„Myslím si, že je to podstatně lehčí než ho bránit na hřišti, tam to bylo opravdu o hodně těžší,“ usmál se Tomáš Ujfaluši nad vzpomínkou na fotbalového obra, se kterým se v pozici útočník-obránce několikrát na hřišti potkal. „V dabingovém studiu jsem si to ale užil a už se těším do kina na film,“ říká fotbalista, který roli vtiskl se svým moravským přízvukem ještě silnější komediální příchuť.

Zdroj: Youtube

Zlatan Ibrahimović není prvním sportovcem, který se ve filmech vycházejících z kreslené předlohy o Asterixovi a Obelixovi objevil. V předchozích filmech si zahráli například i fotbalista Zinédine Zidane či jezdec formule 1 Michael Schumacher.

Nicméně režisér Guillaume Canet to s obsazením svérázného Ibrahimoviće neměl jednoduché. „Spojil jsem se s ním přes prostředníka. Nechal jsem mu vzkaz a on mi hned volal zpátky. Povídal jsem si s ním o filmu, o jeho postavě Caesarova bodyguarda, a on řekl: ‚Jak by mohl Caesar hrát Caesarova bodyguarda?‘ Pak se dal do smíchu. Když jsem se s ním setkal osobně, pochopil jsem, že je to nesmírně vtipný, pokorný a citlivý chlapík. Byl jsem ale jeho jediným kontaktem na place, ať už šlo o smlouvu, plánování, organizaci akcí, kostým, kaskadérské kousky... Vždycky když bylo něco potřeba, musel jsem mu volat já a on: ‚Ano, šéfe? Co si přeješ, šéfe?‘ Hrál naplno, zvládal kaskadérské kousky, nestěžoval si ani v dešti, prohlížel si se mnou natočený materiál. Je to skutečně jedinečná osobnost,“ svěřil se francouzský režisér.

V českém znění pak jako Asterixe uslyšíte Michala Suchánka, jako Obelixe Michala Novotného. Julius Caesar promlouvá hlasem Martina Stránského a jednu z nových hlavních rolí Popkornise nadaboval Jakub Kohák.

Tentokrát bez Depardieua

Asterix a Obelix se na plátna kin vracejí po více než deseti letech. Tentokrát se dvojice nerozlučných Galů vydává až do Číny. Gérarda Depardieua nahradil v roli oblíbeného tlouštíka Gilles Lellouche. I tak se ve filmu objevuje řada známých tváří - od Pierra Richarda, Vincenta Cassela až po Marion Cotillard.  

ZDROJ: časopis Glanc, www.bioscop.cz