Získání zakázky na přehlídku zahrnuje mnohem víc, než jen dostavit se v daný den na místo konání. Je to proces, který začíná dlouho před ní. I když má každá modelka svůj vlastní postup, existují určité zásady, bez nichž se to neobejde. Musí být totiž zdatné, krásné, disciplinované osobnosti! Pomyslnou třešničkou krásy jsou pak andílci Victoria’s Secret, kteří stále platí za bohyně dokonalosti. Naštěstí si své tipy, jak se připravují na přehlídkové molo, nenechávají pro sebe.

Co modelky jedí

Pro světoznámé modelky je jejich tělo chrám a péče o něj životní styl. Proto se jejich návyky mezi přehlídkami a těsně před obvykle zase tolik neliší. Modelka Adriana Lima se jednou nechala slyšet, že se v branži pohybuje tak dlouho právě proto, že je vždy připravená do akce. Samozřejmě krásky před velkou zakázkou své snažení zintenzivní, dokud nepřicválají na molo. Jsou tak štíhlé, že si je představujeme, jak nechroupají nic jiného než salát. Kdyby to tak ale opravdu bylo, nezbyla by jim energie na práci ani náročné tréninky, které je udržují ve formě.

Zdroj: Youtube

Sacharidy snížit, bílkoviny přidat

V zásadě je to z 80 % strava, díky níž jsou štíhlé, mají hezkou pleť a vlasy. Před přehlídkou se většina modelek vyhýbá cukru, zpracovaným potravinám, nadměrnému množství sodíku, alkoholu a mnohé z nich i mléčným výrobkům. Sacharidy si dopřávají hlavně ráno nebo před tréninkem. Zvyšují příjem bílkovin (včetně rostlinných) a zeleniny. Nejedná se o nárazové diety, ale o zintenzivnění už tak zdravého životního stylu.

Kendall Jenner trpí na nízkou hladinu cukru v krvi, takže v den přehlídky si dá i sladkou tyčinku, arašídové máslo nebo chipsy s guacamole, cokoliv ji nasytí a ona byla v pohodě.

Elsa Hosk dává přednost zelenému smoothie. Svačiny vynechává, zato si dopřává vydatná jídla.

Stella Maxwell říká, že všeho s mírou. K snídani má nejraději míchaná vejce, avokádo, ovesné vločky nebo müsli s jogurtem, k obědu a večeři většinou libové maso nebo rybu a salát.

Adriana Lima byla nejdéle sloužící andílek Victoria's Secret. Letos jí bylo 42 let, a přestože křídla odložila, maká na sobě pořád. Ovšem v rozhovoru pro britský deník přiznala, že aby si po třicítce udržela křivky, uchylovala se někdy k brutálním praktikám. „Devět dní před přehlídkou piju pouze proteinové nápoje a dvanáct hodin předem žádné tekutiny.” Díky tomu se prý dají shodit i tři kila. Tohle je však opravdu už extrém.

Kelly Gale jí přesně tak, jak si to u modelky představujete. Každý den si po ranním tréninku dá zelené smoothie. Její recept obsahuje: celer, okurku, kapustu, špenát, petržel, citron, zázvor, spirulinu a chlorellu. K tomu si povolí 20 g pravé hořké čokolády.

Blanca Padilla se vyhýbá všemu, co nadýmá a způsobuje záněty; těžko stravitelná zelenina (kapusta, brokolice, květák), banány, ořechová másla, sůl, vejce a balené potraviny. Moc jí toho nezbylo, ale nechce před přehlídkou ponechat nic náhodě.

Josephine Skriver a Jasmine Tookes jsou posedlé rýžovými miskami, ty doplní o bílkoviny a zeleninu. Obvykle je jedí, aby dohnaly energii po náročném tréninku. Josephine si ujíždí ještě na sladkých bramborách.

Bella Hadid začíná každý den sklenicí vody s citronem, a když má pocit, že jídelníček flákala, dá si tři dny detoxu.

Sara Sampaio prý miluje pizzu, chleba a těstoviny (kdo by to do ní řekl), takže to vše musí před přehlídkou samozřejmě vyloučit z jídelníčku a nahradit zejména rybami, kuřecím masem, ovocem a zeleninou. K tomu cvičí čtyři až pět dní v týdnu.

Jak modelky cvičí

Můžete modelkám vyčítat, že tráví celé hodiny v posilovně, každý den, ale je to vlastně součást jejich práce. Zatímco my jsme osm hodin v kanceláři, ony makají na svém těle. Samy nebo společně, nejlépe s osobními trenéry, aby - až přijde jejich čas - na nich oblečení dobře vypadalo. Zejména andílci Victoria’s Secret cvičení neberou na lehkou váhu. Kariéra má přednost před večírky, protože zatímco jedna se baví, druhá skákala tři hodiny přes švihadlo! Poslední věc, co byste před přehlídkou jako modelka chtěla udělat, je šetřit na tréninku.

Před přehlídkou proto trénují obvykle 5 až 6 dní v týdnu, často dvakrát denně, a kombinují různé techniky, jako box, kardio, pilates, jógu, HIIT, posilování a balet.

Victoria Lee často doplňuje cvičení o odporovací gumy, kotníková či zápěstní závaží, kotouče, švihadla apod. Zaměřuje se spíš na lehké váhy, zato si dává hodně opakování až do naprosté únavy.

Karlie Kloss nejraději kombinuje intenzivní kardio v podobě spinningu nebo indoor cyklistiky a vyvažuje to pilates, které si ztěžuje pomocí odporovacích gum.

Georgia Fowler svých 5-6 cvičebních dnů v týdnu rozloží do jednoho pilates, dvou lekcí posilování, jedné lekce HIIT a jednoho boxu nebo kardia. To zní hodně intenzivně!

Přehlídka je na konci jejich nikdy nekončící cesty za krásným tělem naprostým vrcholem. Ať z toho nemáte úplně depresi, modelka Selita Ebanks kdysi v rozhovoru pro New York Daily News řekla: „Jde o to vytvořit iluzi úžasného těla na molu. Lidé si neuvědomují, že jen na mém zadku je asi dvacet vrstev make-upu.”

Zdroj: iGlanc.cz, My Model Reality, Insider, Femme Nativa

Související články