Isabella Rossellini vyrůstala ve Francii a Itálii jako dcera dvou filmových legend – Ingrid Bergman a Roberta Rosselliniho. I když byla dcerou dvou hvězd, v mládí se necítila příliš atraktivní kvůli své baculaté postavě a deformaci páteře. Herectví se zpočátku vyhýbala, paradoxně kvůli vlivu svých rodičů, a zvolila modeling. Ve třiceti letech se pak díky exkluzivní smlouvě s kosmetickou značkou Lancôme stala nejlépe placenou modelkou světa a představovala tehdejší ideál krásy.

Hvězda "Modrého sametu"

Ještě před tím ovšem stihla zazářit i u filmu. Přestože to původně neplánovala, nakonec se totiž rozhodla pro studium herectví. Průlom v její kariéře přišel s Lynchovým mysteriózním filmem "Modrý samet" a později "Smrt jí sluší", kde excelovala v rolích temných a záhadných postav. Naposledy ji diváci mohli vidět ve filmu Kosmonaut z Čech, který se natáčel podle stejnojmenného románu Jaroslava Kalfaře. 

Oslnivá femme fatale

Vdala za slavného amerického režiséra Martina Scorseseho, ale manželství trvalo jen krátce. Později se rozvedla i s modelem Jonathanem Wiedermannem, se kterým má dceru Elettru. Tato femme fatale také pět let randila s režisérem Davidem Lynchem a byla dokonce zasnoubená s hercem Garym Oldmanem.

Žádný botox, ale rudá rtěnka

Isabella otevřeně říká, že nikdy nepodstoupila plastickou operaci ani botox. I tak ve svých letech vypadá skvěle. "Moje matka měla velmi praktický přístup k životu, což se odráželo i v její kosmetické rutině – jednoduché, ale účinné. Každý den používala rtěnku, řasenku a parfém. Jen při zvláštních příležitostech jí pomáhala vizážistka a kadeřnice," vzpomíná. A jaké lekce krásy předává své dceři? Zdravý životní styl, vyvážená strava, vyhýbání se cigaretám a omezená konzumace alkoholu jsou podle ní klíčem ke kráse. Isabella také nedá dopustit na rudou rtěnku. Má několik odstínů, které ladí s jejím oblečením a všechny jsou v červeno vínových tónech. Na oficiálních událostech vždy působí elegantně a v jejích letech se dá bezesporu považovat za módní ikonu. Její outfity jsou sofistikované, plné zajímavých kombinací a šarmu.

Štěstí na farmě

Isabella Rossellini se vždy vymykala rodinným očekáváním. Kde její matka sbírala Oscary, ona nacházela radost v prostých věcech. A tak považuje za štěstí, že ji Hollywood před čtvrt stoletím dal vale, protože jí dodalo konečně odvahu dělat všechno, co vždycky chtěla. Začala proto psát knihy a scénáře, ve svých padesáti letech se vrátila na univerzitu, kde dokončila magisterské studium v oboru chování zvířat. Mezitím natáčela filmy pro vlastní potěšení a koupila si farmu, kde našla štěstí. Tady se věnuje chovu ovcí, koz, slepic a pěstování zeleniny. Život na venkově pro ni znamená svobodu a jednoduchost, které dříve ve svém hektickém životě neměla možnost zažít. 

Stárnutí s grácií

Když (za svůj život už po osmatřicáté) pózovala pro italský Vogue, požádala časopis, aby neupravoval její fotografie. Isabella Rossellini pak pro magazín Marie Claire řekla: „Vrásky mě neděsí a nebojím se stárnutí.“

Zdroj: iGlanc.cz, townandcountrymag.com, theguardian.com, 2paragraphs.com

Související články