Smích je kořením života. Kdo se často směje, má vlastně od přírody veselou náturu a jako nadstavba mu do vínku bylo dáno to, že si z ničeho nic moc nedělá. Životní dramata se mu vyhýbají, protože si je zkrátka nepřipouští. Všimli jste si, že když je člověk smutný a nešťastný, přitahuje všechno záporné kolem sebe až tak, že nakonec získá pocit, že se mu nic, ale vůbec nic nedaří? A když je naopak veselý, likviduje problémy levou zadní a daří se mu víceméně všechno, na co sáhne?

Brát život s nadhledem každý neumí, ale je možné se to naučit. A protože láska i sex jsou součástí života, i ty bychom měli brát spíš s humorem, než si z nich dělat těžkou hlavu. Někdo může namítnout, že smích do postele nepatří – ale to je veliký omyl. Protože právě smích dokáže pomoci překonat strach či zábrany, zlehčit situaci, která na první pohled vypadá ”dramaticky“ a dobarvit intimní chvíle do duhova. V neposlední řadě se smíchem uvolňují z těla hormony, které navozují dobrou náladu i lehkou euforii: endorfiny. Ne nadarmo se jim říká hormony štěstí. A proč si štěstí, že jsme s mužem, kterého milujeme a se kterým se milujeme, ještě neznásobit?

Veselý nástup

Kdo vás spíš svede, muž, který se tváří jako kakabus, nebo takový, který se směje? Ať už jde o novou známost nebo o partnera, kterého vídáte každý den, smích naladí obě strany na příjemnou vlnu. Když potkáte muže, který s vámi začne flirtovat a jeho úmysl je víc než jasný, jak přihodí pár vtípků a rozesměje vás, má napůl vyhráno. Protože vás nejen pobaví, ale i nastartuje pocit pohody a štěstí. Budete se cítit uvolněně a zábrany pomalu zmizí. A doma, s chlapíkem, kterého znáte, je to totéž. Představte si modelovou situaci: večer, televize, nuda… Bude sex nebo nebude? Stačí si začít vyprávět, bavit se na účet postaviček na obrazovce, sdělit si nějaký vtípek a společně se zasmát. Od smíchu už není daleko k pohlazení, od pohlazení k pomazlení a od pomazlení k pomilování…

Předehra plná smíchu

Základní poučka je: smát se jen tak nebo společně s partnerem. Nesmát se jemu! Pokud vás k tomu přímo nevybídne. Takže tahat muže za špek na břiše nebo za něco jiného a doprovázet to smíchem, je zcela zapovězeno! Ale jinak smích do postele určitě patří. Aspoň pro začátek. Když se budete spolu smát, navodíte atmosféru souznění, ocitnete se na společné vlně, pocítíte nával štěstí a nádherný pocit, že je všechno tak, jak má být. A ze společného smíchu může vzniknout společné zápolení, polštářová bitva, ale klidně i olizování palce u nohy nebo paty. I tomu se možná společně zasmějete. Pokud se rozohníte, dost možná začnete hledat na těle toho druhého lechtivá místečka a budete nadšení, že jste objevili doposud neobjevené. Smíchem se v nás probouzí dítě a s ním i hravost, která by nám možná jinak ani nepřišla na mysl.

Smích jako lék

Někdy jdeme do postele jako na porážku a smát se? To nás ani nenapadne. Začne probíhat akce, která se nedaří – a teď nemám na mysli technické záležitosti, ale absenci pohody a uvolnění. V takové chvíli je lepší všeho nechat, to asi víme všichni, ale jak, aby to nevyznělo v náš neprospěch a abychom nebyli rozladění nebo jeden na druhého dokonce naštvaní? Zkuste smích.

Chce to šikovné balancování, abyste partnera neurazili, takže rozhodně zapomeňte na štiplavé poznámky směrem na jeho hlavu, ale troufněte si shodit samu sebe nebo vytáhněte nějakou osvědčenou historku z vašeho společného života. „Vzpomínáš, jak jsme byli pozvaní na tu svatbu, kde dostali novomanželé jako svatební dar kozu?“ „Hahaha, a ta koza se utrhla a my ji všichni honili!“ Společné vzpomínky vás naladí na stejnou vlnu, rozchechtáte se, chytnete za ruce – a večer je zachráněný. A sex taky!

Trapas? Zasmějte se mu!

Sex je sice v zásadě vážná věc, ale ona je to vlastně i legrace. Určitě bychom k němu neměli přistupovat s kamennou tváří a očekávat, že bude strojově dokonalý a bez chybičky. Protože takový je málokdy. Někdy se dokonce může stát, že se mezi vás a vaši polovičku proplíží do postele nějaká „stvůra“, která sexuální hrátky promění v pořádný trapas. Váš milenec se pokouší z vás strhat prádlo – a utrhne ramínko od podprsenky, která stála patnáct stovek. Máte dvě možnosti. Rozčílit se a zkazit večer, nebo se tomu zasmát a zamávat tím kouskem prádla jako fáborem: „Zvítězil jsi!“ On se k vám určitě přidá. Občas se také stane, že vás zradí vaše útroby. Trapas jako hrom. Co teď? Nekomentovat to, a pokud cítíte potřebu se k tomu zvuku vyjádřit, rozesmějte se z plných plic.

 A nakonec zase - smích!

Žena je po sexu většinou plná emocí. Stává se, že ji orgasmus nebo i pouhé milování s mužem jejího srdce tak rozhodí, že neví, co má sama se sebou dělat. Pokud jde navíc o někoho, o koho usiluje dlouhodobě a kým si ještě není jistá, potácí se v daný okamžik v protichůdných emocích a někdy i ve strachu, aby něco nezkazila. V takové chvíli je nejlepší se smát. Začít třeba radostným úsměvem a vtipnou poznámkou a nakonec se smát naplno. Emoce se uvolní, tělo zklidní a konečně – když zaměstnáte svoje ústa smíchem, nenapadne vás pronášet nějaká moudra, úvahy o perspektivě vašeho vztahu či dokonce výčitky. Ale i tady musíte dát pozor na to, aby si váš protějšek nemyslel, že se smějete jemu. Nakonec je to asi tak: muž, který se s vámi zasměje a nehledá v tom žádnou zradu, je ten pravý. Ten, který je vztahovačný a neumí se smát – a hlavně, proč by se nezasmál i sám sobě? – ten do vaší postele nepatří.

  • Zahrajte si na Šeherezádu a vyprávějte partnerovi veselé erotické pohádky na pokračování, které můžete nakonec i zrealizovat.  
  • Určitě máte ve své paměti zasunuté první dětské kontakty s opačným pohlavím, jistě se jim spolu zasmějete.    
  • Namažte si tělo medem a nechte ho, aby vás celou olízal.    
  • Nasaďte si na hlavu veselou kašpárkovskou čepičku nebo zkuste klaunský nos.
  • Vyprávějte si navzájem o všelijakých hloupostech, které se údajně dají provádět při sexu – a podle vás jsou nesmyslné.
  • Pošťuchujte se slovně, ale pozor, abyste nepřestřelili.
  • Hledejte nová, nezvyklá oslovení, třeba mravenečníku, varánku, pumičko… a určitě narazíte na takové, které vás rozesměje.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články