Sprcha se vším všudy znamená, že se ve sprše věnujete kompletní péči o sebe. Při sprchování tak zvládnete naprosto vše – i nadstandardní kroky, které souvisí s péčí o tělo, o vlasy i o pleť. Jde vlastně o dlouhou beauty proceduru, jež zahrnuje celou řadu rituálů před, během a po sprchování, včetně peelingu, hloubkové péče, holení a hydratace. I když to zní pouze jako trend, který vám jen zvýší účet za vodu, spoustu výhod na něm určitě najdete. Jednou z těch nejzásadnějších je především to, že zvládnete kompletní beauty péči o sebe v jednom kroku a v jednom dni v týdnu.

Vyhraďte si na tuto „sprchu se vším všudy“ více času a pouze jeden den v týdnu. Některé procedury jako třeba peeling či exfoliace se totiž ani nedoporučují provádět každý den. Ideální by mohla být třeba neděle večer. Vytvořte si z ní SPA den a obyčejnou večerní sprchu povyšte na luxusní pečující rituál, během kterého pro sebe uděláte maximum. Abyste využili potenciál téhle (dlouhé) chvilky pro sebe, záleží na pořadí jednotlivých kroků. 

Příprava před sprchou

Suché kartáčování: Jedná se o skvělý způsob, jak podpořit cirkulaci krve a odstranit odumřelé kožní buňky. Kartáčujte směrem k srdci a připravte tak svou pokožku na další kroky. 

Péče o vlasy před mytím: Kartáčování vlasů ještě před sprchou odstraňuje nečistoty a připravuje vlasy na šamponování. Kartáčem si navíc můžete masírovat pokožku hlavy. Do vlasové pokožky navíc můžete zkusit aplikovat trochu arganového oleje nebo hloubkově ošetřující masku. Díky tomuto kroku zabráníte vysoušení pokožky hlavy a dostanete tak hydrataci do celého vlasu.

Vyčištění pleti: Pleť důkladně dvoufázově vyčištěte. Nejdříve přípravkem na olejové bázi důkladně pleť odličte a nechte rozpustit usazené nečistoty a mastnotu. Potom pleť znovu vyčistěte produktem na vodové, krémové či gelové bázi – záleží, co zrovna vaše pleť potřebuje.

Ve sprše

Vlasy

Šamponování: Tady už jedete klasiku. Umyjte si vlasy, jak jste zvyklá. Pokud byste ale chtěla něco extra, můžete vyzkoušet i předšamponovou péči, kterou už nabízí spousta kosmetických značek. Jejich účel bývá povětšinou hlubší vyčištění vlasu.
Kondicionér nebo maska: Po šamponu následuje aplikace kondicionéru nebo masky. Tento krok pomáhá uzamknout vlhkost a udržet vlasy hedvábně hladké.

Peeling a holení

Peeling: Důležitý krok pro odstranění odumřelých kožních buněk nezanedbávejte, ale ani to s ním nepřehánějte. Dopřejte si ho jednou až dvakrát týdně. 
Holení: Holení po peelingu umožňuje hladší a přesnější výsledek. Důležité je pokožku dobře navlhčit a použít ostrý holicí strojek kvůli co nejmenšímu podráždění kůže.
Mytí těla: Teprve po tom, co opláchnete masku na vlasy, je čas na důkladné mytí těla. Pokud byste nechali smývání masky na vlasy až nakonec, riskujete vznik pupínků na zádech. Vyberte si sprchový gel, který odpovídá vašemu typu pokožky a preferencím.

Po sprše

Hydratace a ochrana

V téhle fázi je vaše pokožka perfektně připravená na poctivou dávku výživy.
Hydratační krém na tělo: Aplikujte ho na mírně vlhkou pokožku, což pomáhá uzamknout vlhkost a udržet pokožku jemnou a pružnou.
Hydratace obličeje a péče o rty: Nezapomeňte na obličejový krém nebo olej a balzám na rty, aby vaše pleť byla dokonale hydratovaná a chráněná.

Samozřejmě, zabere to trochu víc času, ale všechno si můžete upravit přesně tak, jak to máte rádi. Podstata trendu "Everything Shower" se točí kolem dvou věcí. Jednak si při tomto delším relaxačním sprchování můžete dopřát luxusní péči, na kterou normálně nemáte čas. A pak si taky postupně vytvoříte svůj malý rituál, který vám každodenně zlepší náladu. Prostě si to užijete a ještě k tomu budete šťastnější.

Zdroj: iGlanc.cz, Eonline.com, Womanshealthmag.com, Allure.com

Související články