Doporučuje se jen pod dohledem odborníka

Možná si říkáte, že nejste hora svalů, ani slavný bijec, abyste hazardovali s náročnou hubnoucí procedurou. To opravdu nejste a ano, pro často opakující se proces hubnutí to není. Rozhodně nezkoušejte vše, co Karlos dělá. Inspirovat se můžete třeba jednou fází, protože absolvovat to celé se doporučuje jen pod dohledem odborníka. Je totiž vždy zdravější kontinuálně jíst střídmě a vyváženě.

Zdroj: Youtube

Jak to dělají na fitness

Na fitness soutěžích, v kulturistice i v MMA zápasech můžete vidět, jak se sportovcům rýsují svaly a žíly. Není divu, nejen tuková hmota, která něco váží, je pryč. Zbaví se jí tzv. vysušením, zkrátka odvodněním, což je systém postupného omezování příjmu vody, eliminace sodíku (tedy soli v potravinách), existuje i tzv. nacukrování atd. Zaměřují se na vodu. Začínají týden dopředu, kdy pijí větší objemy, až se dostanou k menším. Říkáte si, proč nosit dříví do lesa a nabrat si hmotu, kterou pak vyloučí? Jde o proces, kdy tělu dojde, že je v něm moc vody, takže se jí začne rychleji zbavovat. Začnou příjmem cca 7 litrů denně. První den tedy vypijí 7 litrů, další 6 litrů, třetí den 5 litrů, až se dostanou k litru vody prvního dne. Tím se dokonale odvodní. Zkuste tuto drastickou metodu vyměnit za saunu.

Sauna je království

Pokud přemýšlíte, jak se zbavit vody, zkuste saunu. Dejte si ji třikrát po 15 minutách. Ovšem pozor, po návštěvě té horké komory budete mít tendence zhltnout litr vody. Můžete zkusit i cvičení v teplejším prostředí, například hot jógu, kdy i zpevníte svaly.

Nabalte se na cvičení

Je pravda, že ve fitku s tím asi moc parády neuděláte. Pokud se ale chcete víc zapotit, tak třeba vyběhněte ven pořádně nabalení. Náš tip? Asi to znáte už z puberty, kdy jsme se obalovali igelitem, aby se tělo rychleji zpotilo a vyloučily se tuky. Můžete se obalit potravinovou fólií, kdo má výdrž, zkusí se i namazat balzámem s obsahem kapsaicinu, což je ta hřejivá látka v chilli papričkách. Prodávají se speciální přípravky, běžné hřejivé masti vám ale udělají podobnou službu za méně peněz.  

Vana plná slasti a soli

Dalším způsobem, jak shazovat, je napustit skutečně horkou vanu. Přisypává se do ní třeba mořská sůl, která prokrví tělo a zrychlí metabolismus. Rovněž zbaví tělo vody, i nějaké ty tuky se vám dostanou z těla ven. A protože MMA sportovci nemusí řešit celulitidu, zde se zastavíme u menší vychytávky pro ženy. Vezměte kartáč a červenou pokožku trošku vydrhněte. Změkčené struktury kůže dovolí se tlakem snadněji dostat ke zbytnělým tukovým buňkám, které způsobují pomerančovou kůži. Masírováním si v horké vaně vyhladíte pokožku na nohách, rukou i bříšku.

A co strava?

Jak vidíte, tyto postupy jsou založené zejména na odvodnění. Pokud máte jakékoli zdravotní potíže, nejprve se poraďte s odborníkem. Co se týká jídla, samozřejmě celé úsilí nezhaťte nevhodnou stravou. Hlídejte si příjem tekutin, omezte sůl, která zadržuje vodu, nejezte sladké. Až budete mít velký večer za sebou, můžete se odměnit pořádnou porcí jídla, ale začněte raději pozvolna. Obecně se v hubnutí řiďte zdravým rozumem a nedělejte nic na sílu. Zdraví máme jen jedno. Nezapomeňte, že Karlos má kolem sebe experty, kteří ho hlídají.

Zdroj: iGlanc.cz, CNN Prima NEWS, News-Press, Extreme Physiology & Medicine

Související články