Chcete zhubnout. Zpevnit tělo. A už v hlavě vidíte, jak se tzv. zrakvíte, abyste dosáhli vysněného cíle. Tak brzděte. Ne vždy totiž musíte nasadit drastický režim. Někdy pomůže, když začnete zlehka, promění se metabolismus, svaly si budou zvykat na větší zátěž, spalování začne fungovat jinak. Zkrátka nemusíte být třeba na začátku roku tzv. ledňáčci, kteří začínají s měsíční permanentkou v posilovně, ale odpípnete se tam jen jednou.

Zdroj: Youtube

Využijte workout hřiště

To je velký boom. Venkovní hřiště. Jestli koketujete s chozením do fitka, natrénujte si cviky nejprve na workout ploše, kterou máte zadarmo. Sice se tu nenabízí sestava činek, které byste dávali na bench, ale naleznete tu například různé výšky bradel, třeba i ta šikmá, kde lze skvěle posilovat s vlastní vahou, což pro nastartování lepší kondice zatím stačí. Chodíte například na procházky se psem? Pak se stavte na takovém fitness plácku a třeba si tu dejte pět minut tréninku.

Choďte, chytré hodinky vám napočítají kroky

Pokud máte chytrý telefon, pravděpodobně tam máte aplikaci, která vám měří počet kroků. Stanovte si denní cíl. Podívejte se, kolik v průměru chodíte a toto číslo si zvyšte, aby tělo mělo zátěž. Nemusíte trhat rekordy. Každé tělo má své limity a zkušenosti. To znamená, že když zvýšíte počet svých denních kroků o třetinu, uděláte přes námahu o pět sklapovaček víc, vaše tělo posílí podobně jako u trénovaného člověka, který se jen pohybuje v jiných číselných dimenzích, takže toho musí pro sebe udělat více.

Na procházku s mobilem

Procházka je příjemná, vyčistíte si u ní hlavu, protáhnete celé tělo. Nebudete při tom lapat po dechu, ani se neprobudíte se svalovou horečkou. A stejně uděláte něco pro své zdraví. Jestli máte psa, příležitost je jasná. Nečekejte, až půjde partner nebo děti. Naříkáte, že nemáte čas? Moc pracujete? Pokud třeba řešíte pracovní telefony, vezměte mobil na procházku a zkuste zařizovat některé věci během ní. Zkuste se projít na chvilku každou hodinu během práce. Je to skvělé i pro to, že se vám „refreshne“ mysl. Využijte každou volnou chvilku. Pokud například váš pejsek zrovna čmuchá v trávě a vy stojíte na místě, zkuste na onom plácku poklus.

Postavte se. Má to smysl.

Každou hodinu se postavit je rovněž dobré. Pokud máte sedavé zaměstnání, opusťte židli alespoň jednou za 60 minut. Protáhněte se, dejte mozku kyslík. I tento miniaturní pohyb pomůže kondici, protože protáhnete svaly, narovnáte kosterní systém, který by jinak chátral. Špatné postavení těla má totiž také jistý vliv na ochabující svaly těla.

Vyměňte auto za MHD nebo klidně i kolo

Asi to není žádná novinka. Samozřejmě, že pohyb s pomocí MHD, kdy autobus nebo tramvaj musíte doběhnout, je lepší. A ještě příznivější je kolo. Jenže můžete namítat, že těžko přijedete na pracovní schůzku zpocení a ohození od bláta, které bude stříkat od neposedných blatníků. A MHD? Nebudete si ničit záda těžkými lejstry či nákupy, které komfortněji uložíte do auta. Vidíte, chápeme to. Ale přece jen, kde to jde, jděte po svých. Netvrďte, že když stojíte v kolonách a kroutíte se na sedačce, že byste raději nevyskočili z toho vozidla.

Výtah? Kdepak, vezměte to po schodech

Schody se dají zdolat poměrně snadno, pokud nemáte závažný zdravotní problém. Pokud jim přijdete na chuť, můžete si dát trénink i tím, že vychodíte několik pater. Nemusíte tak chodit nikam do posilky, nebudete se ani bát chodit pozdě večer venku. Chůze nebo i běh po schodech jsou skvělé kardio.

Jak zhubnout zhubnout břicho bez bolesti

I nenápadné cvičení udělá hodně. Uvědomte si, co dělají svaly, když posilujete. Stahují se a uvolňují. Když budete čekat na autobus, můžete takto stahovat a uvolňovat hýždě. Zdánlivě malou námahu vynaložíte i při hubnutí břicha. Bolí vás záda, když uděláte pár sklapovaček? Chtělo by to posílit nejdříve zádové svaly, jenže na to není čas, když doba plavek je už tu, že? Tak opět vsaďte na systém stahování a uvolňování svalů.

Prostudujte si například jógový dech, kdy se nadechnete a vypoulíte bříško. S výdechem jej vcucněte dovnitř. Intenzitu můžete zrychlit, taktéž v józe se tomu říká dech ohně. Krásně rozvibrujete svaly, které se posílí. A zkuste i břišní vakuum, tedy způsob, jak zcela „vcucnout“ bříško až skoro k páteři, kdy v této poloze vydržte nějakou dobu. Najděte si zkrátka ve své denní rutinně prostor, kdy zvyšíte svoji aktivitu. Když na to tělo není zvyklé, bude se díky zátěži měnit k dokonalosti. 

Související články