Dlouhou dobu existovaly jen extrémně hubené modelky. Dokud se neobjevila Ashley Graham, která zbořila bariéry ve světě, který dlouho oceňoval pouze štíhlost. Dnes už je situace jiná, máme celý zástup takzvaných plus size modelek, jejichž těla vídáme na přehlídkách i billboardech.

Zlí jazykové tvrdí, že plus size modelky jen prodávají obezitu. Pro někoho, kdo hledá pro tloušťku výmluvy, možná. Ony se však potřebují cítit ve svých tělech dobře a být zdravé, jen mají na rozdíl od ultra štíhlých kolegyň tvary a každá houska na nich není hned vidět. Jak vypadá dieta plus size modelky?

Ashley Graham (91 kg)

Šestatřicetiletá americká modelka Ashley Graham došla se svojí kampaní „body positivity“ až na vrchol. Je také první XL modelkou uvedenou v plavkovém vydání Sports Illustrated. Nádherná žena a matka tří kluků. Neřeší škatulky v životě ani ve stravě. Své stravovací návyky mění neustále v závislosti na svém cestovním a pracovním plánu.

Jídlo:

Synům chce jít vzorem a naučit je zdravému stravování. Se třemi chlapci potřebuje rodina hodně energie. K snídani mají většinou míchaná vajíčka, párky a bagely. Občas si dají ještě nášup v podobě jogurtu, po něm Ashley sáhne hlavně pokud měla intenzivní trénink a chce nějaké bílkoviny navíc. „Co se snažím nedělat, je odměňovat se jídlem,” říká modelka. K obědu jí přijde vhod cokoliv. Někdy si dá smoothie, jindy cheeseburger. Při večeři se soustředí na bílkoviny. Celá rodina má ráda maso a manžel hodně griluje. Obvykle jej doplní přílohou z brambor. Jednou týdně si dopřejí makarony se sýrem.

Zdroj: Youtube

Oblíbené je u nich doma též mražené ovoce, jen tak samotné. Prozradila, že klukům občas zamrazí kombuchu do nanuků. Na cestách má vždy po ruce sušené maso. Když potřebuje doplnit extra energii, dá si kávu s ovesným mlékem a kapkou MCT oleje.

Cvičení:

Můžete se vsadit, že Ashley je tak silná, jak vypadá. Cvičí 3× až 5× týdně. Dře na sobě a hodně posiluje, aby se cítila zkrátka dobře. S osobní trenérkou upřednostňuje silový trénink se zaměřením na core, aby si udržela svou aktuální postavu. Kardia má víc než dost, když na procházkách uhání tři nezbedné kluky.

Hunter McGrady (108 kg)

Americká modelka Hunter McGrady, rovněž trojnásobná máma, měla nedávno tu čest být na obálce plavkového speciálu Sports Illustrated k 60. výročí. „Lidé mají představu, že velké modelky celý den sedí a pojídají koláčky, zatímco jiné modelky hladoví a celý den cvičí. Tak to ale není,” říká McGrady. Ona sama už si do svých 31 let vyzkoušela všechny velikosti od čísla 2 po 22 a nejvíc nezdravá prý byla, když se vešla do nejmenších šatů.

Jídlo:

Z většiny se drží veganské stravy, protože její manžel je vegan. Dává přednost takzvané čisté stravě, ale v jídle je pro ni zásadní, aby pokrm přinášel pocit radosti a uspokojení. V zahraničí se tomu říká „comfort food“. „Můžete zhubnout, a přesto nebudete šťastní. Já to znám. Ať jsem měla jakoukoliv velikost, vždycky jsem na sobě našla něco špatného,” vysvětluje modelka.

Cvičení:

Hodně let bojovala s depresemi a úzkostí, takže více než pro fyzické zdraví cvičí pro to duševní. Má ráda běh, u něhož si vyčistí hlavu. Miluje jógu a oblíbila si spinning nebo indoor cycling.

Kate Wasley (váha neznámá)

Australská modelka Kate Wasley nedávno oslavila 30. narozeniny. Ještě v 17 letech každý den pojídala pizzu, pila litry ledové kávy a vůbec se nehýbala. Měla prý o 10 kg víc než teď. Dokud ji učitel před všemi spolužáky neshodil. Tehdy úplně obrátila a začala počítat kalorie jak šílená. Vyzkoušela snad všechny diety. Že to nikam nevede si uvědomila, když si na dovolené v Itálii odepřela všechny ty úžasné těstoviny a víno. Začala se vzdělávat v oblasti fitness a zdravé stravy a konečně se začala také milovat.

Jídlo:

K snídani si většinou udělá omeletu ze dvou vajec, k tomu celozrnný toast a rajče. Když spěchá, míchaná vejce a avokádo to jistí. Na svačinu obvykle ovoce nebo plechovku tuňáka. K obědu si pochutná na salátu s kuřetem či lososem, případně na kuřeti s asijskou zeleninou. Večeře vypadá dost podobně, jenom ji obohatí ještě o sladké brambory. Výjimku tvoří jídlo od mámy, tomu se zkrátka nic nevyrovná.

Cvičení:

Cvičí nejraději venku, hlavně když je doma v Perthu, kde se dá chodit na dlouhé procházky podél pobřeží. Snaží se být v pohybu co nejvíc a motivovat k tomu i své sledující. Pravidelně chodí na box a miluje skupinové kardio lekce.

Zdroj: iGlanc.cz, Women's Health, Shape, Daily Mail

Související články