Na samotě u lesa

Máte-li rádi nevšední typy ubytování, preferujete odpočinek bez lidí ale zároveň si nechcete odepřít komfort, bude pro vás tím pravým luxusně zařízené týpí s venkovními lázněmi TeePee&Spa s cedrovou saunou, vířivkou, sluneční i vyhlídkovou terasou a vlastním grilem. Glampingové ubytování najdete v malebném Posázaví v osadě Pyskočely, mezi městem Sázava a Stříbrnou Skalicí. V docházkové blízkosti se nachází Národní přírodní rezervace.

Pohodlné týpí ubytuje až 5 lidí a ačkoliv se to na první pohled nezdá, můžete tu strávit příjemné dny plné relaxace a pohodlí nejen v létě, ale i zimních mrazech a to díky peletovým kamnům s plně automatickým provozem. Samozřejmostí je komfortní sprchový kout i toaleta, kuchyňka a v lednici najdete vybraná vína i potraviny z místní produkce. Nábytek je ručně vyrobený ze surového dřeva.

Venkovní relaxační wellness zóna zahrnuje vířivku a saunu z cedrového dřeva, o němž je známo, že má antibakteriální a protizánětlivé účinky a dokáže zklidnit a uvolnit celý nervový systém. Voda, kterou čerpají majitelé ze starého vrtu hlubokého téměř 120 m, vytváří ve spojení s cedrovým dřevem nezapomenutelnou medově zbarvenou lázeň. Teplotu lázně i sauny si sami regulujete topením ve speciálních kamnech na dřevo. A po saunování se zchladíte pod venkovní sprchou.
Vzdálenost z Prahy: 45 min (cca 48 km)

Pro milovníky saunových rituálů

Wellness centra Infinit najdete v Praze, Brně a v Senohrabech. A právě v Senohrabech je centrum součástí hotelu SEN a je mezi pobočkami Infinit nejnovější. Můžete zde odpočívat v příjemném nevšedním tepidáriu s teplotou kolem 35 - 45 stupňů, které je součástí rozsáhlého zahradního saunového světa s několika druhy saun, např. bylinkovou, medovou, sadovou, finskou, solnou či ceremoniální, v nichž se konají několikrát denně zážitkové rituály pod vedením nejlepších saunamistrů v Česku.

Velkorysé jezírko s výhledem na zámek má své kouzlo během celého roku a dá se v něm i plavat, ale zchladit tělo můžete i v designových ochlazovnách připomínající skálu, z níž vyvěrá pramen ledové vody. Centrum disponuje i prostornou tichou relaxační zónou s lehátky i fresh barem, ale za hezkého počasí se dá odpočívat i venku v bezprostřední blízkosti saun.

Těm, co se touží opečovávat dotykem, nabízí hotel v provoněných masérnách s tlumeným osvětlením a jemnou relaxační hudbou různé typy masáží včetně speciální pro těhotné ženy. Díky dvěma vedle sebe umístěným masážním místnostem mohou ošetření těla i pleti využít dvojice současně a vychutnat si tak některý ze zážitkových balíčků společně.
Vzdálenost z Prahy: 28 min (cca 32 km)

Noblesní zámecké lázně

Snahou lázní Mcely Bouquet Spa je přinést klientům uvolnění od napětí, zregenerovat jejich těla a povznést ducha. Wellness je zasvěcené především přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii. Ta se ostatně stala základem lokální kosmetické značky Mcely Bouquet, která se vyrábí přímo v laboratoři zámku. Tato čistě přírodní kosmetická linie v bio kvalitě byla vyvinuta majitelkou Chateau Mcely Inéz Cusumano s úmyslem podělit se o alchymistické a bylinkářské dědictví tohoto historického aristokratického sídla v samotném srdci Čech a o jeho léčivou energii.

Produkty této značky terapeuti používají při ošetřeních pleti i těla. Nechat se hýčkat můžete přímo na zámku v terapeutických apartmánech Perly a Hedvábí, které jsou uzpůsobené pro dva, nebo v zahradním altánu Med ve tvaru šestihranu. V zimě v něm hoří oheň v krbu, dřevěná káď s okvětními plátky růží zve ke koupeli a vy díky tomu snadno získáte pocit, že se zastavil čas a že si naplno užíváte přítomný okamžik.

Chcete-li odpočívat zcela v soukromí, můžete si rezervovat saunový domeček s privátní vířivkou v zámeckém parku a v létě se tu vykoupat v pěstěném biotopickém jezírku s letním barem o obsluhou a relaxovat na lehátkách či pohovkách s výhledem na okolní vzrostlé stromy a louky plné květin. Místní wellness služby si mohou rezervovat nejen hosté zámeckého hotelu.
Vzdálenost z Prahy: 57 min (cca 66 km)

Zdroj: časopis Glanc

Související články