Dávat věci do pořádku

Nezáleží na tom, jestli jde o úklid domácnosti nebo organizování dílny. S potřebou “napravování” je asi spojené i moje studium fyzioterapie. A stejně tak mám ráda dávání druhé “šance” hmotným ošoupaným věcem. Naplňuje mě přemítat a hledat cesty, jak něco rozpadlé dát ještě do kupy, popřípadě jak to zrecyklovat.

Protože žijeme ve městě a ne uprostřed zeleně, snažím se kolem nás alespoň vytvářet iluzi přírody. Takže to v našem bytě vypadá trochu jako v džungli. Obklopují nás pokojovky od lián až po palmu, která se na Svátky vánoční mění ve stromeček. Každoročně se pak těším na jarní několikahodinové přesazování.

Zdroj: Youtube

Chvilky lidskosti

Po duši mě vždycky pohladí nečekané setkání s někým koho jsem dlouho neviděla nebo naopak seznámení s člověkem, se kterým během chvilky pochopíte, že si máte, co říct, upřímně se posloucháte a vedete zpětnovazebný dialog, který ve vás doznívá nejeden den. Do téhle škatulky malých velkých radostí patří i chvíle lidskosti, ať už se týkají mě nebo jsem jen jejich svědkem - třeba vyměněný úsměv cizích lidí nebo bezprostřední pomoc s kufrem ze schodů. To mi dává naději. 

A samozřejmě i rodina. Balíček vřelosti, lásky, srdečnosti a věčného humoru představuje moje rodina. Je to jedno z míst, kde se revitalizuju a kde se pokaždé můžu spolehnout na kvalitní dávku historek z domoviny.

Zasmát se sama sobě

Baví mě se bavit sama sebou, jak mi někdy nekonečně dlouho trvá než mi něco dojde. Jak se ztrácím a bloudím ve městě, kde už nějaký ten rok žiju, protože se zamyslím, začnu telefonovat anebo si bláhově myslím, že cestu už znám. A nikdy mě nepřestane udivovat jak jsem schopná se téměř každý den polít kávou.

Šachy a vůně

I když svět není černobílý, černobílá šachovnice mě k sobě dokáže připoutat na dlouho. Nejsem profík, ani průměrný hráč, spíš náhodný nadšený vítěz, co se spokojí aspoň s jednou výhrou. K tomu se mi teď přidalo ještě sudoku. Počítám od jedné do devíti na delších cestách a taky před spaním, když nemůžu zabrat. Takže pokud někoho zlobí usínání, vřele doporučuji. 

V komodě mám bezmála čtyřicet aromaolejů.  Z nich si pak vyrábím v chladných měsících svíčky a parfémy. I přesto, že se nejedná o žádnou velkou alchymii, vždycky si tak trochu jako v laboratoři připadám. Nejraději mám aroma pačuli, ylang ylangu a černé kávy.

Síla oceánu

Ta rozbouřená masa vody mě fascinuje a zároveň dojímá. Oceán diktuje vám, ne naopak. Můžete se jít koupat jen když živel dovolí. Jestli je místo, kde do vteřiny vypnu myšlenky a jen koukám, je to právě tam. Sice se k němu nedostanu tak často jak bych si přála, ale když už, žiju z těch okamžiků ještě pár týdnu i měsíců.

Kvalitní móda

Není to tak dávno, co mi došel význam věty “Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci.” Miluju ten pocit, když si na sebe hodíte kabát nebo navlíknete šaty a v podstatě o nich ani nevíte. To je pro mě důkazem propracovaného střihu a kvalitního materiálu.

Zdroj: časopis Glanc