Pozadí se dostává do popředí. Ve sféře plastické chirurgie jsou čím dál oblíbenější různé výplně zadku, ženy touží po pěkně kulatých a i větších hýždích. Určitě je však lepší si zadeček vytvarovat, než si jej nechat vycpat.

Zdroj: Youtube

Jak má vypadat ideální zadeček?

Zatímco některé partie chceme spíš zhubnout, u pozadí se zdá, že naopak toužíme, aby nám pořádně narostlo. Je to však jako s bicepsy, které trénujeme. Chceme je tvarovat, nárůst svalové hmoty je žádoucí, nejde o hromadění tuku. Při formování pozadí se tedy snažíme zadeček zbavit tukových buněk, celulitidy, odbouráme i jistou „rozkydlost“. V jiném případě se ženy snaží zformovat ploché pozadí, touží po krásně kulatém zadečku. Takový je dnešní ideál, vyšpulený, pevný a hladký.

Jak zhubnout zadek?

Pokud máte nějaké to kilo navíc, soustřeďte se nejprve na odbourání tuku, až posléze řešte tvarování, a to platí u jakékoli partie těla. Nasaďte dietu, jezte zdravěji, vyhýbejte se nezdravým jídlům a nápojům. Co se týká sportu, bude efektní kardio, tedy běh, jízda na kole i chůze pomůže. Shazování můžete podpořit i prokrvováním pokožky, například masáží kartáčem. Kůže bude hladší, nebude tak patrná celulitida, navíc se vám pročistí póry, takže vás nebudou trápit pupínky.

Jak zvětšit zadek?

Mějte na paměti, že samotný tvar pozadí je dán geneticky, takže s jistými dispozicemi nic moc neuděláte. Nemusíte však mít vyšpulené půlky, kterými se pyšní například ženy s africkými kořeny. Stačí mít pevné hýždě. A pro ty je důležitá pravidelnost cvičení. Optimální je, abyste zadeček trénovali alespoň třikrát týdně, ideálně půl hodiny. Až budete cvičit, provádějte jeden cvik tak dlouho, dokud vás sval nezačne bolet námahou, poté dejte ještě pět pohybů onoho cviku. Abyste si cvičení zpříjemnili, zařaďte na začátek tréninku těžší cviky, pak budete klidnější, že to nejhorší máte za sebou.

Nejlepší cviky na hýždě

A nyní to podstatné. Cvičení by se pro vás nemělo stát nudnou rutinou, pohyb by vás měl bavit, abyste byli nadšení z výsledků. I když vám nyní prozradíme nejspolehlivější cviky na zadek, snažte se je modifikovat, abyste do tréninku šli s nadšením.

Mezi top cviky na pozadí patří dřepy. Klasiku asi nemusíme představovat. Zkuste si však pohrát s intenzitou pohybu. Čím pomalejší provedení cviku, tím více se svaly namáhají. Dřep nemusí být klasický i ve smyslu pozice. Zkuste se postavit, spojit paty a špičky dát co nejdál od sebe. Pokud je to pro vás namáhavé, můžete dát nohy dále od sebe. Podsaďte pánev a udělejte dřep co nejníže to půjde.

Na pevné pozadí jsou dobré i výpady. Klasicky vykročíte jednou nohou, pokrčíte nohu do pravého úhlu a vrátíte se zpět. Vše se snažte táhnout silou zadečku a zadní strany stehna. Mezi další efektivní cviky patří kmitání. Vezměte si židli, stoupněte si k ní bokem a přidržujte se. Pravou nohu lehce pokrčte v koleni a vytočte směrem do pravé strany. Následně s ní začněte kmitat dozadu, až ucítíte, jak se zapojují svaly pravé půlky hýždí. Poté proveďte cvik na druhou stranu.

Vsaďte na pilates i gumu na cvičení

Zadeček můžete cvičit i vleže. Poměrně pohodlná je poloha, kdy si lehnete na záda, pokrčíte nohy a zvednete pánev. Už jen to, že ji budete například minutu držet nahoře, svaly potrénuje. Jako když děláte plank. Aktivní trénink přichází, když pánví nahoře jemně kmitáte. A posílení přichází i ve chvíli, kdy v této poloze budete dávat kolena k sobě a od sebe. Skvělým cvičením je pilates, kdy musíte vydržet v dané pozici určitou dobu. Pomáhá také jóga, hlavně power verze, která je dynamická. Dobře funguje práce s odporem. Pokud nebudete trénovat přímo na strojích, vystačí vám i posilovací guma.