Intimní chvíle ticha

Ženy si bezprostředně po aktu rády povídají. Vlastně obecně si raději povídají víc než muži. Zkuste ale počkat alespoň pár minut od vyvrcholení, než ho zahltíte mořem otázek a myšlenek. Muži nemají tendence ze sebe hned chrlit moudra. Navíc ještě čekají, až se jim dostane krev zpátky do mozku. Chvíle po sexu rovněž nejsou okamžiky, kdy je nutné filozofovat nad vznikem vesmíru, o možné existenci jednorožců a vlivu úplňku na cibetku skvrnitou. Hlavně nikdy, nikdy neporovnávejte výkony svých ex. Buďte prostě jen tiše a vychutnávejte si vzájemnou blízkost.

Dejte jí najevo, že tu jste i ”po”

Muži by se naopak neměli hned po orgasmu otočit s hláškou: „Tak dobrou, už můžeme jít spát,” ale dát ženě najevo, že milování sice skončilo, nicméně vy jste tu stále pro ni. Obejměte ji, vezměte si ji do náruče, polibte na čelo a pohlaďte po vlasech. Nemusíte tak spát, stačí si jen vzájemně několik minutek být stále blízcí.

Zásoba kapesníčků

Ve filmech nikdy nikoho neuvidíte bezprostředně po aktu lovit u postele kapesníčky. Přitom to je jedna z nejzákladnějších věcí, kterou byste vždy měli mít po ruce, aniž byste museli všelijak balancovat cestou do sprchy. Je rovněž příjemné mít příležitost se jakkoliv otřít od případných gelů či masážních olejů.

Vzhledem k tomu, že přijdou do styku i s intimními partiemi, mělo by se jednat o kapesníčky jemné a bez parfemace, a až půjdete do koupelny, vezměte to přes koš, ať se vám na podlaze neválí do druhého dne.

Sociální sítě i práce počkají

Je to nešvar moderní doby, ale někteří z nás mají pocit, že zatímco měli sex, utekl jim celý svět. Proto okamžitě ještě v posteli sáhnou po mobilu a začnou lustrovat sítě namísto, aby se věnovali ještě chvilku tomu druhému a užili si to.

Stejně tak jsou mezi námi workoholici, kteří mermomocí musí hned jít vyřídit nějakou práci. Tím spíš od doby, co se rozmohl home office. Naučte se oddělovat milostný a pracovní život alespoň kratičkou pauzou. Na sex jste si čas udělali, nic se nestane, když na maily odpovíte za chvíli.

Sprcha hned po?

Žádný extrém není v pohodě. Je správné, když se po sexu dojdete umýt, hygiena je po této činnosti víc než na místě, ale ono by vás nezabilo ještě chvíli poležet v posteli. Ať už se vaše milování vydařilo sebevíc, nic ho nezkazí tolik, jako když okamžitě vystřelíte do sprchy. Váš protějšek by si to dokonce mohl vzít osobně a připadat si, že ho ze sebe akutně potřebujete smýt.

Vyčůrejte se

Možná vám tohle pravidlo připadá komické, ale obzvlášť ženy, které trpí na infekce močového měchýře, by se jím měly řídit. Pokud se vám zrovna nechce, zkuste to aspoň trochu. Močením bezprostředně po sexu odplavíte z močové trubice nežádoucí bakterie, jež by vám později mohly způsobit zánět.

Součástí těchto opatření je i bavlněné prádlo. Krajkové kalhotky jsou sice sexy, ale když je hotovo, umělé a neprodyšné materiály nejsou ze zdravotních důvodů žádoucí. Samozřejmě pokud spíte nazí, žádné si neberte.

Cigareta po sexu

Cigarettes After Sex je dokonce i název americké hudební skupiny. Tu si klidně pusťte, v praxi je však kouření po intimních hrátkách pro většinu lidí na obtíž. Dokonce s tímto zlozvykem nejsou zadobře ani někteří kuřáci. Říká se, že po sexu chutná nejlépe, ale druhému tím chuť na cokoliv dalšího absolutně zkazíte. A zkazíte mu obvykle i celý dosavadní prožitek.

Zdroj: iGlanc.cz, Web MD