Vsaďte na vitamín C
Začneme asi banalitou, kterou čtete všude, ale ruku na srdce, kdo se tím poctivě řídí? Dopujte se vitamíny. Udělejme si tedy nějaký řád. Jakmile zjistíte, že je kolem vás vysoká koncentrace nemocných lidí, řekněte si, že ráno si uděláte fresh, ke svačině si vezmete nějaký citrus a klidně si kupte potravinové doplňky. Stanovte si pravidelnou denní dobu, po kterou budete vitamíny jíst. Zejména se dopujte „céčkem“, které má antioxidační schopnosti, navíc celkově posiluje imunitu.
Pijte, pijte, pijte
Tekutiny jsou lék, jelikož prolévají vaše tělo a s tímto vodopádem rychleji odplaví případné toxiny, které by vám zadělaly na zdravotní potíže. Pijte hodně čajů, klidně i odvodňujících. Můžete vsadit i na brusinky. Rovněž doporučujeme ve formě čaje pít i vylouhovaný zázvor, ten rovněž podporue obranyschopnost. Horké nápoje jsou navíc dobré i proto, že zahřejí, trochu i spálí případné bacily. Myslete tak, jako byste byli nemocní, co vám nejvíce pomáhá v kurýrování?
Co je jistota? Česnek a cibule
O česneku se říká, že je přírodní antibiotikum. Aby ne, vždyť všechny viry doslova vypálí. Pokud vás třeba bolí zub, stačí jej potřít lisovaným česnekem a ten bolest „vytáhne“. Obzvlášť, když je v kombinaci s octem. Syrový česnek i cibule jsou tak skvělou prevencí nemocí. A kdybyste cítili, že na vás tzv. něco leze, povolejte toto kombo.
Čemu se vyhýbat?
Lidem. Zní to trochu úsměvně, ale je to logické. Pokud to jde, vynechte společenské akce, kde je větší koncentrace lidí. Chvilku to vydržíte, pokud nemáte neodkladnou akci. Když onemocní někdo ve vaší domácnosti, měl by se trochu separovat v jedné místnosti, pokud to jde. V prostoru, kde je, pravidelně větrejte, viry se udrží ve vzduchu i půl dne.
Nepůjčujte své věci
Mějte na paměti, že dotykem se přenáší viry rovněž. Chraňte si svůj mobil, který je mimochodem největším semeništěm bakterií, dále nepůjčujte počítač, tablet i myš a klávesnici. Nenabádáme vás k posedlosti čistotou, v chřipkovém období není však od věci jednou za čas dezinfikovat vaše osobní věci.
Váš nový kamarád? Dezinfekční gel
A když jsme u dezinfekce, tak byste měli vědět, že dezinfekční gel byste měli mít stále v kabelce, autě i na stole. Na škodu nebude ani dezinfekční mýdlo, spousta lidí stále neví, že mezi ním a gelem, který se nesmývá, je rozdíl.
Teple se oblečte!
Kdyby to bylo tykání, už by se vám vybavily dobře míněné rady maminky či babičky, že? Však ony věděly, proč nám to říkají. Zahalte se do více vrstev, které můžete libovolně odkládat, abyste se například v místnosti nezpotili a venku takto mokří něco nechytili. I to je podstatné, být připraveni na změny teplot, na něž tělo nějak reaguje. Ideální je funkční prádlo, které odvádí pot.
Proč jsou lepší jednorázové kapesníky?
Když se o vás bude pokoušet rýma, vysmrkáte se a použijete kapesník opakovaně, může se vám nemoc rozjet, protože v látkovém kapesníku nosíte viry neustále u sebe. Proto jsou lepší jednorázové kapesníky. Navíc z nich nebudete mít odřený nos.
Otužování. Ano, nebo ne?
Otužování je trendem poslední doby. Jestli to zvládnete, posílíte si imunitu. Když se tělo naučí existovat v extrémních teplotách, nebude tak choulostivé. Někdy pomůže i jen lehce otevřené okno na spaní, zároveň vyvětráte případné viry.
Odpočívejte, relaxujte
A co je důležité? Nepřepínat se. Pokud ucítíte únavu, jděte si lehnout, třeba si skočte na masáž. Tělo velmi oslabuje vyčerpanost, takže když budete bez energie, neubráníte se ataku virů.
Zdroj: iGlanc.cz, Harward Health, Now Health, Healthline