Co je to bronde hair?

Už se vám někdy stalo, že jste se podívali na nádherné vlasy a těžko jste je popsali? Je to blond, je to bruneta, je to odstín, o kterém nikdo nikdy neslyšel? Možná je to právě ono – bronde hair. „Bronde hair je styl, který je na trhu již několik let, ale rozhodně je stále aktuální,“ říká kadeřnice Harriet Muldoon. Tento styl je známý také jako vrstvená blond, protože se snaží klasickému melíru dodat hloubku a teplo. Výsledkem je jemný a vícebarevný look vlasů, který kombinuje teplé i studené tóny. Skládá se z různých odstínů blond a brunetových tónů tak, aby byl výsledek co nejjemnější a nejpřirozenější. Nosit tak můžete karamelové, medové a zlatavé tóny, které sem tam přechází až do chladné blond. Výsledkem je povznášející bezstarostný účes.

Komu sluší?

Kadeřnice Harriet Muldoon toto tónování vlasů přirovnává ke klasickému letnímu líčení, konkrétně ke kombinování tvářenky a bronzeru – stačí jen najít ten správné odstíny pro váš tón pleti. Někomu budou slušet spíš teplé odstíny do oranžova, někdo sáhne po popelavé blond v kombinaci se studenou plavou.

Co říct kadeřníkovi?

Pokud se vám tento trend líbí, najděte si na sociálních sítích několik fotografií, na které je modelka, která je vám typově podobná a má podobnou hustotu a přirozenou barvu vlasů, jako máte vy. Nebo můžete sáhnout po celebritách. Typickou nositelkou bronde hair trendu je už několik let krásná Jennifer Lopez. Její teplé bronzové vlasy, které vypadají jakoby stále byly osvětlené západem slunce, vypadají zkrátka neodolatelně. „Požádejte o několik odstínů studených a teplých blond melírů a přidejte centimetr nebo dva odrostů, abyste zachovali moderní vzhled,“ doporučuje kadeřník celebrit Clay Hawkins. Konečky by měly být o něco světlejší a u kořínků vlasů by měly být o něco tmavší a teplejší. Perfektně to rozzáří každý odstín pleti a například jemným vlasům dodá tento typ barvení strukturu a hloubku.

Jak se o ně starat?

„Jsou navrženy tak, aby byly nenáročné na údržbu, protože oblast kořínků je často jemnější a trochu tmavší," říká kadeřník Barron Hough. To znamená, že odrosty u kořínků jsou méně nápadné a návštěvy na obnovu se mohou protáhnout – a to je dvojitá výhra. O zesvětlené vlasy se ale musíte vždy starat o něco více v domácím prostředí. Zaměřte se proto především na hydrataci a lesk. Nezapomínejte tedy na hydratační masky a olejíčky. Šampony vybírejte šetrné, vyživující a udržující barvu.

Zdroj: iGlanc.cz, Byrdie, Glamour, Womanshealthmag

Související články