Alkohol se s hubnutím neslučuje, a dnes se to ani nebudeme pokoušet nijak vyvracet. Vy si ten koktejl totiž stejně dáte. Ale můžete se alespoň zaměřit na snížení počtu kalorií, abyste si lépe pohlídali deficit. Jinak se vám totiž velmi snadno stane, že než se nadějete, mrskáte do sebe pátý Sex on the beach a druhý den nedopnete džíny.

Čím míchanější, tím kaloričtější

Všechny ty sladké klasiky, co hrají barvičkami od modré po červenou a zelenou jsou ohromně kalorické. Obvykle kombinují sladké sirupy, několik druhů alkoholu, k tomu ovocné džusy. Pod tím rozkošným papírovým paraplíčkem se skrývá větší velikost kalhot.

Držte se jednoduchosti

Sázkou na nízkokalorickou jistotu jsou jednoduché kombinace. Klasika je vodka, soda, limeta (známá jako Skinny Bitch). Je to tak low calorie drink, jak zní jeho název. Na 225 ml má pouhých 133 kcal. Do nápoje lze přidat okurku nebo mátu, abyste si ozvláštnili chuť, případně klasickou sodovku nahradit jiným druhem perlivé vody.

Tequila s limetkou je další z jednoduchých a ”dietních” řešení. Takový klasický panák má jen 99 kcal, ale jestli vám nevyhovuje čistá verze od všeho okleštěná, přimíchejte sodu nebo kokosovou vodu.

TIP: Pokud si míchané drinky připravujete doma, místo sirupů a sladidel můžete chuť svého nápoje vylepšit čerstvými bylinkami, jako je máta, rozmarýn, bazalka nebo levandule.

Zvolte light variantu

Gin s tonikem je velmi oblíbený nápoj, stejně jako cola s rumem. Obsah kalorií snížíte velmi jednoduše tak, že limonádu nahradíte light verzí bez cukru. S takovou se u G&T dostanete na 128 kcal. Pokud vám to stále přijde moc, změňte poměr surovin. Více ledu a dietní limonády, méně alkoholu.

Bez cukru

Cuba libre, Mojito, do obojího se přidává třtinový cukr. Není nic jednoduššího, než barmana poprosit, aby do vašeho koktejlu žádný cukr nedal. Všechno tím nezachráníte, ale kalorie snížíte.

Suché bílé

Další nízkokalorickou volbou je bílé víno. Ovšem za předpokladu, že si dáte suché, kde se na 150 ml pohybujeme okolo 115 kcal. Opět ho můžete doplnit perlivou vodou a popíjet tak vinný střik, čímž získáte osvěžující nápoj, ale zároveň budete doplňovat tekutiny. Voda samozřejmě nemá tu moc, že by víno díky ní mělo méně kalorií, ale když vám sklenička vydrží déle, vypijete ho méně. Nebo aspoň zabráníte moc ošklivé kocovině.

Hard seltzer

V zahraničí velmi populární, u nás na svoji největší slávu teprve čeká, ale už je k dostání na mnoha místech. Hard seltzer se dá přeložit jako ”tvrdá sodovka”. Je to mladý a sexy nápoj, který drží kalorie hodně nízko, a přitom obsahuje okolo 5 % alkoholu, což je srovnatelné s pivní dvanáctkou. Takže ani se seltzerem to nepřehánějte, pokud se chcete vyhnout kocovině, nicméně je alkoholická sodovka další způsob, jak si zpříjemnit večer s přáteli. Vyrábí se v různých příchutích a můžete jí nahradit mnohem kaloricky bohatší ”ředidla” nápojů.

Mějte však na paměti, že alkohol byste si měli dopřávat pouze s mírou jako zpestření zdravé a vyvážené stravy, a to bez ohledu na to, zda se snažíte zhubnout. Ale je nám to jasné, v létě se tomu zkrátka těžko vyhýbá.

Zdroj: iGlanc.cz, Healthline

Související články