Maye Musk není jen matka jednoho z nejbohatších mužů na světě, i když o něm slyšíme také poměrně často, ale zpět k Maye, která si i v poměrně požehnaném věku stále udržuje mladistvého ducha, přirozenou krásu a štíhlou postavu. Přitom ona dle svých slov není od přírody přirozeně hubená, a tudíž si musí hlídat, co jí.

Léta se pohybuje v modelingovém prostředí, ale předně se zaměřuje na zdravou stravu. Je licencovaná dietoložka a odbornice na výživu se dvěma magisterskými tituly v oboru dietologie a výživa, a vy teď spolu s námi můžete odtajnit, na čem si nejraději pochutnává, nebo čemu se naopak záměrně vyhýbá.

Snídaně je základ

Maye nepatří mezi zastánce vynechávání jídel a snídaně je podle ní základ celého dne. Když první jídlo opomenete, je velmi pravděpodobné, že ještě před obědem vás dožene nezvladatelný hlad a spořádáte vše, na co přijdete.

Přípravu na snídani začněte už večer, kdy si dáte něco lehčího. Přes noc vám krásně vytráví, vy budete mít ráno hlad a s chutí posnídáte. V případě Maye Musk tvoří snídani nejčastěji domácí, čerstvý, celozrnný chléb, prý ho doslova miluje, s trochou másla a k tomu míchaná vajíčka, rajčata a houby.

Celozrnný chléb? Ale ten přece obsahuje lepek? Tomu se totiž překvapivě nevyhýbá, ovšem má to svá pravidla. Jako nejčastější chybu kolem sebe vidí, že lidé spořádají celou pizzu a pak se diví, že jsou unavení. A dávají to za vinu lepku. Ale co čekáte, když se tolik najíte. Pokud vyloženě netrpíte celiakií a nemáte z lepku jiné další potíže, pak si ho v normální míře můžete klidně dopřát.

Salát k obědu

Zelenina tvoří jednu velkou složku zdravého jídelníčku v podání Maye Musk. Obědvá proto nejčastěji salát z různých druhů zeleniny. Tady můžete opravdu experimentovat a pokaždé si připravit jiné chutné kombinace. Vše doplní cizrnou, fazolemi nebo hráškem. Luštěniny obecně má moc ráda a patří k jejím nejoblíbenějším potravinám.

Lehká večeře

Teď to bude znít trochu zvláštně, ale prý není moc dobrá kuchařka, takže si běžně zajde na večeři do restaurace. Preferuje libové maso a zeleninu, nejčastěji rybu nebo kuřecí steak. Ale protože jsme v Americe, porce jsou tu často zbytečně velké, tudíž si klidně nechá zbytek zabalit s sebou domů a druhý den alespoň nemusí vařit. Jen si k masu připraví novou porci zeleniny.

Když už vaří, obvykle udělá velký hrnec fazolové polévky se spoustou další zeleniny, od mrkve, přes brokolici, květák, ještě povařit s divokou rýží, a je hotovo. Jídlo rozdělí do krabiček a dá zamrazit, takže může po domácí polévce plné živin sáhnout kdykoliv - k snídani, k obědu nebo ke svačině. Když si chce dopřát, dá si další chleba s máslem.

Obecně vnímá jako nejdůležitější pilíř zdravého stravování přípravu. Když si jídla předem naplánujete, bude se vám zdravý jídelníček dodržovat snáz, budete jíst pravidelně a nic vás nezaskočí. Takže hlavně plánovat!

Ovoce místo sladkostí

Kolik z vás dokáže říct, že si hroznové víno vychutnává místo bonbonů? V případě Maye tomu tak skutečně je. Čerstvé ovoce zbožňuje, nejraději má jablka, hrušky a již zmiňované hrozny. Občas ovoce nakombinuje ještě s půl hrnkem tvarohu.

Nepije sladké nápoje

Dopřáváte si pravidelně sklenici čerstvého džusu v domnění, jak děláte něco skvělého pro své zdraví? Tak tady pozor. Ovocným nápojům maminka Elona Muska nefandí, jelikož neobsahují vlákninu. Pro představu, když vypijete sklenici pomerančového džusu, je to, jako byste snědli tři pomeranče, ale ve formě džusu vám to ani pomalu nepřijde. Nemáte pocit, že byste právě spořádali jakékoliv kalorie, protože sklenici džusu vlastně nepovažujete za jídlo.

Rady na závěr

Nepodléhejte dietním trendům. Nejsou dlouhodobě udržitelné a často nadělají víc škody než užitku. Důvěřujte si a odstraňte ze svého života všechny lidi, kteří vám akorát přidělávají vrásky.

Zdroj: iGlanc.cz, Eat This, Instagram

Související články