Pamatujete? Léta okolo roku 2000. Avril Lavigne a její song Sk8er Boi, vyklápěcí mobilní telefony, tanga vykukující z kalhot, facebookové statusy „je ve vztahu“, velurové tepláky, Paris Hilton, černé linky okolo očí, šaty přes džíny, Mary Kate a Ashley Olsen. Právě vám přejel mráz po zádech a na obličeji vám zůstal znechucený výraz? To už tady přece bylo a už nikdy víc! Jak už ale víme, trendy se pořád opakují, jen se proměňují a stejně tomu je i v případě účesu, kdy máte přední prameny vlasů hozené dozadu a zachycené pérky na temeni.

"Vidíme, že se tento účes vrací v uvolněnějším a elegantnějším stylu," říká kadeřnice celebrit Sophie Sugarmanová pro POPSUGAR. Pokud si vzpomínáte, původní puf byl docela výrazný a měl velkou výšku, ale to už dnes neplatí. "Není třeba jít do obřích rozměrů," říká. "Verze pufu pro rok 2023 je subtilnější."

Sluší všem

Tento účes se hodí pro všechny typy, délky i střihy vlasů. Začněte tak, že oddělíte prameny lemující obličej (asi 3 centimetry na každé straně), přetočíte směrem k temeni hlavy a tam je také upevníte. Abyste se nepodobala svému mladšímu já, snažte se tyto prameny nadzvednout jen zlehka, případně mírným tupírováním tak, abyste si nevytvořila nad čelem bochánek, ale jen jemný objem. Ostatní prameny pak můžete uhladit pomocí žehličky, abyste vytvořila co nejelegantnější look. Konce pramenů můžete ale i natočit, abyste vytvořila vlasům strukturu a dodala celkovému účesu romantický nádech.

Ponytail trochu jinak

Toto nadzvednutí vlasů nad čelem se hodí i k culíku – opticky se vám protáhne obličej. Opět ale platí, že méně je více. Příliš natupírovaný hrbol na hlavě by opravdu evokoval spíš rok 2000, než aktuální moderní trendy. Inspirovat se můžete třeba elegantním ženským culíkem, který vynesla Jennifer Lopez na pařížský fashion week. Vlasy má v přední části hlavy „napufované“ jen velmi zlehka pro hezký tvar.

Související články

Štve vás ofina?

Pokud nosíte ofinu a občas vás poletující pramínky štvou, protože nedrží požadovaný tvar nebo lezou do očí – tento účes představuje ideální řešení. Stačí si vzít pinetky, sponky nebo pérka a neposednou ofinu jimi připevnit. Nakonec vše zafixujte lakem na vlasy a trendy účes s nádechem roztomilosti máte na světě.

K dokonalosti pomůžou doplňky

Nezapomínejte ani na správný výběr doplňků, které mohou váš look dokonale doplnit, ale také pokazit. Dříve oblíbené velké sponky a pérka jsou nyní nahrazeny minimalistickými a elegantními kousky, které jsou téměř neviditené. Vybrat si můžete sponky v neutrálních barvách jako je černá, bílá nebo kovové odstíny, které jsou zdobeny jemnými detaily jako malé perličky nebo decentní kamínky, aby dodaly jemnost a lesk bez přehnané pozornosti.

Zdroj: iGlanc.cz, Popsugar, Glamour