Jako Serena Van Der Woodsen v seriálu Gossip Girl jídlu moc nedala. Ve skutečnosti je jídelníček Blake Lively o mnoho pestřejší, sama přiznává, že je velký jedlík a gurmán, zároveň se však drží několika pevných zásad, díky nimž vypadá i po porodu čtvrtého dítěte božsky. A protože všichni toužíme být stejně krásní, zdraví a šťastní jako ona, pojďme si teď prozradit, jaké fitness mantry to jsou.

Jídelníček podle Blake Lively

Blake i její manžel Ryan Reynolds rádi nakupují na farmářských trzích. Hodně kontrolují, co do svého těla dávají. Hereččin jídelníček je v základu velmi jednoduchý a prostý, a jelikož pro sebe a svou rodinu vaří ráda, nemá žádného osobního kuchaře.

Zdroj: Youtube

Snídaně

Snídani považuje za nejdůležitější část dne. Ráno začne sklenicí vody, následuje vyvážené a plnohodnotné jídlo, po němž jí nevyskočí hladina cukru, ale zároveň ji neochudí o to, co má ráda. Základ obvykle tvoří bílkoviny v kombinaci se zeleninou a komplexními sacharidy. Dejme tomu míchaná vajíčka na kokosovém oleji, čerstvá zelenina a bezlepkové vločky. Když má ještě hlad, dá si trochu ovoce.

Oběd

Druhé jídlo dne opět obsahuje ”svatou trojici” bílkoviny, zelenina, sacharidy. Typické je pro ni kuřecí maso nebo ryba v kombinaci se zeleninou a sladkými bramborami. Ty mají stejně jako čerstvé ovoce vysoký obsah vlákniny a mikroživin, které pomáhají pohánět naše tělo. K tomu zdravé tuky v podobě olivového oleje, avokáda či ořechů.

Večeře

Večeře je dost podobná. Když obědvala kuře, k večeři si dá rybu. Salát nahradí vařenou nebo pečenou zeleninou a k tomu například hrst bílé rýže. V zásadě herečka obměňuje jen kombinace, chutě a koření.

Potraviny, které v jejím jídelníčku nemají místo

Od narození prvního dítěte herečka nekompromisně vyřadila z jídelníčku průmyslově zpracované potraviny, jako hotovky, uzeniny, kupované sladkosti, hranolky a rovněž lepek a sóju, což pro ni zprvu byla výzva, jelikož zjistíte, že tyto dvě suroviny jsou téměř ve všem. Mléčné výrobky konzumuje příležitostně, protože způsobují zadržování vody.

Kalorie nepočítá, jí zdravě, vyváženě a kvalitně. Řídí se tzv. Paretovým pravidlem 80/20 - z 80 % se stravuje dobře, z 20 % si nechává prostor pro ”chyby”. Miluje rozteklý sýr a pappardelle s lanýži. Oblíbeným dezertem je čokoládové suflé a jak si můžete všimnout u ní na Instagramu, dětem často peče nějaké sladkosti, dortíky, makronky.

Žádný alkohol

Americká herečka, maminka a manželka se alkoholu zřekla už před lety. Nemá ráda opilé stavy, které způsobuje. Patří tak mezi nejslavnější abstinenty v Hollywoodu. Večírky a společenské události vítá, jenom popíjí nealko. Na druhou stranu přiznala, a zažil to asi každý, kdo někdy na party nepil, že občas se díky tomu cítí ”nebýt součástí dění”. To ji zřejmě vedlo k založení vlastní značky prémiových limonád, které prý chutnají skvěle jako součást drinku i samy o sobě. Odstřihnutí alkoholu má na jejím zdraví a kráse nepochybně podíl.

Nikdy nevynechá trénink

Nemá osobního kuchaře, zato má osobního trenéra. Don Saladino ji dostal do formy už mnohokrát a po porodu čtvrtého dítěte tomu nebylo jinak. V posilovně tráví 4 až 5 dní v týdnu, a přestože se v průběhu let její cvičební režim logicky mění, nikdy trénink nevynechá, i kdyby měla cvičit jen 20 minut místo hodiny. Takže důslednost, o to tady běží. Většinou kombinuje posilování s vlastní vahou nebo lehkým závažím, běh, kolo a plavání. Když nedře v posilovně, děti jí nedovolí doma jen sedět, neustále něco společně podnikají.

„Nikdy v životě jsem nebyla v tak skvělé kondici, a že jsem to dokázala po porodu je vlastně moc hezké. Když vidíte své tělo po porodu, je krásné, protože jste právě porodila, ale zároveň si říkáte: Panebože, takhle moje tělo nevypadá. Máte pocit, že už ho nikdy nebudete mít zpátky,” řekla herečka před lety v rozhovoru pro časopis People.

Zdroj: iGlanc.cz, Eat This, Hello, People

Související články