Nepodceňte přípravu

Práce na objemu začíná už u mytí vlasů. Zvolte takový šampon a kondicionér, který nebude moc vyživující, takový by vám totiž jemné vlasy moc zatížil. Ideální je tedy nějaká objemová řada. Hlavu si zabalte po spláchnutí kondicionéru na pár minut do ručníků, aby vlasy nasákly přebytečnou vlhkost. Důkladně je poté rozčešte - začněte u konců, pak od středů a až nakonec rozčesávejte od kořínků - za mokra je vlas křehký a náchylný k přetrhnutí, buďte tedy u vlhkých kadeří při rozčesávání opatrná, zvlášť u těch jemných.

Před foukáním použijte objemovou pěnu, kterou nanášejte ke kořínkům. Ideální je taková, která má v sobě i termoochranu. Stačí málo, ale důležité je důkladně produkt zapracovat do vlasů. Čím jemnější vlasy máte, tím jemnější produkt používejte, jemnovláskám bude možná víc než pěna vyhovovat objemový sprej, chce to zkusit. Největší koncentraci produktu dejte ke kořínkům, ale myslete na to, že ho chceme částečně dostat i do délek. Pak vlasy pročešte. 

Zdroj: Youtube

Hlavu dolů, vlasy vzhůru!

Vlasy foukejte zásadně vždy v předklonu a už v této fázi pracujte nejen s fénem, ale i s kartáčem. Nemusí být kulatý, ale vlasy při foukání jemně češte. „Nefoukejte je úplně do sucha, měly by zůstat před finálním foukáním ještě trochu vlhké. Po tomto prvním prosušení v předklonu si pak vlasy rozdělte do několika sekcí a začínejte je fénovat od těch spodních u krku. Nejlepší je, když si další vlhké prameny stočíte a zasponkujete, protože není žádoucí, aby vám vlasy mezitím uschly,“ radí kadeřnice Tereza Vlasáková. Každou sekci vlasů si před foukáním dobře přečešte jakýmkoliv kartáčem na vlasy.

Teď na řadu přichází ten kulatý - po navinutí vlasů si je nejdřív prosušte u kořínků a až potom po celé jejich délce. Fén ani kartáč nedržte křečovitě, snažte se o uvolněný úchop, ať vás po chvíli nezačne bolet ruka nebo záda. Až budete mít dojem, že je vlas suchý, zapněte na pár vteřin studený vzduch a zafixujte objem - nejprve opět u kořínků a pak i lehce po celé délce. „Platí tu pravidlo - teplým vzduchem vlasy otevíráme, studeným zavíráme,“ dodává Tereza Vlasáková.

Postupujte správným směrem

Počítá se taky to, jakým směrem prameny vlasů ‚táhneme’ při foukání. Podle expertky je to takhle - spodní vlasy taháme směrem k podlaze, střední sekci v pravém úhlu od hlavy a tu horní vyloženě proti růstu vlasů. Foukejte vlasy u dostatečně velkého zrcadla, ať na to dobře vidíte. Co se týče velikosti sekcí jednotlivých vlasů, záleží na tom, kolik vlasů máte. Důležité je, abyste natáčely takové množství vlasů, které na kartáči dobře prosušíte, tedy ani moc, ani málo. Vybírejte takový kartáč, který se během fénování krásně nahřeje, můžete tak vlasy douhladit jen samotným horkým kartáčem, budete je tak šetřit. „Důležitá věc - suché prameny už nepokládejte na vlhké zatočené prameny, ať opět nenasáknou vlhkost. Vyhlazená textura by zmizela,“ doplňuje kadeřnice..  

Kouzlo studeného vzduchu

U celého fénovacího procesu je důležité dokonalé prosušení, to můžete zkontrolovat opět studeným vzduchem. „Teplý vlas se totiž může zdát zcela suchý, ale jakmile zchladne, můžete pocítit zbytky vlhkosti. Studený vzduch vám v tomhle ohledu napoví,“ prozrazuje svoje zkušenosti Tereza Vlasáková a dodává, že prameny, které rostou úplně nahoře na hlavě, ale budou po vyfoukání ležet na hlavě vzadu, je třeba foukat vždy do obličeje, ne směrem dozadu. To samé platí u pramenů těsně nad čelem. Myslete taky na to že vzduch z fénu je třeba vždy vést po směru růstu vlasů, jinak si můžete narušit vlasovou kutikulu, nedá se tak ani dosáhnout požadované hladkosti.

Sucháč nejen na mastnotu

Udržet parádní objem si můžete pomocí suchého šampónu, klidně ho používejte hned po vyfoukání. Nejen že vám krásně objem udrží, umí ještě navíc vytvořit krásnou texturu. Sucháč se nikdy nestříká přímo na pokožku, vždy ho směřujte na vlasy. Jako super trik na větší objem u jemných vlasů funguje i pěšinka nakřivo, nebo ta vytvořená ‚cikcak’. „Chcete-li finále zafixovat lakem, vždy volte jemný, bez silné fixace. Takový by mohl vlasy zbytečně zatížit a pracně vytvořený objem úplně shodit,“ uzavírá kadeřnice s tím, že budete-li dodržovat rady odborníka, můžou vám takhle vyfoukané vlasy vydržet i několik dní.  

Zdroj: iGlanc.cz, kadeřnice Tereza Vlasáková

Související články