Zuzko, co vás čeká nového na Nově?

Pokračujeme v natáčení seriálu Jedna rodina. Na podzim ještě uvidíte zbytek z těch dílů první série. My už pokračujeme v natáčení druhé série, ale to je ještě daleko. Od září konkrétně mojí postavu čekají změny, ale k lepšímu.

Zdroj: VLM

Vaše velká role byla i v Ulici, přemýšlela jste, že byste se tam někdy vrátila?

Upřímně, neuvažovala jsem o tom. Myslím si, že ten čas, který jsem tam strávila, se naplnil. Byla jsem tam šest roků a jsem za tu zkušenost velmi vděčná, moc mě to naučilo a ráda na to vzpomínám. Ale to, že se ten čas s tou postavou uzavřel, si myslím, že je dobře, protože teď můžu hrát jinou figuru s jinými starostmi, v jiném dějovém rámci, a to mi umožnil fakt, že jsem ten projekt opustila a dala jsem příležitost vzniknout něčemu novému.

Polovina prázdnin je za námi, budete mít ještě dovolenou, nebo budete už jen natáčet?

My jsme natáčeli od poloviny června do dvou třetin července a teď v seriálu máme volno. Budeme ho mít až do konce srpna. Stihla jsem část dovolené si zařídit, ale teď to teprve vypukne, takže já mám před prázdninami.

Máte dítě, za chvíli tu bude další školní rok. Jak se připravujete na tuto událost?

Mám jedenáctiletého syna. Ne, že bychom se nepřipravovali, ale mluvili jsme o tom, co nám řeklo to vysvědčení, které nemáme známkovací, ale slovní, takže jsme si z toho vzali informace, které jsme potřebovali k tomu, co je potřeba zlepšit. O tom jsme hodně mluvili a přes léto se na to zaměřujeme. A to je celé, čím můžu maminkovsky přispět. Jinak je to na synovi, jak se k tomu postaví.

Takže váš syn chodí na Montessori nebo Waldorfskou školu?

Chodí na Montessori školu.

Jste s tímto stylem vzdělávání spokojeni?

Velmi. Myslím si, že to mému synovi velmi svědčí. Jsem za to rozhodnutí, které jsem udělala po zralé úvaze, ráda. Nikoliv, že bych si někde v časopise našla, že je to moderní, ale opravdu jsem si k tomu našla svou vlastní cestu. Prošla jsem kurzy, které mě ujistily v tom, že to má hluboký smysl tento směr, proto jsem se pro to rozhodla. Tehdy to bylo intuitivní. Nicméně dnes, kdybych to volila teď, tak by to bylo vysoce racionální rozhodnutí, že zrovna tento směr je pro mé dítě velmi přínosný. Věřím, že mu to dá do života dobrý základ. Nechci říct, že lepší než by mu dala klasická škola, to rozhodně ne, nechci takto paušalizovat, ale ten přístup, který tam mají v té škole, mu svědčí.

Říká se, že dnes u dětí začíná puberta velmi brzy, už to pociťujete u toho jedenáctiletého kluka?

Pociťuji. Už to začíná. Nevím, co s tím mám dělat. Asi nic, ale to je to nejtěžší.

Zdroj: iGlanc.cz