Nostalgie pramenící z minulých dekád je v módním i beauty průmyslu neustálým zdrojem inspirace. A právě nyní jsme svědky velkolepého návratu k účesům, které definovaly svět krásy v 60., 70., 80., a dokonce i 90. let minulého století. Vlnobití ve vlasech spolu s natupírovaným objemem hned od kořínků kdysi nosily takové ikony jako Brigitte Bardot nebo Cindy Crawford. Teď se vrací na scénu s plnou parádou.

Současné celebrity nezůstávají pozadu a přidávají svůj vlastní twist. Beyoncé, Blake Lively, Miley Cyrus, Jennifer Lopez a spousta dalších se v poslední době ukázalo na veřejnosti s hřívou, která „mluví pořádně nahlas“. Sice se vsadíme, že v případě hvězd velkou část wow efektu vytvořily příčesky, ale nadýchanější vlasy plné života můžete mít i vy. Jak na to?

Základy objemu

Každý účes začíná správnou přípravou. Aby vaše vlasy získaly ten správný objem již od kořínků, je klíčové použít produkty, které jim dodají potřebnou strukturu a pevnost ještě před tepelnou úpravou. Profesionálka Lacy Redway doporučuje začít s produkty, které vlasy připraví na následný styling, jako je objemový sprej či pěna. 

Základy foukané

Foukání vlasů může být umění samo o sobě, ale s trochou cviku to zvládnete i vy doma. Pro dosažení maximálního objemu bohužel nestačí jen vyfoukat vlasy v předklonu, ale je nezbytné použít velký kulatý kartáč. Během foukání vlasů každý pramen zvedejte směrem od obličeje. Pokud si na to nevěříte, zapátrejte na trhu: extra objem totiž dokážou skoro samy vytvořit i speciálně upravené fény či elektrické kartáče. 

Udržení objemu

Velké vlny a toužený objem získáte také díky použitím tzv. suchých natáček. Těsně po vysušení vlasů na natáčky můžete jednotlivé prameny natočit a nechat důkladně prochladnout. Někteří kadeřníci doporučují ihned po vysušení použít suchý šampon nebo pudr pro objem vlasů – krásně je natuží a účes tak vydrží delší dobu fresh. Na závěr použijte nezatěžující lak na vlasy, kterým objem perfektně zafixujete.

Rozšířená vlasová rutina

Kromě stylingu a kosmetiky je důležité nezapomínat na holistický přístup k péči o vlasy. Zdraví, výživa, i péče o pokožku hlavy hrají v tom, jak vaše vlasy vypadají, zásadní roli, což potvrzuje i Anabel Kingsley, poradkyně pro trichologii. "Domnívám se, že holistický, individuální a komplexní přístup je nejúčinnějším způsobem léčby jakékoli formy vypadávání vlasů," říká. "Váš metabolický a genetický profil, stejně jako váš životní styl a strava, se mohou velmi lišit od profilu kamarádky, která také trpí vypadáváním vlasů. Ve všech případech však chcete optimalizovat všechny možné faktory, které mohou ovlivnit cyklus růstu vlasů, jako je zdraví, výživa, funkce štítné žlázy, úroveň stresu a zdraví pokožky hlavy, stejně jako stav samotných vlasů."

Osmdesátky jsou zpět

Vypadá to, že „big hair“ nikdy z módy nevyšly. Stále se k nim vracíme, chceme, aby náš účes byl vidět. Toužíme, aby naše vlasy byly zdravé, lesklé a husté. Nadšení pro heslo „více znamená více“ se ukazuje jako stále oblíbenější. Není divu, po dlouhé éře, kdy se trendy nesly v duchu luxusního minimalismu, představuje tento způsob přemýšlení příjemnou změnu. A je daleko zábavnější, nemyslíte?

Zdroj: iGlanc.cz, Glamour, Vogue

Související články