V posledních letech jsou ve velké oblibě cvičení, která vycházejí z bojových sportů: Bodycombat, Kickbox Aerobik, Fitbox nebo Tae-bo. Zvláštní místo mezi nimi zaujímá Kadamy, které vychází z karate, ale při něm se nejen používají bojové chvaty, ale především se tančí, používá cit, improvizuje. Nemyslíte na pohyb, na žádné předem určené kroky, nic není striktně dané, hledáte v sobě energii, která vás vede. V každém kroku cítíte svobodu a necháváte tělo, aby se samo uvolněně projevilo. Vše vypadá krásně, ale přidanou hodnotou je zdravotní přínos, které Kadamy přináší.
 

Dejte se do pohody

Velkým bonusem je to, že je každá lekce jiná, a přesto odborně vedená. „Cviky jsou dané a pečlivě nastudované,“ vysvětluje Francesca Amy Amante, která Kadamy vymyslela a vede. „Vycházím z mých zkušeností v karate a tanci, ale paradoxně také ze špatných zkušeností se zraněními při sportech. Dávám lidem návod, jak se pohybovat plynule, ladně, výkonně, ale přitom nenásilně. Zkrátka jde o to, aby cvičení dělalo dobře tělu – ale i duši.“ Jde o to, abyste na lekci zapomněli na nahromaděné napětí a uvolnili se, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. S Kadamy budujete sílu celého těla, od jeho jednotlivých částí po celek a zlepšujete svou kondici a výdrž, ale to vše v maximálním uvolnění. Zkrátka pohoda.

Řádění dovoleno

 Pokud rádi tančíte a nebo se rádi jen tak hýbete, pokud se chcete vybít a zároveň vznášet, rozhodně Kadamy zkuste. Kadamy vás vznese, ale zase vrátí nohama na zem. A rozhodně při něm i zhubnete!

Tanec a karate v jednom

Francesca Amy Amante

Pochází z Itálie, kde studovala balet na prestižních školách a poté byla členkou špičkových evropských souborů, např. působila ve Fabbrica Europa. V současné době žije v Praze a je členkou tanečního souboru 420PEOPLE. O KADAMY říká: „Vzniklo tak, že jsem chtěla spojit své dvě největší vášně, které jsou na jednu stranu velice odlišné, ale svým způsobem podobné. Jsem profesionální tanečnice, ale léta jsem se věnovala bojovému umění, černý pás z karate. Z obou těchto sportů a pohybů v KADAMY vycházím a přidávám k tomu dávku nenásilné improvizace. To vše se děje v tempu reggaetonu, což je hudební styl pocházející z Portorika, který dokáže vytvořit neskutečné množství energie, a zároveň harmonie – v jeden okamžik“

ZDROJ: časopis Glanc

Související články