Běh s ženou na zádech
Ve Finsku, kde tento podivný sport vznikl, se každoročně koná mistrovství v nošení manželek. Muž si hodí na ramena svoji manželku a musí ji donést do cíle. Na trati dlouhé 250 metrů na něho čekají i překážky - dvě suché a jedna mokrá. Údajně byl tento sport inspirován příběhy z dávných časů, kdy lapkové unášeli ženy z vesnic. Zajímavé také je, že cenou je tělesná hmotnost manželky v pivu!
Závody v kadibudkách
Populární jsou zejména ve Spojených státech a v Austrálii. Má mnoho podob, ale jednu společnou věc – kadibudku. V ní sedí „žokej“, kterého na dvě stě metrů dlouhé závodní dráze táhnou, vlečou nebo tlačí čtyři lidé do cíle.
Extrémní žehlení
Extrémní žehlení je jedním z nejpodivnějších sportů na světě. Vzniklo v roce 1997, poté, co se jeden Angličan vrátil domů z dlouhého dne v práci a chtěl si odpočinout, ale také potřeboval žehlit. Obojí spojil tím, že vylezl na horu s žehlicím prknem v závěsu. Vyznavači extrémního žehlení berou svá žehlicí prkna na odlehlá a nesmyslná místa a tam žehlí oblečení. Svoji činnost dokumentují a sdílejí tak svá dobrodružství s ostatními.
Střelba dýněmi
Tento "sport" má, ač to zní neuvěřitelně, dokonce svoje mistrovství světa, a to v Sussex County s americkém státě Delaware. Ale na podzim se střílí po celých Spojených státech, zejména kolem Hallowenu. Dýně se vystřelují za pomoci katapultu na cíl a závodí se v přesnosti a v délce dostřelu. Světový rekord je přes jeden a půl kilometru. Od roku 2004 se střílí i v Evropě a v Belgii se pořádá dokonce mistrovství Evropy.
Poohsticks aneb Hůl do vody
Poohsticks je jedním ze zábavných sportů, které mají své pozadí v beletrii pro děti. Na vině je Medvídek Pú, který hodí do řeky šišku. Ta se objeví na druhé straně a soutež je na světě. Takže: Soutěžící si vyberou hůl a hodí ji do řeky přes horní stranu mostu, a vítězem je ten, jehož hůl se vynoří jako první na druhé straně mostu. Při hraní hry je důležité, aby byly hole do vody upuštěny a nebyly do ní hozeny a aby výška pádu byla u všech závodníků stejná.
Sepak takraw
Je oblíbenou hrou už od 9. století a původem je z jihovýchodní Asie. Nám připomíná něco mezi volejbalem, kung-fu a fotbalem. Vypadá trochu jako nohejbal, jen se hraje s proutěným míčem přes výše nasazenou síť. Na každé straně nastupují tři hráči a jejich cílem je, aby se míč dotkl země na soupeřově polovině kurtu. Míč mohou zasáhnout pouze nohama, trupem či hlavou. Lehký míč a vysoká síť nutí hráče provádět salta a jiné akrobatické kousky, které jsou pro diváky velmi atraktivní.
Corhole neboli Pytle
Tuhle hru může hrát kdokoliv téměř kdekoliv. Původně se hráči strídali v házení sáčků naplněných kukuřicí s cílem strefit se do otvoru v nakloněné dřevěné desce. V USA je tento sport velice oblíbený a existují zde dvě asociace, které pořádají turnaje a také mistrovství světa. V současné době se házejí buď jen pytle, nebo je možné si podobnou hru zakoupit, protože se už průmyslově vyrábí, a hrát si třeba doma na zahradě.
Buchtolezení
Tenhle prapodivný sport je doménou malého čínského rybářského ostrova Cheung Chau, kde se každoročně schází tisíce nadšenců, aby šplhali na dvacet metrů vysoké ocelové konstrukce, které jsou obalené čímsi na způsob buchet a úkolem závodníků je nasbírat jich cestou do vaku co nejvíc.
Goanna pulling (tahání)
Goanna je ještěr, podle kterého byl tento sport pojmenován, protože pozice soutěžících je podobná. Jde o přetahování lanem pomocí krku! Jsou k tomu zapotřebí silné krční svaly, ale stejně jako u jiných obskurních sportů je však k dosažení největšího úspěchu zapotřebí jistého prvku dovednosti a strategie. Každoroční australské národní mistrovství v tahu Goanna se konají ve městě Wooli už od roku 1984.
Pštrosí dostihy
Pštrosí dostihy jsou na prvním místě na seznamu zábavných sportů. Nejenže je to bláznivé, ale pro diváka je to úžasná podívaná.. Soutěžící nasednou na pštrosa a snaží se na něm udržet. Není to snadné, protože ptáci mohou dosáhnout rychlosti až 70 km v hodině! Proto není neobvyklé, že jezdci spadnou a pštros pokračuje v běhu bez nich.
Zdroj: iGlanc, www.thecoolist.com