Barbie teď frčí, asi i kdybyste si teď pořídila domů jednorožce s růžovou hřívou a pletla mu copánky, bude to každému připadat normální. Kromě toho, že má již zmíněný trend ”barbiecore” za následek asi dvacet nových remixů songu Barbie Girl, který byl hitem v devadesátkách, najdete na internetu mnoho tipů a inspirace, jak svůj panenkovský look vyšperkovat k naprosté pinky dokonalosti.

Vlny jako Barbie

Beach waves

Plážových vlnek docílíte snadno a různými způsoby. Ten základní je pomocí vlnkovače, což je něco jako kulma nebo žehlička na vlasy, ale se speciálním nástavcem na vlnky. Zvládne to úplně každý, stačí jen projet jednotlivé prameny vlasů. Ale dá se to pohodlně i bez něj. Vlastně se klidně obejdete bez jakéhokoliv náčiní. Klíčem je pouze zapletení vlhkých vlasů, které necháte doschnout, obvykle přes noc. Ráno se probudíte s hotovým účesem. Způsobů, jak vlasy zaplést tak, abyste docílili plážových vlnek, je několik. Do vyhledávače zadejte heatless beach waves.

Old Hollywood

Dalším z looků jsou vlny ve stylu zvaném Old Hollywood, i ty jste mohli u Margot Robbie vidět v rámci propagace filmu Barbie. K těm už budete potřebovat kulmu. Pěšinka je v tomto případě na straně, ne na středu. Jak účesu docílit se podívejte na videu.

Zdroj: Youtube

Voluminous blowout

Ke trendu barbiecore, který evokuje nostalgii 90. let, rozhodně patří i tzv. voluminous blowout. Velký objem, velké vlny. A možná i trochu toho tupírování. To už ale bez natáček nedáte, takže zkuste prohrabat mamce skříň, určitě tam ještě nějaké budou. Kdyby ne, podobného efektu velkých vln můžete opět zkusit dosáhnout i formou bez použití tepla. K tomu už ale budete potřebovat buď speciální výstuž, kolem níž obtočíte vlasy. Nízkorozpočtová verze je použít punčochy nebo pásek od županu.

Velký cop

Zaplést vlasy do obyčejného copu se učíme už jako malé holčičky a není to nic, na co je potřeba extra návod. Samozřejmě ne každá disponujeme dlouhými a hustými vlasy jako Barbie. Takový obyčejný volnější cop na stranu bude pěkně vypadat i bez toho, ale jestli si chcete zvednout sebevědomí, můžete si jednorázově dohustit a prodloužit vlasy pomocí vlasových pásků. Na konec dejte mašli, případně kolem hlavy omotejte šátek nebo použijte výraznou čelenku.

Pony tail

Culík s vlnkou měla už úplně první panenka Barbie, a znovu si ho osvojila i panenka v podání Margot Robbie. Zvládnete ho levou zadní a třeba na pláž bude tohle léto naprosto famózní. Požadovaného vzhledu dosáhnete, když klasický culík omotáte jedním pramínkem a konec připevníte pinetkou. Nebo můžete zkusit “hack“ na zvětšení objemu. Uděláte klasický culík, gumičku trochu povolíte od hlavy a vytvoříte si tak dírku, jejímž středem protáhnete celý culík.

Mašle to jistí

Nejen účesy, ale i doplňky Barbie look činí uceleným. Obyčejnou mašlí se dá doplnit culík, drdol nebo poloviční culík, který můžete na Margot vidět hned zkraje traileru.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články