Decentnost. To je podstatný efekt ombré, protože jde o přechod jednoho dominantního odstínu v druhý. Jde o lavírování, kdy se opticky jemní ostré rozdíly koloritů, aby přechod nepůsobil násilně. Však se podívejte na klasiku vlasového ombré. Kořínky jsou tmavé, konečky světlé, přitom jde o stejné odstíny, jako když máte odrosty. Přirozený efekt nepůsobí tvrdě a účes po dvou dnech nevypadá mastně. Kdo nechce nosit stále stejnou „Francii“ na nehtech, může zvolit velmi oblíbený přechodový efekt. Netýká se to pouze těchto decentních barev. Dejte si však pozor na to, jaké odstíny volíte.

Zdroj: Youtube

Ombré vlasy. Jakou barvu vybrat?

Klasickou kombinaci jsme zmínili. Temné kořínky a světlé konečky. V podstatě i ženy s tmavší pletí a havraními vlasy si mohou dovolit mít v účesu alespoň kousek platiny. Záleží na odstínu pokožky a mixu jednotlivých barev, aby účes konvenoval vzhledu. Čím je paleta dvou odstínů (v koříncích a na konečcích) širší, tím menší prostor se těmto dominantním koloritům dává. Asi si umíte představit, že snědé ženě s černými kořínky by neslušel účes, kdy by platina zasahovala již do půlky obličeje. Byť by ve vlasech ombré bylo. Funguje to i naopak? Tedy světlé kořínky a temné konce? Ano. Nicméně předchozí varianta je častější, jelikož je na světě více žen s tmavšími vlasy, které zesvětlují. Takže to na nás působí přirozeněji.

Ombré fialové, modré i růžové

Nemusíte se držet přírodních tónů. Velmi oblíbené jsou kombinace světlých vlasů a pastelových barev. Pokud zvolíte chladné tóny (modrá, zelená), konvenuje jim popelavý základ blond, žlutější odstín si rozumí s růžovou, oranžovou nebo červenou. Nemusíme však zůstat pouze u přirozena. Modrý tyrkys může přecházet do temnější královské modři, oranžová zase prostoupí až do rudých konců.

Jak si udělat ombré doma?

Chce to cvik. Kadeřnice pracují s běžnými barvami, které si míchají, vy si pro začátek pořiďte barvy přímo určené na ombré a až si to vyzkoušíte a naučíte se s barvami pracovat, můžete experimentovat. Podstatou ombré je přechod tón v tónu, tudíž musíte jednotlivé odstíny do sebe „vetřít“, aby odstíny splývaly. Jestli zesvětlujete vlasy, budete muset použít odbarvovač. Můžete jej aplikovat na půlku délek pramenů, abyste nezatížili celé vlasy. Bohužel, pokud máte ombré tmavých kořínků a světlých konců, peroxid aplikujete na konečky, které nejsou již tak odolné, takže vlasům dopřejte extra péči. A nyní k systému nanášení.

Ombré krok po kroku

Princip ombré spočívá v tom, že se vtírání barvy ubírá. Pro vaši představu vysvětlíme. Máte-li tmavší vlasy, budou potřebovat zesvětlit, takže dominantní práce je s blond barvou. Chcete-li ji na konečcích, natírejte právě je. Jak budete postupovat k hlavě, ubírejte barvu. Můžete si ke konci nabrat jen trošičku a jemně rozetřít do drobných pramínků. Než získáte grif, klidně si pořiďte odbarvovač a další odstín tmavší blond, s nímž si uděláte snaze přechod do hnědé. Stejně tak si více odstíny pomůžete u havraní hřívy. Na cca půlku délky vlasů aplikujte peroxid. Odbarvovač poté umyjte, vysušte a pokračujte. Konečky samotné nechte již bez barvení, cca 2-3 centimetry nad ně naneste tmavší blond. Poté můžete přidat další, klidně i hnědý odstín, aby ombré bylo skutečně tón v tónu. Roztírat, roztírat, roztírat. To je zásadní ombré „hmat“.

Ombré na nehtech. I doma to jde

Pokud jste si někdy nechali dělat ombré v salonu, nejspíš si manikérka vzala k ruce pistolku, s níž nastříkala onu barvu. To je nejpohodlnější způsob. Jde to však i s houbičkou. Naneste si základní podklad, pokud budeme pracovat s francouzskou manikúrou, tak máme na mysli onu růžovou bázi. Vezměte si houbičku a štětečkem naneste proužek bílé barvy. Na konce nehtů lehce „zaťupkejte“. Nepropadejte panice, když bílá nebude skoro vidět, optimálního efektu dosáhnete vrstvením barvy. Jelikož jde o více kroků, doporučujeme pracovat s lampou na nehty, laky vám i poctivěji zatvrdnou. Po každé aplikaci houbičkou tedy dejte prsty do lampy. Nebojte se houbičkou skutečně i více klepat na nehet, výsledek bude přirozenější. Po cca třech, čtyřech krocích bude ombré již vidět. Na závěr vše přetřete bezbarvým lakem.

Barevné ombré nehty

K růžovému podkladu můžete zvolit i červené, fialové, modré konečky nehtů. Jen si dejte pozor, aby ombré nebylo bláznivé. Tedy, vyzkoušejte si to, pokud se vám efekt bude líbit, pak je to v pořádku. Vytváří se i ombré s bílým podkladem a barevnými konečky, stejně tak se pracuje i tón v tónu, tedy například světle a tmavě červených koloritech. Je ještě jeden způsob nanášení houbičkou, a sice že si na ni nanesete proužky obou barev. Ty se na nehtu ťupkáním lépe probarví. V takovém případě si ovšem musíte ochránit kůži kolem nehtu speciálním nátěrem (např. curticle protector), abyste si pokožku nezbarvili.

Návrat devadesátek? Už tehdy se nosilo ombré na rtech

Pátráte v paměti a vybavují se vám světlé rty orámované kontrastní konturkou? Ano, i to se nosilo. Avšak decentnější dámy, jež milovaly přirozenost, tuto kombinaci dovedly k dokonalosti. Tmavší odstín kontury prostě rozetřely směrem ke středu, takže vznikly nádherně plné rty. Zkuste to. Stejně tak si můžete zesílit onu konturu. Vyberte si tmavší rtěnku, vyplňte silnější linii rtů a do středu aplikujte světlý odstín. Následně štětečkem obě barvy rozblenděte. Tento efekt je tak oblíbený, že si jej některé dámy nechají aplikovat i ve formě PMU.

Zdroj: iGlanc.cz, Smart Beauty, Rachel´s Nails, MasterClass    

Související články