Největším nepřítelem vlasů jsou rozhodně vysoké teploty, které patří ke každé kulmě nebo žehličce. Jestli proto chcete dát vlasům chvíli oddech od těchto mučících nástrojů, bude pro vás ponožkový trik ideální. Nemluvě o tom, kolik vám ušetří času i peněz, a jak ho oceníte třeba na dovolené.

Osvědčený trik babiček

Možná vám představa ponožek ve vlasech zní hloupě až komicky, přesto je to už léty prověřený trik. Za úspěch natáčení vlasů pomocí ponožek může jako vždy TikTok, ale kadeřník celebrit Julius Michael upozorňuje, že tento trend vlastně vůbec není nový, ale naopak pochází už z dob našich babiček: ”Kdysi ženy neměly k dispozici nástroje jaké máme dnes, ale toužily po krásných vlnách, a tak používaly místo natáček do vlasů ponožky, rozstříhaná trička nebo dokonce plechovky od limonády.” Kadeřnice slavných hvězd Kimberley Gueldner navíc pro web InStyle potvrdila, že se tato technika hodí pro všechny typy vlasů a nejvíc ji ocení ženy s krepatými vlasy. Jako minimálně složité a maximálně účinné vidí natáčení vlasů do ponožek také kadeřnice Sarah Potempa, která tento trik zároveň bere jako zábavu.  

Než se pustíte do ponožkování, inspirujete videem s postupem od mladé Němky, která na sociálních sítích vystupuje pod jménem Shirin.

Co budete potřebovat

K natočení vlasů budete potřebovat trochu času před spaním a také mít po ruce dvě až čtyři ponožky nebo podkolenky, v závislosti na tom, jak velkou část vlasů chcete zvlnit. Ponožky musí být dostatečně dlouhé, aby pokryly délku mezi kořeny a konečky. Pak už jen potřebujete sponky nebo klipsy, které ponožky při kroucení přidrží, a gumičky do vlasů (nejlépe tenké hedvábné gumičky, aby se předešlo jakémukoli pomačkání nebo zmačkání).

Postup krok za krokem

  1. Navlhčete vlasy: Vlasy mohou být čerstvě umyté nebo je stačí navlhčit pomocí rozprašovače s vodou. Můžete na ně ještě nanést přípravek pro zvětšení objemu a pak už zbývá jen nechat vlasy asi tak z 50% procent nechat proschnout na vzduchu. 
  2. Rozčesejte: Vlasy pečlivě pročesejte, aby nebyly zacuchané a dobře se tak namotávaly a zbytečně se nelámaly.
  3. Rozdělte vlasy: Rozdělte vlasy na dvě nebo čtyři stejně velké části v závislosti na jejich struktuře (u tenkých vlasů použijte méně částí, u silnějších vlasů více). Každou sekci dejte na stranu a sepněte ji sponkou.
  4. Zajistěte sponkami: Vezměte jednu část z rozdělených vlasů a ponožku. Pomocí klipsů připevněte vlasy k ponožce u kořínků a další sponou je připevněte ke konečkům. Netrapte se s dokonalým uchycením, protože jde jen o to, aby se ponožka příliš nepohybovala.
  5. Začněte natáčet: Vezměte jednu část vlasů, dejte pryč spodní sponku a rozdělte je na dvě menší části. Začněte vlasy omotávat kolem čisté ponožky od kořínků dolů a střídejte jednu část vlasů přes druhou, abyste vytvořili vzor připomínající písmeno X, jako byste je zaplétali. Kadeřník Michael radí ponožku vplétat do jednotlivých sekcí vlasů, díky čemu dosáhnete efektu vlnu ale mořská panna. “Důležité je vlasy natáčet směrem nahoru a od obličeje. 
  6. Zajistěte lokny: Když je část vlasů zcela omotaná kolem ponožky, přetáhněte přes ní hedvábnou gumičku nebo vlasy zabalte do otevřeného konce ponožky. Poté ponožku vytáhněte směrem k uchu, položte ji přes temeno hlavy a zajistěte ji buď sponkami, nebo sponkou.
  7. Opakujte: Přejděte k další části vlasů a celý postup opakujte. 
  8. Nechte vlasy uschnout: Když máte všechny vlasy omotané kolem ponožek a zajištěné gumičkami, je načase nechat působit jejich kouzlo. Nejlepší je nechat vlasy zabalené do ponožek přes noc, ale stačí i několik hodin, dokud vlasy úplně neproschnou. 
  9. Jemně rozbalte: Když jsou vlasy úplně suché, každou sekci, jednu po druhé z ponožky jemně rozbalte. 
  10. Oddělte jednotlivé části: Jednotlivé sekce vlasů rozdělte pomocí prstů nebo hřebenu se širokými zuby a jemně uvolněte kadeře pro přirozený vzhled. Na závěr použijte vlasové sérum na konečky, které jim dodá lesk.

Související články

Nevýhoda

Stejně jako každou jinou techniku vlasového stylingu, i tady se ji budete muset trochu naučit. Celkově se ale s ponožkami snadno experimentuje a výsledek za to stojí. Jedinou nevýhodou proti klasické kulmě je v tomto případě jen delší doba, která je potřeba k proschnutí vlasů.

Tip na závěr

Pokud máte hodně dlouhé vlasy, může být pro vás jednodušší, vytvořit podobným způsobem jako s ponožkami, vlny pomocí trička.

Zdroj: iGlanc.cz, womansworld.com, instyle.com, southernliving.com, kadeřník Julius Michael, kadeřnice Kimberley Gueldner a Sarah Potempa

Související články