Účes podle Pamely Reif

Milujete nekomplikovanost a praktičnost? Zkuste tenhle účes podle influencerky a trenérky Pamely Reif. Hodí se pro kratší i delší vlasy a vypadá skvěle. Drobné pramínky vám nepolezou do očí a zároveň vlasy budou mít volnost.

  1. Vytvořte si pěšinku uprostřed. Přední prameny rozdělte do dvou sekcí a na hlavě je sepněte gumičkou tak, aby nebyla příliš utažená.
  2. Vzniklý culík provlékněte pod sepnutou částí vlasů tak, jako to vidíte ve videu.
  3. To samé proveďte i na druhé straně vlasů. Účes může být hotový už takto.
  4. Pokud ale chcete zabránit poletujícím vlasům úplně, můžete to samé zopakovat ještě jednou na obou stranách.

Něžná romantika

Máte u moře vlasy vždy trochu zvlněné, takže získají zajímavou texturu? Zdůrazněte ji právě tímto účesem. „Je to velmi přirozený styling, který se hodí jak na večeři, tak na procházky po pláži,“ říká manažer vzdělávání pro vlasovou divizi Salonu Professional, kadeřník Filip Štancl a popisuje, jak na něj: „Stačí vám vzít si přední prameny vlasů z obou stran a obtočit je po směru růstu. Potom jen v partii pod vlasovým vírem tyto části sepněte gumičkou a obtočte dovnitř vzniklé mezery. Volné vlasy nakonec promačkejte slaným sprejem na podporu vln.“

Uvolněné zaplétání

Ať už máte jakoukoli texturu vlasů, tento styling bude vypadat skvěle. Splétané vlasy se na léto zrkátka hodí a ještě vlasy zvlní, takže budou vypadat o něco objemnější. Tento cop můžete vytvořit i na čerstvě umytých vlasech, stačí je předtím postříkat sea salt sprejem nebo do nich nanést tužidlo, abyste zpevnili prameny od kořínků ke konečkům.

Rozdělte vlasy na jednu stranu, pak vezměte malý úsek zepředu a zapleťte ho do francouzského copu, který držte pevně u hlavy a směřujte k opačnému uchu. (Pokud jste tedy začínali vlevo, spleťte cop směrem doprava.) Pak s každým přejetím přidávejte další vlasy a postupně cop rozšiřujte a zahušťujte. Jakmile všechny vlasy stáhnete do copu, zakončete konce tradičním třípramenným copem nebo dvoupramenným rybím copem. Konce můžete také nechat volně spletené do culíku, nebo pokud máte kratší vlasy, srolujte je pod sebe a připněte na zátylek, navrhuje hair stylista Chicago’s Mixed Co. Salon John Mouzakis.

Jak uplést francouzský cop

Tato nesmrtelná kombinace elegance s praktičností udržuje vlasy pohromadě a lze snadno vytvořit. Večerní procházky i dny na pláži s ním budou uvolněné a vlasům tak dodá přirozený a lehký vzhled, který perfektně podpoří letní atmosféru. Jak na to?

Filip Štancl radí: „Základem pletení francouzského copu jsou tři prameny, které budete zaplétat v nižších partiiích. Vezměte si tři menší prameny pod vlasovým vírem a při každém překládání pramene přibírejte vlasy volně spuštěné. Prameny vždy budete překládat zezadu dopředu, aby vám vznikl následný efekt. Po dopletení začněte cop uvolňovat od počáteční partie, aby byl jemně definovaný, v přední části si můžete povytáhnout pár pramenů, které promačkáte stejně s konečky vlasů v copánku společně se slaným sprejem.“ Výsledkem bude krásný, velmi letní cop!

A rada nakonec: nezapomeňte vlasy a vlasovou pokožku chránit ochranným faktorem proti slunečnímu záření!

Zdroj: iGlanc.cz, Allure, kadeřník Filip Štancl

Související články