Mio, ty jsi velký talent modelingové agentury Elite.

Myslím si, že je to hodně o charisma, jedinečnosti a pokoře. Pokud tyto věci máte v sobě, tak v modelingu vždycky uspějete. Díky tomu jsem tam, kde jsem.

Zdroj: VLM

Pro které módní domy jsi předváděla nebo fotila?

Fotila jsem pro Valentino. Pak jsem měla na Instagramu spolupráce se značkou Marc Jacobs či Miu Miu.

Ty jsi začínala v modelingu jako kluk a teď jsi v procesu změny pohlaví. Můžeš nám o tom něco říct?

Stoprocentně jsem si byla jistá, že do toho chci jít, když jsem se vrátila z Japonska po šesti měsících. Nejdřív to začalo na bázi oslovování ženským rodem, ať si na to moje okolí zvykne. Teď už mám za sebou sezení u sexuologů a terapeutů. Za dva měsíce mi začne hormonální terapie. Zatím jsem jen na blokátorech, což mi blokuje testosteron. V životě jsem se necítila šťastněji. Konečně se cítím stoprocentně jako já a cítím, že to i mé okolí tak vnímá. Mám kolem sebe skvělé lidi.

Jak to přijala tvoje rodina?

Samozřejmě je to pro ně šok, protože 18 let měli syna a zničehonic přijde dcera. Ale vždycky měli tušení, že tam je něco asi jinak, ale jelikož jsem to sama neměla v hlavě stoprocentně srovnané, proto jsem jim na to nikdy nemohla odpovědět. Ségry to vzaly úplně v pohodě, zvykají si na to, ale podle mě chce všechno čas. Jsem ochotná jim ho dát a jsem fakt šťastná.

Pak se to dostane do fáze kompletního předělání na ženské tělo?

Bude to trvat asi 2-3 roky. Jsem naprosto v pořádku s tím, že to bude chtít čas. Hormonální terapie bude trvat asi 8 měsíců a pak se přejde na operační zákroky.

Jak to přijali v modelingu, že z modelu se stává modelka?

Nechci mluvit za všechny klienty, ale vždycky jsem měla spíš ženské práce. Mužské práce jsem měla jen v Asii. Podle mě měli tušení, že to bude jinak. Proto nikdy nebyl problém s přijmutím mého pravého já. Nadále budeme pracovat s tím, co teď je. Posune mě to dál a dál.

Musela jsi v rámci tranzice chodit psychiatrovi či psychologovi na terapie?

Určitě. To si nemůžete určit sám. Chodila jsem k sexuologovi a terapeutovi asi tři měsíce. Sexuolog vám může předepsat, že jste připraveni na hormonální léčbu.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články