Přestože do portfolia značky nepatří jen hair care produkty, ale i vysavače nebo čistička vzduchu, největší zájem byl právě o vlasové vychytávky. Za iGlanc jsme na místě vyzpovídali řeckého vlasového mága Ioannise Michalelise. Ten v novém pop-up space předvedl, jak snadná je manipulace s novou žehličkou Dyson Airstrait. Na té si cení i toho, že nezanechává kadeře placaté a neforemné. „Je to skvělý produkt, který ještě víc než se silou teploty pracuje se silou vzduchu. Vlasy dokáže narovnat bez horkých plátů a bez toho, aby je trápil. S Aistrait je bezpečné narovnávat i mokré vlasy,” prozradil. 

Šetrné žehlení vlasů

Český ambasador značky, kadeřník Daniel Pašek, pak dodává, že je Dyson Airstrait unikátní svou pokrokovou technologií. Vlasy suší, zároveň i žehlí, a to bez extrémních teplot, pouze pomocí vzduchu. Doporučil i pár pravidel, kterými bychom se při žehlení měli řídit. „Pokud chceme vlasy žehlit, tak určitě čisté, čerstvě umyté a dobře vyfoukané. Samozřejmostí by mělo být používání kvalitní termoochrany. Čisté proto, abyste si nezapékali prach a nečistoty do vlasů. Teplotu volíme 180 stupňů. S touto teplotou vlasy nepálíte a stačí pramen přejet jednou,” doplňuje.

Kadeřím ale může dát zabrat i obyčejné vysoušení. „Úplně to nejhorší, čeho se můžete dopustit, je používat hodně silný fén v kombinaci s kovovým kartáčem. Kov násobí teplotu a poničení vlasů je pak obrovské,” připomíná pro změnu Michalelis.

Maska na vlasy je must have

Nezapomínejte ani na pravidelnou péči, o kterou se můžete postarat v pohodlí koupelny. Daniel Pašek pak radí vrátit se k samotným základům: „Nepodceňujte masky na vlasy, dodáte jim, co potřebují, budou zdravé a krásné.” A jaké produkty bychom podle majitele pražského salonu The Trim měli mít stále ve svém beauty bag? „Lehký  uhlazující krém – leave in. Vlasy tak budou krásně vyživené během dne. A také texturizing spray je super na dodání textury a dynamiky do účesu.

 Zdroj: iGlanc.cz, vlasový hairstylista Ioannis Michalelis, kadeřník Daniel Pašek

Související články