z dílny Louis Vuitton, nicméně nejvýraznějším prvkem jeho zakázkového dvouřadého smokingu byly barevné brože na levé klopě ve tvaru ptáků.

Vanity Fair Oscar Party

Když skončilo předávání Oscarů, Hollywood čekala tradičně největší afterparty sezony. Zatímco slavnostní večer je jakýmsi filmovým meetingem, Vanity Fair Oscar Party připomíná spíše seznam hostů z předávání cen Grammy. Proto začneme hned hudebním triem Haim. Tyhle tři sestry se v ostře zemitých outfitech sladily na jednu notu a zařadily se díky tomu na přední příčky nejlépe oblečených umělců večera. Nejvíc schovala Este, od hlavy až k patě v černých flitrech. Nejméně pak Alana ve žluto-černých korzetových šatech s vlečkou. Daniele vsadila na róbu přes jedno rameno, v níž byla jako nespoutaná tygřice.

Herečka Sophie Turner, známá předně pro svou roli v seriálu Hra o trůny, zamířila rovnou na pooscarový večírek, protože zatímco zářila v průsvitných šatech s dlouhým pláštěm a křišťálovými detaily, doma na ni čekala dvouletá dcera Willa a teprve sedmiměsíční holčička, jejíž jméno je zatím tajemství.

Znovu přichází na řadu herečky Ana de Armas a Jennifer Connelly, kterým dáme poslední slovo. Na party se převlékly, zůstaly však věrné módnímu domu, který je oblékl i na slavnostní galavečer. Druhé outfity pojaly více hravě a extravagantně, přesto se nedá říct, že by se pustily do nějakých větších šíleností, ale hlavní roli měly opět flitry a samet.

zdroj: iGlanc.cz, People, L'Officiel, Music Times, Enews