Když koukám skrze velké okno na zamračené nebe a deštěm smáčený chodník, představa hřejivé masáže mi najednou připadá jako ten nejvíc geniální nápad na světě. Bez slunce na obloze je to smutné, bylo by hezké, kdyby se o vás někdo aspoň tu hodinku staral, co říkáte? Masáže, které využívají síly tepla k uvolnění svalů a umocnění pohodlí jsou jako balzám pro naše zimou zkřehlá těla.

Masáž lávovými kameny

Tento typ masáže je velmi oblíbený. Spojuje tradiční masážní techniky s použitím hladkých kamenů nahřátých na příjemnou teplotu. K podpoře energetické rovnováhy a uvolnění svalů mohou být umístěné na různá místa a poté s nimi masér hlouběji namasíruje ztuhlé partie. Pomáhají uvolnit svalové napětí a zlepšují krevní oběh, což může být zároveň uklidňující i relaxační. Masáž lávovými kameny poskytuje úlevu od stresu a zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu. Může také poskytnout úlevu od bolesti důsledkem artritidy, svalových křečí a dalších potíží.

Skořicová masáž

Milujete vůni skořice? A co se jí nechat doslova obalit. Ke skořicové masáži se užívá horký skořicový olej, a protože skořice není nikdy dost, už ta představa zní jako balzám. Skořice sama o sobě je zahřívací koření, co teprve ve spojení s teplým olejem. Z toho důvodu se skořicová masáž používá jako doplněk k odbourání tukové tkáně a je oblíbená na místech, kde se vyskytuje celulitida. Zvyšuje elasticitu pokožky a rozpouští drobné jizvičky v podkoží. Kromě toho je známá pro uvolňování křečí a svalového napětí, tlumí bolest a podporuje proudění lymfatického systému, díky čemuž se z těla lépe dostává všechen ”odpad”, hlavně při thajské masáži napomáhá očištění organismu. Osvědčila se též u různých projevů revmatismu.

Masáž horkým olejem

Uznávám, někdo skořici přece jen nemusí cítit z každého póru pokožky. Pak si ale můžete dopřát jakoukoliv jinou masáž, v níž figuruje teplý olej. Podle typu zvoleného oleje může masér regulovat konečný efekt, jaký od masáže očekáváte. Olej jako takový pokožku krásně hydratuje, zlepší elasticitu a poskytne vitamíny a živiny v něm obsažené. Použité techniky masáže mohou být různé, teplý olej je využitelný všestranně a záleží na vás, zda si chcete jen příjemně odpočinout nebo uvolnit svaly.

Královská masáž

Jestli se chcete opravdu rozmazlit, zajděte si na ”Královskou masáž”, říká se jí též Royal. Oceníte ji v jakémkoliv období, ale v chladných měsících obzvlášť, protože vás příjemně prohřeje a zažene pocit prochladnutí. Je kombinací různých tradičních masážních technik a starodávných léčebných metod, probíhá pomocí bylinných sáčků, které jsou ohřáté nad horkou párou. Díky tomu harmonizuje a zprůchodňuje energetické dráhy. Vůně uvolňovaných esenciálních olejů zážitek umocňuje.

Rašelinový zábal s masáží

Tato masáž kombinuje uklidňující techniky masáže a léčivé vlastnosti rašeliny. Rašelina je prověřena staletími, jejích benefitů užívali formou koupelí a zábalů už ve starověkém Řecku. Rašelinové zábaly jsou výborné k léčbě bolestí zad a kloubů, dochází při nich k hlubokému prohřátí, svaly včetně vazivové tkáně se uvolní a zrelaxují, což značně zvyšuje efekt možné následující fyzioterapie či masáže jako takové.

Masáž horkou čokoládou

Na tělo se aplikuje teplá čokoláda spolu olejem. Nejenže to krásně voní, ale i hřeje. Spojení čokolády s masáží je rafinované, plné neodolatelného pokušení, ale nemusíte se bát, při této masáži narozdíl od konzumace čokolády nepřiberete. Je vhodná pro všechny milovníky sladkého i pro ty, co hledají netradiční relax. Jejími benefity je vysoké množství antioxidantů, díky čemuž skvěle působí proti celulitidě a zanechává pokožku dokonale vyhlazenou.

Zdroj: iGlanc.cz, Oviedo Chiropractic, Thajské masáže Tawan

Související články